Ван Піс / One Piece

Дата публікації: 2023-09-09 12:00

Рік: 2023
Жанри: анімація, пригоди,
Режисер: Емма Салліван, Йосиф Владика, Марк Джобст, Тім Саутам,
Актори: Вінсент Реґан, Джейкоб Ромеро Ґібсон, Джефф Ворд, Емілі Радд, Іньякі Ґодой, Креґ Фейрбрасс, Макенью, Морґан Девіс, Пітер Ґедьот, Тез Скайлар,
Країна: США, Японія,
Тривалість: 8 год. (8 епізодів по 1 год.)
Кошторис: $ 144 000 000
Касові збори: - (стрімінґ)
Рейтинг IMDB: 8,5 / 10

“Ван Піс” – жива адаптація однойменної супер-популярної манґи. І не просто супер-популярної, а найбільш продаваної манґи в історії. Створена вона була в 1997-му році японським художником манґи Ейітіро Одою, який з того часу окрім манґи встиг створити 5 повнометражних фільмів про пригоди своїх героїв. Так само в ролі виконавчого продюсера він долучився до створення нового серіалу Нетфлікс. Його участь підвищила шанси на збереження духу оригінальної манґи і вдалу її екранізацію. Для фанатів “Ван Піс” це питання було найважливішим. Мені ж просто хотілося отримати задоволення від казкових пригод у вигаданому світі.

Головна історія точиться навколо хлопця на ім’я Монкі Д. Люффі, який хоче віднайти загублений піратський скарб “Єдиний шматок” (англійською – Ван Піс) і стати найкращим піратом в світі. Щоправда, піратство він розуміє дуже оригінально і в очах оточуючих виглядає дивним диваком. До того ж страшенно наївним. Тим не менш йому вдається зібрати команду “піратів” і обзавестись піратським кораблем попри спротив всіх навкруги – інших піратів, військово-морського флоту та навіть своєї власної команди. А все тому, що він прямує за своєю мрією і переконує інших робити те саме!

Я не пожалкував, що витратив вісім годин свого часу на перегляд першого сезону “Ван Піс”. Якщо Нетфлікс випустить другий сезон, то я його теж дивитимуся. Це зовсім не шедевр, але в ньому достатньо привабливих елементів, щоб не хотілося кинути перегляд після перших серій. Чесно кажучи, я був близький до цього наприкінці другої серії, коли недоліки потроху почали переважати, але все ж таки радію, що перетерпів цей нелегкий момент і додивився серіал до кінця.

Отже, заради чого його варто дивитися?

По-перше, це доволі цікава казка не обтяжена хитросплетіннями сюжету і надмірним моралізаторством. Попри велику кількість персонажів, практично не виникає питання “хто всі ці люди?” Звичайно, в сюжеті зберігаються певні загадки, щоб глядач не знудився від повної прямолінійності, але їх рівно стільки, скільки треба для доброї розваги.

Читати:  Серіал "Венздей / Wednesday"

По-друге, це феєричний світ, в якому відбуваються події. Уявіть, що ви дивитесь “Піратів Карибського моря” тільки з неоновими барами, вишуканими коктейлями, дорогими костюмами і повною відсутністю бруду. Вбрання героїв та їхні зачіски завжди виглядають ідеально. Костюми більшості персонажів є відверто ексцентричними, недоречними і приголомшливими. Піратські кораблі всі як один є витворами сюрреалістичного мистецтва, самі підтримують себе в повній чистоті та пливуть по морях-океанах без участі команди. До того ж, картинка на екрані майже ніколи не розчаровує, видно що автори серіалу дуже сильно постаралися вразити глядача.

Мабуть, це всі переваги, але і їх вистачить, щоб рекомендувати друзям дати серіалу шанс.

Сюжетні інтриги, хоча вони і присутні та не є жахливими, захоплення теж не викликають. Більшість використаних тропів повторюється в популярній культурі часто і дуже часто. Місцями це навіть створює відчуття вторинності і передбачуваності, хоча в цілому нормально. Буває і значно гірше.

Головні персонажі загальної картини не псують, але змагатися з конкурентами з найкращих серіалів теж не можуть. Мені так і не вдалося по-справжньому проникнутися співчуттям до жодного з них, оскільки у них практично повністю відсутня саморефлексія. Кожен з них знає, що і як він повинен робити і діє відповідно, ігноруючи оточуючу реальність. Якби при цьому вони не ставились до самих себе настільки серйозно, я б можливо і зміг їх зрозуміти. Комедійна буфонада найкраще б пасувала до створеного образу на екрані (тому клоун Баггі виглядає, мабуть, найбільш цілісним персонажем з усіх). Але нам на повному серйозі пропонують співчувати моральним проблемам рівня старших класів молодшої школи. Для нішевого продукту це може бути ідеальним вибором, але для широкої аудиторії занадто специфічно.

Наприкінці пару слів про погане.

В частині сцен “Ван Піс” мене напружувала певна камеральність. Тобто, дивишся на чудово збудований яскравий світ, але він відчувається ніби відокремленим від самих персонажів. Можливо, справа в великій кількості комп’ютерної графіки і надмірній мультяшності. А можливо, сценарій конкретних сцен міг бути більш якісним. Не виключено, що до цього доклалася незвичне операторське рішення знімати картинку з викривленими краями. Важко сказати напевно, але враження, що дивишся спектакль з’являлося часто. А для спектаклю потрібна чудова акторська гра. А акторська гра тут на дуже посередньому рівні – актори носять ті самі маски, час від часу змінюючи один вираз обличчя на інший. Я уявляю, як це виглядає в манзі, але для живого фільму це так само не працює.

Читати:  Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті / David Attenborough: A Life on Our Plane

Сильно мені не сподобалася вся лінія Намі. Спочатку вона була просто загадковою дівчиною з видатними здібностями, але коли під кінець сезону нам розповіли її історію, я просто перестав розуміти її мотиви. Не буду тут спойлерити, тільки скажу, що її поведінка нагадала мені поведінку Ллойда в фільмі “Тупий та ще тупіший 2”, коли він 20 років симулював кому, щоб розіграти приятеля Гаррі.

Нарешті, вигляд людей-риб виглядав не дуже переконливо. Вони ніби носили маски (не емоційні, а справжні) з мінімальними ознаками життя. Мені здавалося такий підхід залишився в далекому минулому і кінематографісти повинні рівнятися на образ Деві Джонса з “Піратів Карибського моря 2”, але нам знову показали щось незрозуміле. До того ж деякі морди виглядали відверто огидно: в намаганні винайти суміш людського і риб’ячого обличь, автори “винайшли” обличчя рок-зірки після невдалої пластичної операції (подивіться для порівняння кліп Rammstein “Zick Zack“).

Українцям ще може бути цікаво те, що саундтрек до серіалу створила росіянка Соня Бєлоусова. Вона живе в США і це не перший її подібний досвід. Бєлоусова доволі популярна в цій індустрії, і на її рахунку, зокрема, звуковий супровід серіалів “Відьмак” та “Декстер”. Я подивився її дописи в Інстаграм та Твіттер – як і очікувалося, жодної згадки про геноцид її рідної країни проти українців. Вона працює, відпочиває і всіляко радіє безпечному життю в США.

І все ж, повторюся, я не пожалкував, що подивився весь перший сезон “Ван Піс”. Серіал достатньо динамічний, видовищний і казковий, щоб не зважати на неоригінальні сюжетні ходи, посередню акторську гру і деякі недопрацювання. В будь-якому разі, закликаю дати йому шанс, якщо вам потрібно відключитися після робочого дня і зануритися в видовищний світ пригод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *