Лео / Leo

Дата публікації: 2023-12-17 10:00

Рік: 2023
Режисер: Девід Вахтенгейм, Роберт Маріанетті, Роберт Шмігель,
Актори: Адам Сендлер, Білл Берр, Брайант Тарді, Джейсон Александр, Джо Кой, Еллісон Стронг, Роб Шнайдер, Санні Сендлер, Седі Сендлер, Сесілі Стронг,
Тривалість: 1 год. 42 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 7,0 / 10

“Лео” – американський анімаційний музичний комедійний фільм для дітей. Режисерами фільму стали Роберт Маріанетті, Роберт Шмігель та Девід Вахтенгейм, а головних персонажів озвучили Адам Сендлер, Білл Берр, Сесілі Стронг, Джейсон Александр та Роб Шнайдер. Прем’єра мультфільму відбулася 21 листопада 2023 року на стрімінґовій платформі Нетфлікс.


В центрі сюжету знаходиться ігуана на ім’я Лео, яка все своє життя просиділа в шкільному тераріумі, а тепер довідалася, що жити їй залишилося всього рік. І не тому, що вона смертельно хвора чи немічна. Ні, просто раптом Лео дізнався, що ігуани живуть 75 років, а йому самому вже 74 роки. Ця новина приголомшила Лео і змусила його активно зайнятися втіленням в життя своєї мрії — побувати в національному парку “Еверглейдс” і пожити справжнім життям.

В цьому йому дуже допомогла нова і дуже сурова вчителька міс Малкін, яка змусила клас брати класних тварин на вихідні. Опинившись вдома в однієї з учениць Лео намагався скористатися нагодою і вибратися на волю. Але все пішло не зовсім так, як бажалося, і замість втечі Лео подружився з дівчинкою та допоміг їй покращити навички спілкування та відчути себе особливою. Після цього Лео став допомагати іншим учням і думки про втечу до “Еверглейдс” відійшли на задній план.


До перегляду я рідко цікавлюсь подробицями створення фільмів, щоб оцінювати сам продукт, а не його авторів. Про “Лео” я нічого не знав, окрім того, що побачив ім’я Адама Сендлера в описі. Фільми з цим актором я не дивлюсь через розбіжності в розумінні, що таке гумор, а от його серія “Готель Трансильванія” мені дуже сподобалася. Відповідно щодо “Лео” я тільки припускав що буде десь в тому ж напрямку, але був відкритий на різні варіанти, головне, щоб було цікаво.

Читати:  Сайнфелд / Seinfeld

Початок фільму мене дещо відлякав — через велику кількість дітей та пісень я вирішив, що фільм надто дитячий для такого старого дядьки, як я, але все-таки дав йому шанс, і це було правильним рішенням. Далі фільм вирівнявся, жарти частково стали більш дорослими, а тема виявилася універсальною для всіх поколінь — з одного боку, старіння і страх смерті у Лео, з іншого, відчуття, що тебе не чують і не розуміють, у школярів. Пісні при цьому нікуди не ділися, але вони не були настільки нав’язливими, щоб хотілося перемотати.

Сама постать Лео виявилася не просто потішною та кмітливою, а ще й дуже мудрою. Відповідно до сюжетної структури “мономіфу” Лео уособлює собою постать ментора для кожної дитини — персонажа, що навчає та допомагає головному герою. Хоча він є головним героєм у своїй власній пригоді, для дітей він грає роль Мерліна або Гендальфа, і ця риса Лео стає найбільш цінною в цьому фільмі. Після перегляду не одна дитина і, мабуть, не один дорослий замислиться, як було б чудово мати такого Лео персонально для себе.

Було дуже цікаво спостерігати, як Лео знаходив необхідні слова для кожної дитини, і це при тому, що всі діти були дуже різними, як за характером, так і за соціальним походженням та рівнем достатку. Звісно, це не дуже реалістично, що всі вони опиняються в одному класі, але тут це дало змогу показати, що попри зовнішні обставини кожна дитина унікальна і що до кожної з них можна підібрати свій ключик.

Акторський склад оригінальної озвучки можна назвати по-справжньому зірковим і дуже шкода, що ця перевага губиться, якщо дивитися фільм в перекладі. Тим не менш, скажу, що головного персонажа ігуану Лео озвучив сам Адам Сендлер (“Суботнього вечора в прямому ефірі” / SNL, “Готель Трансильванія”), який окрім цього став продюсером і одним зі сценаристів фільму. Приятеля Лео черепаху Дзюркеля озвучив Білл Берр (“С значить сім’я” / “F Is for Family”), вчительку міс Малкін — Сесілі Стронг (SNL), батька учениці Джади — Джейсон Александр (“Сайнфелд“), а Роб Шнайдер (SNL, “Сам удома 2”, “Тварина”) озвучив директора школи. Для тих, хто дивився дорослий депресивний серіал Білла Берра “С значить сім’я” його поява в “Лео” могла б насторожити, але на щастя тут нічого подібно на гумор “сім’ї” немає. А ще мені особливо приємно було побачити і почути Джейсона Александра — феноменального невдаху Джорджа з найпопулярнішого сіткому 90-х років “Сайнфелд”.

Читати:  Бунтівний місяць: Дитя Вогню / Rebel Moon – Part One: A Child of Fire

Анімація “Лео” – чудовий фільм для всієї родини. Хоча в ньому немає жодного натяку на Різдво, але за своєю мораллю він цілком підходить для перегляду на різдвяні свята. В “Лео” дуже якісна анімація, цікавий сюжет, багато гумору, пісень, але не так щоб він них нудило, та важлива мораль. Подивитись “Лео” українською мовою можна на платформі Нетфлікс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *