Бунтівний місяць: Дитя Вогню / Rebel Moon – Part One: A Child of Fire

Дата публікації: 2023-12-22 11:00

Рік: 2023
Жанри: бойовик, драма, фантастика, фентезі,
Режисер: Зак Снайдер,
Актори: Джена Мелоун, Джимон Гонсу, Ед Скрейн, Ентоні Гопкінс, Кері Елвес, Корі Столл, Міхіль Гаусман, Пе Ду На, Рей Фішер, Софія Бутелла, Чарлі Ганнем,
Країна: США,
Тривалість: 2 год. 13 хв.
Кошторис: $ 90 000 000
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 6,4 / 10

“Бунтівний місяць: Дитя Вогню” – перша частина нової американської епічної космічної саги режисера Зака Снайдера. Фільм оснований на оригінальному сценарію, в написанні якому взяв участь сам Зак Снайдер. У головних ролях зіграли Софія Бутелла, Чарлі Ганнем, Міхіль Гаусман, Рей Фішер, Джимон Гонсу, Ентоні Гопкінс, Пе Ду На, Джена Мелоун, Ед Скрейн, Кері Елвес та Корі Столл. Прем’єра фільму на платформі Нетфлікс відбулася 22 грудня 2023 року. Фільм можна подивитись українською мовою.

Сюжет фільму

В далекій галактиці править войовнича імперія Материнський світ, захоплюючи і підкорюючи все нові і нові планети. У королівської пари народилась донька Ісса з дивовижним даром зцілення та воскресіння.і вперше за довгий час з’явилася надія, що імперія буде покладатися не на насилля, а на співчуття до її мешканців. На жаль, Ісса та її батьки були вбиті під час коронації, а влада в Материнському світі перейшла до регента Велізарія, якому допомагає адмірал-садист Аттікус Нобл.

Одного разу Аттікус Нобл прибуває на планету Велдт в пошуках бунтівників клану Кров’яна сокира, але знаходить тільки групу селян, що займається сільським господарством. Не знайшовши бунтівників Нобл вимагає від селян віддати майже все їхнє зерно, загрожуючи знищити всіх. Але коли солдати імперії спробували зґвалтувати місцеву дівчину, одна з мешканців, на ім’я Кора, виявляє дива майстерності та самотужки розбирається з усім загоном. Після цього вона розповідає, що в минулому належала до елітної солдатської групи Материнського світу, а тепер відправиться збирати бойову команду, щоб кинути виклик регенту.

Читати:  Канк про Землю / Cunk on Earth

Нові “Зоряні війни”?

Якщо під час перегляду вам здаватиметься, що фільм дуже схожий на “Зоряні війни”, то вам не здаватиметься. Режисер Зак Снайдер спочатку планував “Бунтівний місяць: Дитя Вогню”, як частину того всесвіту, і тільки багато років пізніше історія Снайдера доросла до повної незалежності. Тепер цей фільм не доповнює вже відомий всесвіт, а намагається з ним конкурувати. Виходить це у нього дуже непогано.

“Бунтівний місяць: Дитя Вогню” є легким для сприйняття любителями космічних саг. Тут є своя імперія та свої повстанці, свій головний герой та його команда, свої дружба та зрада. Одночасно з тим він достатньо сильно відрізняється від “Зоряних воєн”, щоб уникнути звинувачення в плагіаті і щоб за розвитком подій було цікаво спостерігати.

Фільм має цікаву сюжетну зав’язку, яка дозволяє розвивати сюжет в різних напрямках, та багато яскравих персонажів, кожен з яких може претендувати на власний спін-офф в разі успіху фільму “Бунтівний місяць: Дитя Вогню”. Припускаю, що на нього радо переключаться ті, хто любить космічну фантастику, але вже втомився від всесвіту “Зоряних воєн”, і кому не зайшла “Дюна”.

Що вийшло добре, а що не дуже

Передусім фільм радує масштабністю задуму. Прям-таки відчуваєш, що перед тобою не фільм одноденка, а щось значно більше з власним стилем, в якому легко вгадується Зак Снайдер. Виглядає все це чудово — різноманітні візуальні ефекти, музичний супровід, уповільнені зйомки, фантастичні технології — видно, що тут добре постаралися справити враження на глядача.

Одночасно з тим, дратує надмірна доля пафосу та шаблонних тропів, коли навіть дрібну сутичку показують, як подію всесвітнього масштабу, а головний поганець вимовляє промову, після якої, звісно, все йде не так, як він замислив. Я можу це пояснити тим, що Снайдер тут хотів не так здивувати глядача, як показати йому старе знайоме кіно в новій оболонці, і гарантовано заробити на цьому грошей. І мені здається, що йому це вдасться.

Читати:  Зліт / Lift

Найбільше мене розчарувало те, що в деяких сценах персонажі поводяться як маріонетки. Я ще готовий змиритися з шаблонністю героїв заради цікавої картинки та в міру захопливого сюжету, але відвертий ідіотизм мене дратує. А тут, на жаль, є моменти, коли деякі персонажі роблять відверту дурню не сумісну ані з їхнім статусом, ані віком.

Ще в фільмі є цікавий для любителів “Гри престолів” нюанс – на екрані одночасно з’являються два актори, які грали Дааріо Нахаріса. Ед Скрейн (Аттікус Нобл) був першим обличчям Дааріо в третьому сезоні, а потім його замінив Міхіль Гаусман (Гуннар).

Чи варто дивитись?

“Бунтівний місяць: Дитя Вогню” варто подивитись всім любителям космічних саг. З одного боку фільм використовує всім відомі сюжетні ходи, так що легко зрозуміти про що там йдеться, з іншого, завдяки фірмовому стилю Зака Снайдера він досить оригінальний, щоб не виглядати клоном “Зоряних воєн”.

P.S. Якщо ви готові на спойлери, то тут я ще трохи написав про цей фільм з розкриттям деяких сюжетних ходів: “Бунтівний місяць” кидає виклик “Зоряним війнам”?

5 коментарів до “Бунтівний місяць: Дитя Вогню / Rebel Moon – Part One: A Child of Fire”

  1. Зібрались
    Зібрались, якось Зоряні війни, Вархамер 40к, Солдат (з Куртом Расселом), Дюна, Гаррі Поттер, Володар Перстнів, Сім самураїв, Відьмак, Зелена миля, Хроніки Ріддіка, Hellblade, Гострі картузи.
    Залишили за дверима логіку і здоровий глузд.
    Добряче напились витриманних, відбірних, штампів і кліше. Влаштували оргію і на світ зʼявилось це кіно.

    1. Може так і було. З іншого боку кількість сюжетних ходів та тропів в принципі обмежена і завжди можна знайти подібність до інших фільмів.

  2. Звісно, що так, але в даному витворі мистецтва кількість повторів і плагіатів, тупо зашкалює.
    Я не хочу сваритись, але скажіть собі відверто, чи не знайшли Ви звʼязок із тими фільмами і іграми, що я перерахував. При чому, список не повний.( Чи бачили Ви момент, де у сцені летять вибиті зуби прямо в екран)
    Зак крутий чувак, він уміє знімати цікаве кіно, та як на мене, ця робота, це тупо халтура і спосіб заробити на сучасних глядачах.

    1. Сваритись не треба. Просто я не вірю в те, що мистецтво можна прорахувати, як формулу в математиці. Сума елементів зазвичай не дорівнює результату.
      В цьому фільмі, звісно, повно запозичень і повторів. І він мені не настільки сподобався, щоб рекомендувати його всім підряд. Але, мені здається, що свого глядача він все одно знайде через деякі привабливі моменти. До того ж сучасний глядач він дивний – я багато в чому сам його не розумію.
      І з того, що я читав, Зак робив цей фільм майже двадцять років, і це була його фантазія на улюблену тему. Тобто, виходить, він не тупо заробляє на сучасних глядачах, а втілює свою мрію. А те, що мрія повторює шматки інших фільмів… ну так мрії різні бувають. Хоча, це звісно не виправдання.

      1. Те, що він знайде свого глядача сумнівів нема. Оцінки вже лізуть в гору.
        Але це якраз тому, що глядач , саме такий, яким Ви його хотіли назвати, та вдало підібрали слово «дивний».
        А ще, Нетфлікс то така фантастична платформа, що може з Відьмака, Володаря Перстнів чи якогось, Господи прости, Червоного повідомлення, зробити комерційний успіх

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *