Літні татусі / Old Dads

Дата публікації: 2024-06-30 11:47

Рік: 2023
Режисер: Білл Барр,
Актори: Білл Барр, Боббі Каннавале, Бокім Вудбайн,
Тривалість: 1 год. 44 хв.
Кошторис: -
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 6,2 / 10

Цей фільм створений американським стендап-коміком Біллом Барром, який відомий своїми поглядами, що можна окреслити анти-воук. Тобто проти надмірного перехилу в бік цінування будь-яких почуттів, навіть тих, єдиним обгрунтуванням яких є “твої слова мене ображають”. Ображатися можна на будь-що і тільки це ніколи не може бути єдиним критерієм в ставленні до людини. В сучасному світі подібний голос нормальності має яскраве контроверсійне забарвлення і тому Білл Барр такий популярний. На його виступах можна відпочити від щоденної нісенітниці.

Іншим відомий дітищем Білла Барра є анімаційний серіал “F is for family”. Офіційного перекладу українською не було, навіть немає статті в Вікіпедії українською мовою, тому залишаю тут оригінальну назву. Серіал з одного боку нібито захищає патріархальні цінності, подібно до виступів Барра, з іншого постійно демонструється їхня нежиттєздатність. А головний герой, хоча і викликає співчуття через свої халепи, є дуже непривабливим типом, який тільки сильніше переконує, що такого роду маскулінність є злом.

Мені здається Білл Барр чудово розуміє позитивні та негативні сторони як патріархату, так і сучасного руху воук. Він намагається залишатися десь посередині, висміюючи негаразди обох підходів. Саме в такому ключі і знятий фільм “Літні татусі”.

В ньому троє друзів у віці під і за 50 років стають татусями. Через це вони вимушені спілкуватися з людьми, яких раніше могли спокійно ігнорувати. Влаштовувати пікніки з іншими батьками та терпіти їхніх вередливих дітей. Вислуховувати критичні зауваження сусідів щодо неправильного виховання своїх дітей. Нарешті, спробувати переконати директорку приватного дитячого садочку написати добру рекомендацію для твоєї дитини. І це при тому, що всі навколо вважають тебе мудилою. А ти всього-на-всього намагаєшся бути чесним із цим світом.

Читати:  Лео / Leo

Багато глядачів негативно оцінили фільм через фінал, в якому головні герої “усвідомлюють свою неправоту і підлаштовуються під суспільні вимоги”. І це не можна не прокоментувати, тому що це головна претензія до цього фільму, яка впливає на його загальне сприйняття.

На мою думку, жодної непослідовності тут немає. Звісно, першу частину фільму поводяться без особливих рефлексій, називають речі своїми іменами, потрапляють в халепи і за цим дуже весело спостерігати. Навіть якщо ви проти зрадницького фіналу, то майже все, що йому передувало, вам, напевно, сподобається. Якщо ви фанат Білла Барра, звісно. Натомість якщо ви вважаєте, що 6-річна дитина має право влаштовувати істерики на рівному місці і бити вагітну жінку в живіт, то тільки фінал вам і сподобається.

Але коли герої “усвідомлюють свою неправоту”, то у них для цього є дуже вагомі аргументи, які не з’являються нізвідкіля. Хочеш бути добрим чоловіком та батьком – бери в розрахунок почуття інших людей, які б вони не були. До того ж самого схиляють Френка Мерфі в серіалі “F is for family”, який отримав цілих 5 сезонів. “Літні татусі” є логічним продовженням і я взагалі не бачу підстав через це розчаровуватись в фільмі. До того, якщо не ловити гав, то в самому кінці персонаж Берра ясно дає зрозуміти, що він тільки підлаштувався, а зовсім не перестав бачити ненормальність там, де вона є.

Знято фільм “Літні татусі” на тверду четвірку. Це не блокбастер і видатного вливання грошей в нього не варто очікувати. Нормальна (майже) сімейна комедія з купою незручних питань і провокативних моментів, добре знята і добре зіграна. Для фанатів Білла Барра – бонусом фірмові істеричні нотки в його голосі. Відзначати когось з акторів не бачу сенсу – все дуже рівно, як і треба, без надмірних емоцій і демонстрацій оскарного потенціалу.

Читати:  Астронавт / Spaceman

Треба сказати, що хоча тут немає видатного сюжету, це все ж таки не прохідна комедія. Вона достатньо розумна, провокативна та детально пропрацьована, щоб виникало бажання подивитись її знову. Можливо, десь за рік так і зроблю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *