Слай / Sly

Дата публікації: 2023-11-04 12:00

Рік: 2023
Режисер: Том Зімни,
Актори: Арнольд Шварценеггер, Генрі Вінкл, Квентін Тарантіно, Сільвестр Сталлоне, Талія Шайр,
Тривалість: 1 год. 35 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 7,5 / 10

“Слай” – документальний фільм, в якому розповідається про життя та майже 50-ти річну кар’єру Сільвестра Сталлоне. Фільм з’явився на Нетфліксі 3-го листопада, а його режисером виступив Том Зімни, який раніше зняв документалки про Елвіса Преслі та Віллі Нельсона.

При описі фільму хочеться почати із фрази “це не звичайна документалка”, але, так насправді, то жодна добра документалка не є звичайною документалкою. Кожен подібний фільм має в собі ідею, яку хочуть донести до глядача. І от в цьому сенсі “Слай”, якраз, є звичайною якісною документалкою. Суб’єктивною, оскільки найбільше право голосу в фільмі належать самому Сільвестру Сталлоне; не повною, бо неможливо 77 років життя умістити в 1.5 години; художньою, тому що на екрані створюється образ Сталлоне, який попри документальність фільму, все ж таки є художнім творінням. Але попри все надзвичайно цікавою – не кожного дня один з улюблених з дитинства акторів підбиває підсумок свого життя та кар’єри.

В фільмі можна побачити і почути багато цікавих подробиць, починаючи з важкого нью-йоркського дитинства майбутньої зірки і закінчуючи нинішніми днями. Окрім рясних коментарів самого Сільвестра Сталлоне на екрані з’являються Арнольд Шварценеггер, Френк Сталлоне, Генрі Вінкл, Талія Шайр і навіть Квентін Тарантіно. Послухати їх цікаво, але через стислість формату їхні коментарі зведені переважно до доволі простих та очевидних речей. Зокрема, Арнольд Шварценеггер вчергове розповів анекдот про те, як Сталлоне заманили до провального фільму “Стій, або моя мама стрілятиме”.

Читати:  Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті / David Attenborough: A Life on Our Plane

В сюжеті “Слая” домінують 3 лінії – важкі стосунки Сільвестра Сталлоне з батьком, перемінлива кінематографічна кар’єра та запізніле пізнання справжньої цінності родини. Всі вони укладаються в наступний висновок: через постійні ревнощі до успіхів сина з боку суворого батька Сільвестр став шукати любові у глядачів і, таким чином, став залежним від успіху своїх фільмів, але згодом він зрозумів, що найкращі фільми та герої залишаються всього лише мистецтвом, а справжня цінність знаходиться в родині, в людях, які тебе оточують, яких ти любиш і які люблять тебе. І незважаючи на численні жалкування про свої минулі вчинки, Сільвестр Сталлоне намагається залишити нам надію на добре майбутнє, оскільки він не вірить в погані закінчення.

Мені цей маніфест здається доволі щирим. Актор не приховує своєї залежності від успіху, чесно розповідає про те, що треба було проводити більше часу з родиною, замість зніматися в черговому дурному фільмі, але все ж не викладає всіх карт на стіл. Багато чого залишилося на рівні натяків і недомовок. Можливо, не всім ця ідея відгукнеться в серці, і хтось напевно скаже про чергові викрутаси зірки, у якої все є; можливо, ця документалка є занадто персональної і не всі її зрозуміють, як і фільм “Рокі 5”. Але від цього вона не стає гіршою і менш чесною.

Ну а якщо вам цікаво просто дізнатися подробиці створення улюблених фільмів та франшиз, таких як “Рокі”, “Рембо” та “Нестримні”, то на цю тему в “Слаї” теж є багато цікавого. Зокрема, розповідається про те, як молодий актор буквально змушений був писати сценарій для себе в головній ролі, оскільки його типаж ніхто не вважав матеріалом, що може претендувати на головні ролі. І хоча завдання написати сценарій під себе, знайти продюсерів, переконати знімати так, як задумано, та врешті-решт зіграти самому головну роль є на кілька порядків складнішим за терпеливе чекання поки голлівудські режисери помітять твій акторський талант, це був єдиний можливий варіант для Сільвестра Сталлоне і просто захоплює подих від того, що йому це вдалося.

Читати:  Мисливці пустельних земель / Badland Hunters

Отже, якщо ви виросли на фільмах Слая, то вам безумовно і негайно треба подивитися однойменний документальний фільм, який щойно вийшов на Нетфлікс та ще й має українську озвучку. А якщо ні, то все одно не втратьте можливість дізнатися трошки тієї мудрості, якою з вами захотів поділитися чудовий актор з блискучою кар’єрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *