Маестро / Maestro

Дата публікації: 2023-12-21 09:00

Рік: 2023
Режисер: Бредлі Купер,
Актори: Браян Клюгман, Бредлі Купер, Вінченцо Амато, Ґреґ Хілдрет, Кері Малліган, Майкл Урі, Мая Гоук, Метью Боммер, Сара Сільверман,
Тривалість: 2 год. 9 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 7,1 / 10

Фільм “Маестро” – американський біографічний фільм про життя видатного американського диригента та композитора Леонарда Бернстайна. Режисером фільму став Бредлі Купер, він же (разом з Джошем Сінгером) написав сценарій, а також зіграв головну роль. В інших ролях зіграли Кері Малліган, Метью Боммер, Мая Гоук (донька Уми Турман та Ітана Гоука) та Сара Сільверман. Прем’єра фільму на Нетфлікс відбулася 20 грудня 2023 року. Для перегляду доступні українські озвучення та субтитри.

Про що фільм “Маестро”?

Сюжет фільму розповідає про життя Леонарда Бернстайна — першого великого американського композитора, народженого в США. Нас ведуть від початку його кар’єри в 1940-х роках і до останніх репетицій диригента. Показують його залицяння та шлюб з акторкою Феліцією Монтеалегре, появу дітей та походи наліво з особами тієї самої статі, які призводять до конфлікту з дружиною. При цьому весь час Леонард думає тільки про музику, сенс життя та персональну свободу. Відповіді на питання життя, Всесвіту і взагалі з цього фільму ми не дізнаємось, але він дасть достатньо інформації для обдумування.

Сильні сторони фільму “Маестро”

“Маестро” є неймовірно стильним фільмом — кілька десятиліть життя Бернстайна від 40-х до 80-х показані так, як ми собі уявляємо ті роки від зачісок та одягу до музики і телебачення. Також він дуже добре передає атмосферу в кожній сцені — навіть якщо не знаєш про що йдеться, то її все одно можна відчути через чудову гру акторів, операторські підходи та музичний супровід, в якому використано багато творів Леонарда Бернстайна. “Маестро” затягує у свою атмосферу та змушує по-справжньому переживати за його героїв, хоча життя Леонарда Бернстайна не є жодним секретом.

Читати:  Добрі передвісники / Good Omens

Окремо хочеться написати про неймовірний грим Бредлі Купера, який зіграв 50 років життя тієї самої людини. З кожним десятиліттям його обличчя трохи старішало, так що наприкінці фільму актора було не відрізнити від справжнього Леонарда Бернстайна. Наприкінці фільму показали справжній запис виступу маестро і мені довелося пошукати ролики на Ютюб, щоб переконатись, що ця сцена не була створена під час зйомок фільму.

Чи образ Леонарда Бернстайна в фільмі є правдоподібним?

Більшість основних фактів біографії Бернстайна зображені вірно, але є деякі суттєві вади, які я можу пояснити тільки бажанням авторів фільму показати драматизм цілком конкретного напрямку. Передусім, це сексуальна орієнтація Бернстайна. Хоча нам дають зрозуміти, що його цікавлять і жінки і чоловіки, але основні події присвячені його романам з чоловіками. Насправді ж, він гуляв вільно з обома статтями. Він дійсно випадково прославився на всю Америку в 1943-му році, в останню мить замінивши іншого диригента. Бернстайн насправді відомий своєю експресивною манерою диригування, йому дійсно пропонували не світити своїм єврейством, він дійсно розмовляв зі своєю донькою про плітки щодо своєї особи.

Але найбільша проблема з правдоподібністю не в самих подіях, а в тому, що розставлені в ньому акценти зміщено в бік стосунків з дружиною та захоплення музикою. І навіть про його музичні новаторства сказано менше, ніж він на те заслуговує, оскільки Бернстайн не просто зробив класичну музику популярною, а ще й вільно змішував жанри і стилі різних континентів і народів.

Зовсім не згадано про його соціальний активізм, який був великою частиною його життя. Через своє єврейське походження та зв’язок з багатьма організаціями лівого напрямку його було вшановано персональною справою в ФБР що в 40-х роках. Тільки в 80-ті він отримав змогу ознайомитись з цим досьє, в якому було 800 сторінок. Бернстайн активно боровся за права людини та за припинення війни у В’єтнамі, допомагав Мстиславу Ростроповичу та виступав за ядерне роззброєння.

Читати:  Без глазурі / Unfrosted

Нічого з цього в фільмі ви не знайдете, оскільки Бернстайн в ньому зображений як людина, яка окрім музики, кохання та персональної свободи не хоче ні про що чути.

Чи варто дивитись “Маестро”?

Фільм “Маестро” подивитися варто передусім задля його вишуканої естетики та емоційної атмосфери. Сюжет фільму не може становити великого секрету, оскільки Леонард Бернстайн є видатним американським музикантом і деталі його біографії давно і ретельно описані. Натомість нам влаштували емоційну подорож у світ переживань Леонарда Бернстайна та його дружини Феліції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *