Ножі наголо: Скляна цибуля / Glass Onion: A Knives Out Mystery

Дата публікації: 2022-12-25 12:00

Рік: 2022
Режисер: Раян Джонсон,
Актори: Дейв Батіста, Деніел Крейґ, Джессіка Генвік, Едвард Нортон, Жанель Мане, Ітан Гоук, Кейт Гадсон, Кетрін Ган, Леслі Одом-молодший, Медлін Клайн,
Тривалість: 2 год. 20 хв.
Кошторис: $ 40 000 000
Касові збори: $ 13 280 000 на 25.12.2022
Рейтинг IMDB: 7,5 / 10

Довгоочікуване продовження чудового фільму 2019 року “Ножі наголо”. Тоді Деніел Крейґ вперше виступив у незвичній для себе ролі кмітливого, але трохи кумедного приватного детектива Бенуа Бланка. Йому допомагав виблискувати чудовий ансамбль акторів на чолі з Аною Де Армас, Крісом Евансом і Джеймі Лі Кертіс. Жодного з них, зрозуміло, не було в другому фільмі, отже повного повторення не варто було очікувати. Але вірилося, що продовження буде не менш захопливим. На мою думку, так і сталося. “Скляна цибуля” зовнішньо мало схожа на свого попередника й одночасно вона органічно продовжує історію пригод детектива Бланка.

Основні події відбуваються у 2020 році на приватному грецькому острові мільярдера Майлза Брона (Едвард Нортон). Він запрошує п’ятеро гостей на вікенд для гри у вбивство. Всі вони — його близькі знайомі. Разом з ними на острів потрапляє Бенуа Бланк, і швидко стає зрозуміло, що Майлз Брон його не запрошував. Тобто вже спочатку маємо першу загадку. Подальші події висвітлюють усі темні боки стосунків в цьому тераріумі однодумців, і цим нагадують класичні детективи Агати Крісті з персонажами, ізольованими від світу. Інтрига розкручується, коли брехня і маніпуляції сходять шар за шаром, як в справжній цибулі. До речі, цей образ часто зустрічається у фільмі — грандіозний маєток Майлза Брона увінчується величезною скляною цибулею, важливу роль зіграв названий на її честь бар, нарешті, фанатів Бітлз порадує однойменна пісня, що звучить під час титрів.

Читати:  Мавка. Лісова пісня

Привертає увагу актуальність багатьох тем, використаних у фільмі. Нам показують різні боки ковідної пандемії та вплив цифровізації на життя. А найголовніше, сатирично препарують шаблонного сучасного мільярдера, що хоче змінити світ, руйнуючи всі його засади. І цим опосередковано наштовхують на думку про війну, оскільки ми всі зараз маємо перед очима приклад такого мільярдера з поїхавшим дахом, що активно намагається “примирити” нас із Мордором.

У багатьох відгуках бачив претензії до сюжету — мовляв, він простіший, ніж у першого фільму, а кінцівка взагалі розчарувала. Хоча формально можна з цим погодитися, якщо ретельно все порівнювати із першим фільмом, та я не вважаю такий підхід в цілому правильним. “Скляна цибуля” виконує свою основну задачу — якісно розважати публіку. При цьому щось виглядає гірше, а щось краще — так і повинно бути, якщо свідомо не робити копію першого фільму, яка абсолютно точно дістала б хвилю критики за свою вторинність.

Окрім зміни похмурого американського клімату на сонячний середземноморський, найбільша зміна відбулася в підході до персонажів. Все-таки, в першому фільмі було більше акторів першої величини, а їхні персонажі не читалися настільки легко, як тут. І якщо перші “Ножі наголо” показали протистояння в більшості своїй рівнозначних героїв, то в другому фільмі на перший план виходить інтелектуальна дуель Бенуа Бланка і Майлза Брона — двобій двох чудових акторів, Деніела Крейґа та Едварда Нортона. Чи зашкодило це фільму? На мою думку, анітрохи. Це лише змістило акценти й показало, що “Скляна цибуля” – самодостатній фільм, що не копіює свого попередника.

Порадувала велика кількість різноманітного гумору і сатири, розкиданого тут і там, а також кілька камео відомих акторів. Зокрема, через появу персонажа Г’ю Ґранта ми дізнаємося про сексуальну орієнтацію Бенуа Бланка. Зроблено це смішно, але буденно, без надмірного перебільшення, як в реальному житті.

Читати:  Космічні яйця / Spaceballs

“Скляна цибуля” – це дуже добрий фільм із цікавим сюжетом, актуальними темами, якісним гумором і дуетом двох чудових акторів — Деніела Крейґа та Едварда Нортона.

1 думки про “Ножі наголо: Скляна цибуля / Glass Onion: A Knives Out Mystery”

  1. Сповіщення: Хто є прототипом Майлза Брона зі “Скляної цибулі”? - Олесь Думний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *