Чоловік на ім’я Отто / A Man Called Otto

Дата публікації: 2023-11-14 12:00

Рік: 2022
Режисер: Марк Форстер,
Актори: Камерон Бріттон, Майк Бірбілья, Мануель Гарсіа-Рульфо, Маріана Тревіно, Рейчел Келлер, Том Генкс,
Тривалість: 2 год. 6 хв.
Кошторис: $ 50 000 000
Касові збори: $ 113 190 218
Рейтинг IMDB: 7,5 / 10

“Чоловік на ім’я Отто” – американська побутова драма з Томом Генксом в головній ролі. Фільм є рімейком шведського фільму “Чоловік на ім’я Уве” 2015 року, який своєю чергою є екранізацією однойменного роману Фредріка Бакмана.

В маленькому американському містечку живе одинокий чоловік Отто. Він дуже любить порядок, фанатично слідкує за його дотриманням та намагається вкоротити собі віку. Нав’язливі сусіди постійно відволікають Отто своїми намаганнями долучити його до суспільно корисної праці. Від цього Отто ще більше дратується, але як дуже відповідальна людина завжди приходить на допомогу.

Ідея про старого буркуна, який в кінці фільму виявляється не таким поганим, як здається на перший погляд, не нова і претендує на окремий піджанр. Всі розуміють, як буде розвиватися сюжет, чим все закінчиться, а цікавість можуть викликати нюанси історії та виконання.

У “Чоловіка на ім’я Отто” в цьому плані все дуже добре. У фільму, не у самого Отто. Сюжет розвивається в задовільному темпі, містить достатньо загадкових моментів, героям співчуваєш і отримуєш очікуваний результат. Це не найкраща роль Тома Генкса, але він, безумовно, прикрасив собою фільм. Приємно бачити актора в такій добрій формі у 2022-му році, коли найулюбленіший фільм з Генксом вийшов майже тридцять років тому, а до і після нього було ще чимало шедеврів.

У фільмі все виглядає неймовірно правдоподібно, хоча спочатку здається, що навколо Отто живуть самі фріки. Але це тільки погана оптика старої нещасної людини, а так насправді всі персонажі звичайні люди зі своїми проблемами й характерами. Отто щиро не розуміє цього і своїми руками перетворює власне життя на пекло. Його трагічне минуле дає логічне пояснення, але одночасно засліплює Отто і не дає побачити чудовий світ навколо себе. Отто кумедний в намаганнях переробити світ під себе і трагічний в неспроможності примиритися із ним. “Чоловік на ім’я Отто” дає всім зрозумілий урок — не замикайся в собі й своєму горі, допомагай іншим і дозволяй іншим допомагати тобі — та від того він не стає менш важливим.

Читати:  Щедрик

“Чоловік на ім’я Отто” чудовий трагікомічний фільм, який нагадує нам як важко бути людиною, але залишає надію і говорить, що краса доброта врятує світ. Це не легкий фільм для підняття гумору, але таке кіно теж треба дивитися, тим більше коли в ньому грає Том Генкс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *