Університет Чупарського

Дата публікації: 2023-02-17 12:00

Рік: 2022 2023
Жанри: анімація, комедія,
Режисер: Семенюк Микола,
Актори: Аліса Гур'єва, Анна Пелех, Дарія Ярош, Денис Швецов, Дмитро Гаврилов, Євген Малуха, Ігор Анісімов, Мар'яна Янкевич, Микола Антонов, Михайло Карпань, Олексій Шкробинець, Роман Молодій, Юліан Грицевич,
Країна: Україна,
Тривалість: Близько 20 хв. одна серія
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: / 10

Технічний Університет Чупарського чекає на кожен шмат грьобаного лайна, який досі не вирішив куди поступити, але конче хоче отримати найкращий у світі диплом. Тут можна створити свого робота, зазирнути в таємниці чорних дір і розвинутись до надлюдських можливостей. В цьому з перших секунд переконує нас декан Яйцедуб Степан Романович. І не варто сміятися з його прізвища, бо завдяки п’ятдесяти шести сантиметрам чистої білкової деканської маси в об’ємі це може бути останній сміх у вашому житті.

Остап Чупарський (просто однопрізвище, жодного блату) успішно склав вступні іспити й серйозно налаштований стати ядерним фізиком чи ще кимсь в такому ключі, з чим категорично незгоден його приятель Андрюха, який не менш серйозно планує тусити й відриватися всі п’ять днів, поки його не виженуть. Передусім йому треба зняти подругу на вечірнє пиво з Ості (так по-модньому називає себе Остап), бо з такою харизмою і шикарним волоссям, як в Андрюхи, не лічить приходити на пиво самому. Та от є одна проблема — дівчата не звертають на Андрюху жодної уваги й ходять зі стрьомними подругами. Окрім того, ще треба ходити на пари. Це вже друга проблема і для Андрюхіного завдання найбільша, бо як когось підчіпеш, слухаючи професора.

Але немає нічого неможливого для людини з харизмою і довгим … язиком. Андрюха успішно задовбує викладача Мурштейка Бориса Яковича питаннями про його кібернетичну руку й опиняється в коридорі, з якого потрапляє прямісінько до секретної лабораторії на четвертому поверсі. А потім попри благання Остапа (його він туди теж затягнув) “не чіпаааай!” збільшує до непристойних розмірів бджолу, що мирно гризла дивненьку рослину із чорнобильської зони.

І тут виявляється, що всі попередні проблеми були не проблемами, а нікчемними проблемками, проблемуленьками, які й в мікроскоп важко розгледіти. Та справжні студенти-першокурсники й не в таке лайно влазили, і не з таких хащів видряпувалися. Дадуть собі ради й з гігантською бджолою. Но бо, а шо їм ще робити, не на парах же нудитися, вірно?


Перше враження від мультфільму було “вау, круто, невже це у нас зробили?!” Що це, як, звідки такий діамант у нас взявся і чому він безкоштовно роздається на Ютюбі, а не стрімиться за гроші на Нетфліксі? Тому що це ну дуже інтенсивно і смішно. Постійно відбувається якийсь екшн, створюються і вирішуються проблеми, жарти ллються як з фонтану. Якщо вам не сподобався один жарт, то напевно сподобається наступний, який вже під’їжджає на конвеєрі. Та я от і не можу пригадати, що там мені не сподобалося або було б банально-примітивним. Навіть в ситуації коли здається, що ти розумніший за авторів і помітив лажу, незабаром в мультику з цієї “лажі” жартують і розумієш, що усівся в калюжу зі своєю зверхністю. Коротше, круто, якісно і мало …

Ну воно і зрозуміло. На підтримку цього шедевру держава жодних грошей ніколи не дасть, і справа зовсім не в присутності “скучних ліц”. Просто тут немає ні граму “патріотизму”, якщо не враховувати полювання на російського шпигуна, яких не видавав ані парашут, ані досконале володіння “азірівкою”. А якщо враховувати, то ще не зрозуміло хто з кого сміється. Глядачі зі шпигуна, чи автори з глядачів, які виявляють шпигунів через акцент. Занадто багато питань для бюджетного фінансування, краще дати грошей на “Щедрика” – там питань взагалі ніяких немає, ось хороші співають, ось погані кричать, сиди й витирай сльози.

“Університет Чупарського” робився на мистецькому ентузіазмі й ще фінансувався глядачами на Патреоні. Тому обов’язково підпишіться, поставте лайк і можете задонатити, бо як говорить Яйцедуб Степан Романович “мультик сам себе не робить”. Але і гроші його не роблять, а роблять його передусім Микола Семенюк, який придумав ідею, написав сценарій і зробив всю анімацію, і велика команда акторів озвучки. Коли я почав уважніше вдивлятися в їхні прізвища, то побачив там навіть Євгена Малуху! Якщо ви не поділяєте мого захоплення, бо не знаєте хто такий Євген Малуха, то ганьба вам вічна і ніщо не змиє вашого сорому це голос Альфа, Гомера Сімпсона і доктора Хауса. Хоча, одного Альфа було б в цьому списку цілком достатньо, настільки геніальна була та озвучка з 90-х років, яка для багатьох стала справжнім відкриттям із серії “нічого собі, виявляється, українською можна робити краще, ніж російською!”

Далі я роздивився ім’я Михайла Карпаня (хоча воно і йшло першим, вибачте) – засновника творчої спільноти “Струґачка”, про яку і читав-писав пів року тому. Після цього стало зрозуміло, звідки в “Університету” така шикарна озвучка. Хоча я і не знаю всіх тих людей, що вказані в описі до відео (було б добре, якби навпроти прізвища йшов відповідний персонаж або персонажі), але не сумніваюся, що Карпань зібрав найкращу можливу команду. Один Малуха чого вартий, а окрім нього є й Олексій Шкробинець! Якщо ви знову не розумієте хто це такий, то перекладаю з української на ютюбську — Тайлер Андерсон. Ну а якщо і це вам нічого не каже, ну бо всяке буває в житті, то вам сюди: Geek Journal.

Що до сюжету, то найкраще його можна описати так: візьміть двох абсолютно різних хлопців, як в будь-якому популярному ситкомі (“Друзі”, “Два з половиною чоловіки”, “Теорія великого вибуху”, “Як я зустрів вашу маму”) помістіть їх у ну дуже дивний виш, на зразок серіалу “Спільнота” (“Community”) і додайте велику кількість гумору, науки та цинізму типу “Ріка і Морті” (або “Футурами” для олдів). Останній інгредієнт настільки вирізняється поміж решти складових, що часто “Університет Чупарського” прямо називають український “Рік і Морті”. Я з цим не зовсім згоден, оскільки попри подібний антураж, це в першу чергу стьоб із телевізійної попкультури в цілому, а не наслідування якогось одного серіалу.

Я не буду далі спойлерити, розповідаючи різні подробиці з побаченого. На сьогодні вийшло лише дві серії, і краще ви самі все подивитеся, ніж будете читати чужі перекази. А якщо вам, як і мені, двох серій буде мало, то можна зазирнути у список відео каналу Animarody і подарувати собі задоволення загальною тривалістю ще з 2 серії. По-перше, це 3 випуски “Важкі 18” із вже знайомим Остапом і купою інших персонажів в головній ролі (тут їх звуть інакше, але яка різниця, все одно дуже смішно). А по-друге, пілотна серія “Клуб поганого дня” – це вже майже “Університет Чупарського”, якщо трошки примружитись, то можна уявити, що це була його пілотна серія, і що в “Університету” є цілих 3 серії!

“Університет Чупарського” – дуже крутий комедійний мультфільм від вітчизняного виробника. Його треба подивитися кожному і я б дуже хотів наприкінці року побачити хоча б 10 серій в його першому сезоні. І бажаю, що б його купив Нетфлікс, дав авторам купу бабла, а ті зробили б 10 серій в першому сезоні. І ще 10 серій в другому. На початок.


Пов’язані дописи:
Третя серія “Університету Чупарського”
Четверта серія “Університету Чупарського”
П’ята серія “Університету Чупарського” – “Хотіли як краще – зробили як завжди”
Університет Чупарського – Назад до нормального

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *