Дата публікації: 2023-07-07 12:00
Рік: 2019 2020 2021 2022 2023
Жанри: комедія,
Режисер: Джейсон Волінер, Джекі Ван Бік, Джемейн Клемент, Кайл Ньювечек, Ліза Джонсон, Скотт Рудін, Тайка Вайтіті, Яна Горская,
Актори: Гарві Гіллен, Кайван Новак, Марк Прокш, Метт Беррі, Наташа Деметріу,
Країна: США,
Тривалість: 30 хв. (серія); 5 сезонів по 10 серій (на 2023 рік)
Кошторис: -
Касові збори: - (стрімінг)
Рейтинг IMDB: 8,6 / 10
“Чим ми займаємося в тінях” – комедійний серіал, створений Джемейном Клементом за мотивами новозеландського фільму “Чим ми займаємося тінях” з 2014 року, який він зняв разом з Тайкою Вайтіті. Серіал знято в стилі мок’юментарі, який набув популярності завдяки серіалу “Офіс”. Перший сезон “Чим ми займаємося тінях” вийшов у 2019-му році, миттєво отримав позитивні відгуки і з того часу впевнено утримує увагу глядачів. На даний момент з’явилося вже чотири сезони по 10 серій, а на наступному тижні відбудеться прем’єра п’ятого сезону. До того ж в 2024-му році планується вихід шостого сезону.
Серіал оповідає про групу вампірів, які живуть у Стейтен-Айленді в Нью-Йорку. Очолює вампірів Нандор Невблаганний (Кайван Новак), найстаріший і найкрутіший (на його власну думку) вампір усіх часів. Не такий крутий вампір Ласло Крейвенсворт (Метт Беррі), колись був англійським дворянином, але після того, як вампірка Наді (Наташа Деметріу) перетворила його на вампіра він з нею одружився і тепер вони переховуються в тінях разом. Їм прислуговує Гільєрмо Де ла Круз (Гарві Гіллен), вірний слуга Нандора, який давно хоче стати вампіром і через свою нездійснену мрію постійно страждає. Наостанок, поруч з ними живе Колін Робінсон (Марк Прокш) – енергетичний вампір, який висмоктує життя з людей своєю нудною балаканиною. Як і будь-які інші істоти на Землі вони стикаються з різноманітними проблемами сучасного світу і вирішують їх на свій вампірський спосіб.
У мене дуже суперечливі відчуття від цього серіалу. З одного боку, він насправді оригінальний і безсумніву залишить свій слід в історії, з іншого, не залишає відчуття, що могло бути значно краще. Вампірська тематика сама собою будоражить нерви і тут можна було добряче з цього скористатися. Але ця карта б’ється наслідуванням стилю “Офісу” – демонстративно буденне мок’юментарі шоу. Весь потенціальний драматизм перекреслюється банальністю переважної більшості ситуацій. Тобто вампіризм тут постає виключно, як атрибут для оригінальних ситуацій. Ок, такий підхід цілком має право на існування, якщо ситуації дійсно оригінальні.
Нажаль, з оригінальністю тут теж не все гаразд. Перші кілька серій були цілком пристойні, хоча й не без недоліків, і дивитися було реально цікаво. Потім чи то фантазія закінчилася, чи автори вирішили використати перевірені в багатьох інших серіалах та фільмах ходи, і замість оригінальних історій про вампірів все частіше стали з’являтися стандартні сюжетні ходи з життя звичайних людей, які ну так сталося є вампірами. Це теж не кінець світу, якщо персонажі цікаві, а жарти смішні.
Як ви здогадалися, персонажів я теж буду критикувати. Загалом, вони доволі цікаві і кожен з них, виходячи на перший план, несе із собою багато цікавих історій та ситуацій. Не сумніваюся, що і Нандор, і Ласло, і Надя і, безсумнівно, Колін Робінсон мають багато персональних шанувальників. Тільки всі вони загнані в рамки сюжету і дуже рідко мають можливість по-справжньому розкритися.
Найбільше це відчувається з Ласло Крейвенсвортом, якого грає чудовий актор Метт Беррі. Згадайте феєричні ескапади його персонажа Дагласа Рейнхолма в “Айтішниках” і порівняйте з поведінкою Ласло тут. З одного боку, Ласло – це той самий Даглас, який став вампіром. Впізнається все – претензійна манера розмовляти, самозакоханість, схибленість на сексі. З іншого, Ласло практично не має можливості продемонструвати всі свої хворі нахили, які зробили другорядного персонажа Дагласа зіркою “Айтішників”. Чому “Чим ми займаємося в тінях” побудували навколо значно менш цікавого Нандора, а не навколо Ласло, і не дали тому розкритися по повній для мене залишається загадкою.
Одна з речей, які роблять перегляд більш цікавим, це неявність багатьох камео в серіалі. Подивіться на ці імена: Дейв Батиста, Веслі Снайпс, Денні Трехо, Бенедикт Вонґ, Тільда Свінтон і навіть сам Марк Гемілл. В сьомій серії першого сезону на екрані також з’явилися автори всесвіту “Чим ми займаємося в тінях” Тайка Вайтіті, Джонатан Брю та Джемейн Клемент, які зіграли своїх персонажів з оригінального фільму 2014-го року. Не скажу, що їхня поява зробила серіал значно кращим, але напевно посприяла його популяризації. До того ж не кожного дня можна побачити вампірську пародію на лицаря Джедай у виконанні Марка Гемілла, який в “Зоряних війнах” грав самого Люка Скайуокера.
Щодо жартів, то вони переважно експлуатують вампірську тематику для переосмислення вже відомих комедійних ситуацій. За ними цікаво спостерігати, як за чимсь новим, але в великій кількості вони втрачають свою і без того невелику гостроту. А враховуючи загальний неспішний темп оповідання, більшість з них розчиняється в непов’язаних між собою серіях. Тобто цей елемент сам собою ніяк не витягує серіал на вищий рівень.
“Чим ми займаємося в тінях” – серіал доволі непоганий і судячи з рейтингів має постійну групу шанувальників. Його варто подивитись заради оригінального поєднання стилю мок’юментарі з вампірською тематикою, а також заради своєрідної атмосфери і прикольних персонажів. Щодо сюжету, сценарію та жартів, то загалом вони тримаються на рівні середньостатистичного ситкому – не так щоб дуже погано, але й нічого видатного, хоча іноді і трапляються поодинокі перлини. Однозначно рекомендую подивитися перший сезон, а далі вирішувати самим.