Астронавт / Spaceman

Дата публікації: 2024-03-03 02:15

Рік: 2024
Режисер: Юган Ренк,
Актори: Адам Сендлер, Ізабелла Росселліні, Кері Малліган, Кунал Найар, Пол Дано,
Тривалість: 1 год. 47 хв.
Кошторис: $ 40 000 000
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 5,8 / 10

“Астронавт” чи “Космонавт” – американська науково-фантастична драма режисера Югана Ренка. Фільм є екранізацією романа Ярослава Кальфаржа 2017 року “Астронавт Богемії”. В головних ролях – Адам Сендлер, Кері Малліган, Пол Дано, Кунал Найар та Ізабелла Росселіні. Прем’єра фільму на Нетфлікс відбулася 1 березня 2024 року.

Сюжет

Чеський астронавт Якуб Прохазка летить досліджувати вигадану Хмару Чопра біля Юпітера. Йому сумно, самотньо, а тут ще й вагітна дружина Лєнка залишає повідомлення, що між ними все скінчено. Саме в цей час на зорельоті Якуба з’являється іншопланетна павукоподібна істота, що змушує Якуба замислитись над своїм життям і спробувати змінити його на краще.

Що тут добре, а що не дуже

Ім’я Адама Сендлера у мене міцно асоціюється з тупими комедіями, але оскільки я дуже давно нічого з ним не дивився, то вирішив дати “Астронавту” шанс. Виявилося, що тут немає нічого і близько схожого на образ Сендлера у мене в голові. Весь фільм є суцільною драмою, без крихти гумору, і Адам Сендлер на диво органічно сюди вписується.

Мабуть, для посилення ефекту одну з головних ролей зіграв інший відомий комедійний актор Кунал Найар – Радж з “Теорії Великого Вибуху”. Він теж абсолютно серйозний, а про улюблений сітком нагадує тільки те, що його персонаж знову займається дослідженням космосу. Або чимсь схожим. Підозрюю, що це був такий жарт авторів фільму для тих, хто в курсі. Тільки тут персонажу Кунала Найара практично немає чого грати і з таким же успіхом його міг зіграти невідомий статист.

Читати:  Паперовий будинок: Берлін / Money Heist: Berlin

Фактично весь фільм на собі тягнуть двоє акторів – Адам Сендлер і Кері Малліган. Їм віриш і по-справжньому співчуваєш. Кері Малліган вже другий раз за останні місяці грає багатостраждальну дружину, якій не пощастило з чоловіком – спочатку в “Маестро“, а тепер ось тут. А Сендлер дуже правдоподібно зобразив переживання самотньої людини в космосі і, зауважте, для цього йому не довелося корчити солодко-кислі мини.

Третім головним персонажем є повністю комп’ютерний павукоподібний Ханушь, чудово озвучений Полом Дано. Спочатку його зовнішність дивує своєю недоречністю – ми ж нібито дивимось драму, а тут якийсь банальний космічний павук, краще треба старатися! – але потім драматизм перемагає і мультяшна зовнішність відходить на другий план. Теж неочікувано і теж вражаюче добре.

Ще в фільмі грає Ізабелла Росселліні, але нічого видатного ви тут не побачите. А загалом про неї я згадую тільки, як про акторку, яка не потрапила до фінального списку знаменитостей Роса Геллера, з якими він хотів би переспати.

Нарешті, неперевершена атмосфера завдяки майстерній зйомці в обмеженому просторі. Музичний супровід, операторська праця, освітлення, нескладні, але ефективні спецефекти – все гармонійно і все працює на одну мету. Просто диво, як авторам фільму вдалося так добре змусити глядачів відчувати емоції головного героя.

Фільм містить дуже небагато подій і розвивається дуже повільно. Але я сумніваюсь, що складні переживання персонажів вдалося б грамотно передати, якби їм постійно довелося б рятувати вкрадених доньок та відстоювати честь родини. Інший жанр вимагає іншого ритму – тут він ідеально пасує до сюжету, хоча через його неспішність і не кожний зможе висидіти до кінця.

Читати:  Тіла / Bodies

(Зараз буде трошки спойлерів, тому читайте відповідально)
Що до підсумкової моралі, то вона доволі проста: треба думати не тільки про свої власні потреби та мрії, але й про потреби близьких тобі людей, інакше залишишся сам. Дивно, як при цьому чоловіка з таким конфліктним потенціалом взагалі відправили в тривалу космічно подорож. Але це, як і чудовий порятунок корейським кораблем тут виконує допоміжну роль, і не має бути реалістичним. Фільм врешті-решт не про це, а про людську самотність.

Чи варто дивитись?

“Астронавт” не дуже складний, але надзвичайно атмосферний і дуже зворушливий фільм. Адам Сендлер і Кері Малліган чудово зіграли драматичні переживання своїх персонажів, а вся команда добре постаралася, щоб якомога краще передати ці переживання глядачам. Мені “Астронавт” дуже сподобався і я його однозначно рекомендую для перегляду.

Оцініть фільм "Астронавт"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *