Серіал “Поділ” / Severance – 1-й сезон

Дата публікації: 2022-12-30 12:00

Рік: 2022
Режисер: Аойф МакАрдлі, Бен Стіллер,
Актори: Адам Скотт, Брітт Ловер, Джен Таллок, Джон Туртурро, Дічен Лакмен, Зак Черрі, Крістофер Вокен, Майкл Чернус, Патриція Аркетт, Трамел Тілман, Юл Васкес,
Тривалість: 9 епізодів по 55 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,7 / 10

Ви починаєте дивитися і не можете відірватися. На екрані відбуваються загадкові події, глядачеві підкидають шматочки пазла, і він слідкує буквально за кожним рухом, кожним словом, кожним підозрілим поглядом персонажів. В центрі історії лежить таємничий “поділ” – процедура відокремлення робочої свідомості людини від неробочої.

Сама ідея “поділу” є настільки сильною, що постійно перетягує на себе увагу. Поведінка головних персонажів і їхня реакція на “поділ” є не менш цікавою, ніж сам сюжет. Вони як рибки в акваріумі — живуть у своєму ізольованому світі й користуються тим мінімумом свободи, що їм дозволяє наглядач. Спроби зрозуміти й передбачити їхню поведінку — одна з найзахоплюючих речей в цьому серіалі.

Події розвиваються дуже повільно, але напружена атмосфера і численні загадки не дають нудьгувати. Кожен рух сприймається як важливий елемент історії, навіть якщо він таким не є або його важливість не очевидна відразу. Згадка про другорядну подію може вистрілити кілька серій пізніше.

Авторам серіалу вдалося створити неймовірно вражаючу атмосферу. На перший погляд, монотонна, з нескінченними коридорами, мінімумом кольорів, автоматизацією, як на космічному човні й такою ж ізольованістю, вона через деякий час затягує, стає звичною і буденною. Починаєш звертати увагу на дрібниці, цінувати їх і немов би сам стаєш частиною Люмона, в якому не настільки все й погано, правда?

Це не перший фільм про офісних працівників, але тільки тут ідея ізольованості, безглуздих нарад і корпоративних стандартів доведена до свого абсолюту. Для працівників корпорації “Люмон” засновники фірми є справжніми богами, корпоративні стандарти — священною книгою, а фірмові заходи — релігійними ритуалами. А там де є релігія з’являються і єретики, а за ними й священна інквізиція. Середньовічні жахіття в сучасному прогресивному антуражі. Якщо вам потрібна ілюстрація для терміну “орвеллівський”, то це вона.

Читати:  Меню / The Menu

Акторська гра подих не захоплює, але і не шкодить. Головні герої — Марк Скаут (Адам Скотт) і Геллі Ріґґз (Брітт Ловер) – майже весь час носять здивовано-напружену маску, за якою важко розгледіти видатну гру. По-справжньому виблискує тільки дует другорядних персонажів у виконанні ветеранів кіно Джона Туртурро і Крістофера Вокена — їхня лінія додає несподіваної людяності й драматизму в зловісну історію про “поділ”.

На окремий абзац заслуговує звукова доріжка. На перший погляд, невиразна, вона згодом починає самостійно грати в голові, приносячи з собою почуття невпевненості. Сама собою ця мелодія повертає в атмосферу фільму і змушує переживати її знову і знову.

Серіал “Поділ” має всі ознаки культового — унікальна ідея, яскравий образ офісу Люмон, класний саундтрек. На цій основі можна виростити цілу франшизу з фільмами, книгами, коміксами й всім іншим. На разі ж очікуємо другий сезон, зйомки якого вже почалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *