Серіал “Венздей / Wednesday”

Дата публікації: 2023-02-28 12:00

Рік: 2022
Жанри: драма, комедія, пригоди, трилер,
Режисер: Тім Бертон,
Актори: Віктор Доробанту, Вілл Г'юстон, Гантер Дуен, Гвендолін Крісті, Джеймі МакШейн, Дженна Ортега, Джой Сандей, Джордж Бурча, Джорджі Фармер, Емма Маєрс, Кетрін Зета-Джонс, Крістіна Річчі, Луїс Гузман, Муса Мостафа, Наомі Дж. Огава, Персі Гайнс Вайт, Рікі Ліндгоум, Томмі Ерл Дженкінс, Фред Армісен,
Країна: США,
Тривалість: 6 год.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,2 / 10

Венздей Аддамс (Дженна Ортега) є простою дівчинкою-підлітком з простої родини Аддамсів. Вона ходить до школи, але з нею у Венздей складаються важкі стосунки. Там зазвичай люблять приколюватися з ботанів, таких як Венздей, а вона про почуття гумору хиба що читала в книжках. Тому образи сприймає серйозно і діє відповідно до власних мізантропних поглядів. Хоча більшість підлітків, чесно кажучи, є не меншими мізантропами, ніж Венздей, її поведінка чомусь не подобається керівництву школи. В результаті Венздей опиняється в спеціальній школі для “вигнанців” під назвою “Академія Невермор”. Колись цю школу відвідували батьки Венздей Мортіша (Кетрін Зета-Джонс) і Ґомес (Луїс Гузман), а зараз її очолює їхня давня знайома Лариса Вімс (Гвендолін Крісті).

Але і тут її чекають стандартні підліткові проблеми – хоч як Венздей намагається їх уникати, вони переслідують її не залишаючи не на мить. Співмешканка по гуртожитку Енід (Емма Маєрс) є повною протилежністю Венздей і з усіх сил намагається з нею потоваришувати. Популярна в школі дівчина Бьянка (Джой Сандей) відразу намагається показати хто тут головний, а її колишній хлопець із сумними очима Ксав’є (Персі Ганс Вайт) впритул не бачить холоду в очах Венздей і починає вирощувати теплі почуття до неї. Тим самим займається бариста в місцевій кав’ярні. На цьому фоні вбивство випадкового подорожуючого в лісі біля школи видається не такою вже великою проблемою для Венздей. І залишається такою, поки невідомий монстр не вбиває одного із учнів школи. Венздей не може залишити цього просто так і починає розслідування.


“Венздей” – дуже якісний серіал для дітей і дорослих. Формально він, нібито, є для підлітків, бо йдеться про них і їхні проблеми, та насправді з такою високою якістю його дивляться і будуть дивитися люди будь-якого віку, навіть якщо вони вам в цьому не зізнаються. Пам’ятаєте, як це було з “Гаррі Поттером”? Детективна історія з інтригою і магією, цікаві персонажі, динамічний розвиток подій – і кому яка різниця, що це була “дитяча казка”? Щось подібне, на мою думку, відбулося і з “Венздей”.

Читати:  Канк про Землю / Cunk on Earth

З часів появи екранного “Гаррі Поттера” тема магічної школи стала дуже популярною в сучасній культурі, і цей серіал легко вписується в ряд подібних серіалів та фільмів. Тема родини Аддамсів тут виглядає досить другорядною на фоні основної навколошкільної історії. З родиною Аддамсів найбільше її пов’язує загальний похмурий антураж серіалу. Він значно менш радісний, ніж в “Гаррі Поттері”, але ще не настільки моторошний, як в “Дивних дивах”. Такий собі удавано-страшний готично-іронічний – дуже стильно з великим художнім смаком.

Режисером серіалу є легендарний Тім Бертон – це додатково привабило увагу до “Венздей”. Можна з легкістю знайти елементи, які притаманні Бертону – загальна моторошна атмосфера, яскраві персонажі, чорний гумор. Та є у мене думка, що якби Тім Бертон не фігурував у списку творців фільму, можливо не кожен критик здогадався б про його авторство – надто тут все акуратно зроблено, без зайвих перегинів. Ну монстр, ну вбиває людей, ну Венздей дуже не любить тих самих людей. Але воно все таке, як би сказати, не страшне. Часами навіть смішне. Підходить для дуже широкої аудиторії. Не треба бути Бертоном, щоб зняти таке.

Сама історія не є нічим унікальним – доволі традиційне розплутування таємниці вбивства, в якому замішана магія. Добротна, але без захвату, іноді навіть занадто вже стереотипна, до того ж розтягнута на 8 серій. Одночасно з тим формат серіалу дозволив показати значно більше деталей, ніж ми могли б побачити в повнометражному фільмі. І ось ці деталі, велика увага до них в усьому – від костюмів і архітектури до музичного супроводження – на мою думку, і є сильним боком “Венздей”.


Багато критиків починає рецензії з нагадування хто така ця Венздей Аддамс, одночасно зазначаючи, що на оригінальну Венздей Аддамс ця Венздей не схожа. Чесно кажучи, мені все одно це Венздей чи хтось інший – передусім це дуже цікавий персонаж, чудово зіграний Дженною Ортегою. Зрозуміло, що багато в чому Венздей завдячує вдало підібраному костюму, фірмовій зачісці і майже повному відсутністю емоцій. Але далеко не кожній акторці вдається випромінювати харизму, просто роблячи губки бантиком і забуваючи блимати очима. Ще в цьому серіалі Дженна Ортега зіграла Гуді Аддамс – предка Венздей, яка жила 400 років тому. Завдяки цьому можна переконатися, що вона вміє грати не тільки Венздей, а є значно більш різноплановою акторкою.

А от розкручений танець Венздей мене відверто розчарував. Після шумихи на Тік-ток я очікував чогось видатного і прикольного. В результаті ж побачив кілька незв’язаних між собою рухів, які дуже важко назвати танцем і на які я б взагалі не звернув уваги, якби не шумиха в інтернеті. Мабуть-таки треба було дивитися ролик на Тік-ток, щоб зрозуміти феномен його успіху.

Читати:  Дюна: Частина друга / Dune: Part Two

Хоча всю решту молодих акторів я бачив перший раз в житті, мені дуже сподобалася гра зразу кількох з них. Я спеціально перевірив чи не траплялися вони мені десь раніше, настільки високим був рівень їх гри. Найбільше вразили Емма Маєрс в ролі життєрадісної співмешканки Венздей Енід Сінклейр, Гантер Дуен в ролі сина шерифа Тайлера і Персі Ганс Вайт (Ксав’є Торп). Зрозуміло, що запам’яталися вони, передусім, тому, що у них було багато екранного часу, але і цей час вони отримали не (тільки) за гарні очі. Треба подивитися як буде розвиватися їхня кар’єра.

Дуже порадувала Гвендолін Крісті в ролі директорки школи – вона ж жінка-лицар Брієнна Тарт з “Гри престолів”. У неї вийшов дуже харизматичний і неоднозначний персонаж. Можно довго здогадуватися в яку гру вона грає і так і не зрозуміти.

Доктор Валері Кінботт у виконанні Ріккі Ліндгоум, нажаль, особливо нічим не вразила. Я все чекаю, коли Ріккі Ліндгоум зіграє щось краще за роль доктора Новіцкі в другому сезоні “Теорії Великого Вибуху” і ніяк не дочекаюсь. Бачив її в першій частині “Ножі наголо”, але там вона зовсім загубилася за рештою акторів. Тут її роль була одна з найважливіших, але нічого по-справжньому цікавого від неї ми так і не побачили.

Кетрін-Зета Джонс і Луіс Гузман в ролі батьків вийшли може і не такими, до яких звикли прихильники сімейки Адамс, але мені дуже сподобалися. До того ж, виявляється, товстеньким і не дуже симпатичним батько Адамс був в своїй найпершій версії, тож тепер ви знаєте, що відповісти пуристам від кінематографу.

Велика шкода, що дядько Фестер, чудово зіграний Фредом Армісеном, отримав так мало екранного часу. Я його бачив тільки в SNL, але він брав участь у цілих 237-ми епізодах і зіграв безліч цікавих персонажів. Хоча для мене він назавжди залишився “моєю новою дівчиною Реджин“. Сподіваюся в другому сезоні “Венздей” йому дадуть розкритися по повній.


“Венздей” – серіал дуже якісний для будь-якого віку про школу, магію, вбивства і розслідування. Цікава детективна історія удавано-страшна і готично-іронічна з великим художнім смаком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *