Дата публікації: 2023-11-14 12:00
Рік: 2023
Жанри: документальне,
Режисер: Леслі Чілкотт,
Актори: Арнольд Шварценеггер, Денні ДеВіто, Джеймі Лі Кертіс, Джеймс Кемерон, Лінда Гемілтон, Сільвестр Сталлоне,
Країна: США,
Тривалість: 3 год. (3 епізода)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,0 / 10
“Арнольд” – американський документальний мінісеріал виробництва Нетфлікс, який розповідає про життя Арнольда Шварценеггера. Серіал складається з трьох епізодів “Атлет”, “Актор”, “Американець”, які розповідають про кар’єру Арнольда як бодибілдера, актора та політика, відповідно. Одночасно багато часу приділено приватному життю героя, а епізоди в основному дотримуються хронологічного порядку.
Перший епізод “Атлет” починається з дитинства майбутньої зірки в маленькому австрійському містечку Таль, важких післявоєнних умов та тиранічних батьків. Ми дізнаємось про мотивацію Арнольда, який за будь-яку ціну намагався вибратися в люди та прожити краще життя, ніж те, якого міг сподіватися типовий австрієць із сільської місцевості. Крок за кроком нам показують розвиток кар’єри бодибілдера, успіхи в Європі, переїзд до Америки та тріумф в Новому Світі.
В другому епізоді “Актор” розповідається історія становлення колишнього найкращого бодибілдера світу і мільйонера, як актора, величезні проблеми з цим пов’язані, та здобуття світової слави. Саме тут можна побачити багато коментарів від зіркових колег Арнольда Шварценеггера, включаючи Джеймса Кемерона та Сільвестра Сталлоне.
Нарешті, третій епізод “Американець” присвячений майже повністю політичній кар’єрі зірки на посаді губернатора Каліфорнії. Майже, тому, що окрім цього він зачіпляє скандал з незаконнонародженим сином Шварценеггера та робить підсумок всього серіалу/життя Арнольда.
Протягом серіалу на передньому плані знаходиться сучасний Арнольд Шварценеггер. Він сидить у себе вдома із сигарою в зубах, гортає величезний альбом старих фотографій та коментує всі події, для яких знайшлося місце на екрані. Він одночасно іронічний і серйозний. Він зізнається в помилках, часом трагічних і болісних не тільки для нього, але й для близьких людей. Він дивиться правді в обличчя і приймає її не ховаючись. При цьому він закликає сфокусуватись на праці і менше копатися в собі. Він будує собі образ, який добре продається, так, як він робив це все своє життя.
Документальний фільм про Арнольда Шварценеггера з’явився майже одночасно з документальним фільмом про Сільвестра Сталлоне “Слай“. Конкуренція між цими акторами сформувала той світ кінобойовиків, який перебував у своєму розквіті в 80-х роках. Можливо, та ж сама конкуренція змусила цих двох зірок вже в третьому десятилітті 21-го століття спочатку випустити один за одним два серіали (“Король Талси” Сталлоне і “ФУБАР” Шварценеггера), а тепер взятися і за документальне кіно. Їх просто неможливо не спробувати порівняти між собою.
“Слай” умістився всього в 1.5 години, а “Арнольд” зайняв вдвічі більше часу. “Слай” розповідає про акторську кар’єру Сталлоне, а у Шварценеггера їх цілих три. Арнольд виглядає більшим і вагомішим за Сільвестра. Але на цьому порівняння закінчується, оскільки вони несуть абсолютно різні посилання.
Мені значно більше імпонує підхід Сталлоне. Він відверто сумує через брак нормальних стосунків з батьком, в той час, як Шварценеггер згадує про батьківську ненормальність без саморефлексії. Сталлоне страждає через те, що не приділяв достатньо уваги своїй родині, а Шварценеггер визнає свої помилки мужньо, відверто, але з підходом “що було загуло, треба рухатись вперед”. Я навіть став підозрювати Арнольда в нещирості, в позуванні заради іміджу, а потім все ж таки прийняв те, що він, мабуть, насправді такий. Він щиро не копається в собі і не рефлексує, тому що не бачить в цьому конструктиву. Він навіть порівнює себе зі своїм братом Майнхардом, який був більш чутливою людиною і через це рано пішов із життя. Арнольд Шварценеггер просто ось такий. А Сільвестр Сталлоне інший. І єдиний висновок з цього порівняння це як же добре, що ми можемо зараз подивитися на них обох і почути їхні думки, настільки щирі, наскільки це дозволяє статус і вік акторів.
Я з великим задоволенням подивився “Арнольда”. Зі значно більшим, ніж більшість сучасних художніх кіновиробів, за участі, зокрема, того ж Арнольда Шварценеггера. Тут цікаво все, хоча сюжет, здається, відомий, але тим більша впевненість, що фільм не розчарує. Багато цікавих подробиць і найцінніше — думки самого Арнольда з висоти своїх 75 років. Комусь просто буде цікаво їх почути, а когось вони надихнуть на подвиги у власному житті. Дивитися “Арнольда” я рекомендую всім.