Будь корисним. Сім життєвих правил / Be Useful: Seven Tools for Life

Дата публікації: 2023-11-25 12:00

Автор: Арнольд Шварценеггер
Рік: 2023

Ніколи не думав, що будь-яка книга Арнольда Шварценеґґера може так кардинально змінити мою думку про нього. З дитинства я бачив в Арнольді сильного та мужнього героя на екрані, мені подобався цей образ і я його ретельно зберігав у себе в голові. Подорожі Арнольда в політику виглядали для мене як спекуляція на своїй популярності. Як же я був неправий!

Серіал “Арнольд” вже трохи натякнув на те, як багато сховано за кадром. Власне, він і змусив мене витратити гроші на книгу “Будь корисним”, щоб розібратися в подробицях його світогляду і, можливо, скористатися якимись порадами. Звісно, був острах, що це буде просто ще один набір порад від знаменитості або банальні мемуари під менторським соусом, але виявилося, що в “Будь корисним” описана ціла життєва філософія. Дуже амбітна, щира та приваблива. І, звичайно, неймовірно корисна.

Арнольд Шварценеґґер не зациклюється в книзі на своїх успіхах, самовихвалянні, розповідях про те, як йому пощастило в житті. А йому пощастило, ще і як — зараз подумали всі ви. Навпаки, він чесно говорить про свої невдачі та помилки, особливо в родинному житті. Хоча це теж може бути піар-ходом для демонстрації власної відкритості, врешті-решт, принцип “продавай себе” стоїть в книзі на видному місці, але висновки, які робить Шварценеґґер, не дозволяють сумніватися у його щирості. Він добре розуміє що в подібних книгах завжди буде багато моментів, які викликають справедливі сумніви та недовіру. Арнольд наперед намагається відповісти на всі можливі питання, не замітаючи важливі речі під килим, вибиваючи карти з рук найбільш скептичних читачів. Така спроба побудувати довіру зі своєю читацькою аудиторією заслуговує на повагу, особливо коли йдеться про життєві поради. І це була дуже вдала спроба.

Читати:  Лазарус

“Будь корисним. Сім життєвих правил” не є простим набором методів, які дозволять будь-кому досягнути поставлених цілей. Це цілісний світогляд, який дозволить побачити світ в іншій перспективі, розпізнати власні бажання та сформулювати мету, якої варто досягати. Його квінтесенцією є постулат “будь корисним” – так вчив юного Арнольда його батько, і саме ці два слова найкраще описують суть світогляду. Чи підходить він всім? Напевно, мешканцям авторитарних країн буде важко втілити в життя поради з книги. “Якщо хлопчик з маленького австрійського села зміг, то і ви зможете” – переконує Шварценеґґер. Але не всім пощастило народитись здоровою дитиною в демократичній Австрії. Афганський хлопчик може тільки мріяти про подорож до Америки, а іранська дівчинка може безпечно “бути корисною” хиба що на кухні. Як саме бути корисними їм та чи зможуть вони самореалізуватись завдяки описаному методу — одні з небагатьох питань, які залишаються після прочитання книги.

Але, навіть якщо вам пощастило належати до “золотого мільярду”, Шварценеґґер не гарантує вам легкого шляху і таких же високих, як у нього, результатів. Він чесно пише, що стійка нервова система та міцне здоров’я були дані йому від природи, але водночас стверджує, що кожен в стані досягти життєвого успіху, будь то крісло мера, телевізійна популярність чи щаслива родина. Він хоче дати кожній людині набір інструментів, які дозволять їй прожити максимально повне і цікаве життя.

Якщо виділити головні моменти, то Арнольд передусім закликає чітко уявляти чого хочеш та не ставити перед собою дрібних цілей. Навіщо мріяти про “Ланос”, коли можна мріяти про “Мерседес”? І для цього треба працювати з усіх сил, не марнуючи жодної години свого часу. “А коли ж відпочивати?” – питають Арнольда. “Відпочинок — для немовлят” – відповідає він. Можливо, сказано різко, але зрозуміло, саме так, як радить Шварценеґґер – “продавай” себе і свої ідеї, не чекай, що тебе, геніального, будуть носити на руках просто так. Якщо ж продавати не виходить, то час вчитись на помилках та корегувати свої підходи. А найкраще вчиться той, хто менше говорить і більше слухає, навіть якщо йому 76 років, він чотириразовий містер Олімпія, знаменитий голлівудський актор та колишній губернатор шостої економіки світу — штату Каліфорнія. Нарешті, після досягнення успіху не задавайся та будь вдячний усім, хто допоміг його досягти. Арнольд не вірить в “людей, які зробили себе”, тому що кожен персональний успіх є результатом праці великої кількості людей.

Читати:  Емоційний шантаж

“Будь корисним. Сім життєвих правил” – це не просто книга для фанатів Арнольда Шварценеґґера або для тих, хто шукає швидкий рецепт успіху. Ця щира, з гумором написана книга допомагає побачити світ його очима та крок за кроком змінити власне життя на краще. Вона є втіленням винесеного в заголовок принципу — ця книга дуже корисна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *