Серіал “Ненавиджу Різдво” / “I Hate Christmas”

Дата публікації: 2023-12-15 11:36

Рік: 2022 2023
Режисер: Давид Мардеган, Клементе Де Муро,
Актори: Алессіо Пратіко, Андреа Ді Стефано, Астрід Мелоні, Беатріс Арнера, Габріель Фальсетта, Джованні Анзальдо, Ніколас Мопас, Пілар Фольяті,
Тривалість: 6.5 год (2 сезони по 6 серій по 31 хв.)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 6,5 / 10

“Ненавиджу Різдво” – італійський різдвяний серіал в жанрі романтичної комедії, зроблений на замовлення Нетфлікс. Серіал є рімейком норвезького серіалу “Додому на Різдво”, який теж був зроблений на замовлення Нетфлікс. Прем’єра першого сезону відбулася 7 грудня 2022 року, а другого сезону — рівно за рік, 7 грудня 2023 року.


У центрі сюжету знаходиться 30 річна незаміжня медсестра Джианна, від якої родина давно очікує зворушень у приватному житті. Першого грудня під час сімейного обіду товсті натяки на самотність Джианни змушують її збрехати про наявність бойфренда, якого вона буцімто пред’явить родині на різдвяній вечері. Тепер у Джианни є 24 дні на пошуки бойфренда, та не аби якого, а такого, щоб прийшовся їй до вподоби.

А це ой як не просто, тому що Джианна дуже чуйна не тільки до хворих у своєму шпиталі, а й до чужої брехні, зверхності, жадібності, агресивності та взагалі будь-якої негативної риси характеру. До того ж сама вона легко піддається впливу інших людей і постійно вагається в прийнятті рішень. Тим не менш Джианна з ентузіазмом береться за пошуки, оскільки родина їй ніколи не пробачить, якщо місце біля неї за різдвяним столом буде порожнім. Джианна в цьому абсолютно переконана.


Обидва сезони серіалу “Ненавиджу Різдво” мені дуже сподобались, хоча за відгуками він суттєво поступається норвезькому оригіналу і має більш прості сюжетні лінії. Для порівняння я подивився пару серій норвезького “Додому на Різдво”, і хоча спочатку події повторюються майже один в один, далі сюжет суттєво розбігається в деталях. Найбільша різниця просто в тому, що в них показані абсолютно різні культури і передана абсолютно різна атмосфера. Після романтичної Італії було важко переключитись на сувору засніжену Норвегію. Тому я вважаю, що серіали відрізняються достатньо сильно, щоб взагалі не хотілося їх порівнювати. Тим більше, що “Ненавиджу Різдво” можна подивитись на Нетфлікс не тільки з українськими субтитрами, а й в українській озвучці, а “Додому на Різдво” на тому ж Нетфліксі немає жодного українського перекладу. Отже, для українців вибір очевидний.

Читати:  Дюна: Частина друга / Dune: Part Two

Головною перевагою “Ненавиджу Різдво” перед багатьма різдвяними конкурентами є його унікальний стиль. Джоанна не просто кидається в різні авантюри в пошуках хлопця на Різдво, але й відверто коментує всі свої головні вчинки. Трошки схоже на підхід в жанрі мок’юментарі, але тут подібні вставки трапляються значно рідше, так що не полишає враження, що дивишся художній серіал. Багато разів повторені сюжетні ходи викликають зацікавлення через свою щирість, нове трактування та непевність щодо результату. Дуже часто насправді важко передбачити хто в кого закохається, хто кому скаже погане слово і хто з ким розведеться. В цьому плані серіал нагадує “Гру престолів” – така ж стильна тележуйка тільки не про вбивства, а про кохання. Такий серіал можна знімати нескінченно, тобто поки глядачі будуть готові витрачати на нього свої грошегодини.

Другим і надзвичайно привабливим елементом є місце зйомок, для яких вибрали мальовниче італійське містечко на воді Кіоджа. На перший погляд, воно дуже нагадує Венецію і багато хто купується на старовинні палаццо, розташовані на березі каналу. Але, на відміну від Венеції, Кіоджа дуже маленька. Якщо по Венеції можна блукати цілий день, плутаючись в каналах, мостах, площах та церквах, то через Кіоджу проходить тільки одна велика вулиця, паралельно якій знаходиться один мальовничий канал. В Кіоджі значно менше туристів і небагато розваг, але вона має свій унікальний шарм і є дуже затишною. А те як її зобразили в “Ненавиджу Різдво” це просто фантастика — чистий кайф дивитись старовинні будинки, прикрашені мости та неймовірно гарну поверхню води, якої тут дуже багато.

Жодної знайомої акторки або актора в цьому серіалі не було, але відчуваю, що багатьох з них я ще побачу. Все було зіграно настільки добре, що я не можу навіть згадати чия гра мені б не сподобалася. А головні виконавці так і просто вразили своїм класом, особливо Пілар Фольяті (Джианна) та Беатріс Арнера (її подруга Тіті). Подібне враження у мене було від “Паперового будинку” – теж незнайомі середземноморські актори з височезним рівнем гри.

Читати:  Троль / Troll

“Ненавиджу Різдво” – чудова італійська різдвяна романтична комедія, обидва сезони якої можна легко проковтнути не відриваючись. Це дуже стильний серіал з італійським шармом про відсутність простих рішень в людських стосунках, знятий в неймовірно гарній Кіоджі. І перший і другий сезон “Ненавиджу Різдво” можна подивитись на Нетфлікс в українській озвучці. Дуже рекомендую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *