Евакуація 2 / Extraction 2

Дата публікації: 2023-09-25 12:00

Рік: 2023
Жанри: бойовик, пригоди,
Режисер: Сем Харгрейв,
Актори: Андро Япанідзе, Гольшіфте Фарахані, Даніель Бернгардт, Дато Бахтадзе, Ідріс Ельба, Кріс Гемсворт, Ольга Куриленко, Тіна Далакішвілі, Торніке Бзіава, Торніке Гогрічіані,
Країна: США,
Тривалість: 2 год. 2 хв.
Кошторис: $ 65 000 000
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 7,0 / 10

“Евакуація 2” є продовженням бойовика 2020-го року “Евакуація”. Обидва фільми зняв режисер Сем Харгрейв за участі зірки сучасного кінематографу Кріса Гемсворта, також відомого, як Марвелівський Тор. Обидва фільми вийшли на стрімінґовій платформі Нетфлікс, оминаючи широкою дорогою кінотеатри. Перший фільм справив на мене доволі гнітюче враження своєю атмосферою. Було сумно спостерігати, як високої якості екшн вкривається товстим шаром брудного пилу. Тому я не поспішав дивитися “Евакуацію 2”, очікуючи на підходящий момент поганого настрою. Цього разу я все ж таки помилився і навіть зміг отримати деяке задоволення від перегляду.

Головний герой Тайлер Рейк (Кріс Гемсворт) після вірної смерті наприкінці першої серії повертається до життя і повільно, але впевнено доводить, що жоден сценарій не здатен вбити Тайлера Рейка, якщо глядачі надалі готові нести свої гроші до кишені продюсерів. Він повністю зав’язав з найманством і мирно провадить своє екологічне господарство в живописній Австрії аж до тих пір, поки на його дворі не з’являється незнайомець (Ідріс Ельба) і не переконує повернутись до праці. Мовляв, бандити викрали сестру колишньої дружини Тайлера. Викрали разом з двома неповнолітніми дітьми! Звісно, після такої пронизливої історії Тайлеру нічого не залишається, як відправитись на порятунок. Та й хто б відмовив, коли його просить сам Ідріс Ельба!

Другий фільм суттєво відрізняється від першого, іноді в кращий бік, іноді не зовсім. Цього разу суттєво поменшало мордобою та побільшало драматизму. Шкода, що драматизм цей зліплений за поіржавівшими голлівудськими лекалами, в результаті чого всі події читаються наперед. Але дивитись все одно цікавіше, ніж нескінченний відрив рук-ніг-дуп першої частини.

“Евакуація 2” стала більше схожою на фільми про Джеймса Бонда. Нажаль, це не значить, що Тайлер Рейк почав виблискувати харизмою. Просто тут події розгортаються в кількох країнах, починаючи з провінційної Австрії, переміщуючись до Грузії і повертаючись назад до Австрії, тільки цього разу до самої до столиці. Тут з’явився колоритний персональний ворог Тайлера, який не зупиниться не перед чим, тільки щоб помститись. Робить він це не так вишукано, як бондівські злодії, але певний розмах в його діях тим не менш присутній. З’являються цілих дві коханих жінки, а одна з них – то сама Ольга Куриленко, яка створювала привабливий фон для Деніела Крейґа в “Кванті милосердя”. Тобто, це вже четверте нагадування про бондіану. Ну і все це разом перетворює трешову “Евакуацію” на прилизану “Евакуацію 2”. Вона від цього не стала шедевром, але тепер більш зрозуміло фільм якого ґатунку дивишся.

Читати:  Життя з самим собою / Living with Yourself

З приємних моментів відзначу якісно поставлені бої, цікаві краєвиди і оригінальні тактичні рішення. Тобто, хоча сюжет простий і зрозумілий, окремі епізоди змушують на хвилину замислитись. Картинка дуже видовищна і натуралістична. Розмов значно більше, ніж в першому фільмі, але це та ситуація, коли більше розмов роблять фільм кращим, навіть якщо це бойовик. За одним винятком – сцени з Куриленко роблять фільм гірше, без жодного сумніву.

Акторська гра загалом на нормальному рівні, когось конкретно виділити важко, але провалів теж не помітно (за одним вищезгаданим винятком). Можливо Кріс Гемсворт все ж заробив тут більше балів, ніж в першому фільмі, все ж таки можливостей для цього у нього в “Евакуації 2” було більше. Ну і приємно здивувала гра грузинських акторів, які ні в чому не поступалися голлівудським колегам.

Незважаючи на високу середню якість фільма, яка дозволяє переглядати його не без задоволення, “Евакуація 2” відзначилася персонажем, якого можна сміливо вносити до списку “найбільш дратівливі герої”. Йдеться про Сандро – сина сестри колишньої дружини Тайлера Рейка, якого Тайлер рятує разом з матір’ю. Підлітковий вік Сандро постійно змушує його розриватися між вірністю батьку і любов’ю до матері. Оскільки батько був бандюганом і посадив свою ж родину до в’язниці, вибір здається повинен бути очевидним. Але тільки не для Сандро, він вже вважає себе частиною банди батька і не може її зрадити. Коли батько мало не вбиває матір, Сандро все ще вагається. Коли дядько мало не вбиває матір, його і всіх навколо, Сандро все ще вагається. І ось це вагання неймовірно дратує своєю непослідовністю. Таку ж огиду викликають, наприклад, прихильники так званої росії, що живуть на ворожому для себе Заході.

Читати:  Стюарт: життя задом наперед / Stuart: A Life Backwards

Ще одним цікавим моментом була сцена з оточенням віденського хмарочоса грузинськими бандитами. Дехто на цьому моменті навіть виключив телевізор, мовляв що за нереалістична фігня. От тільки якщо дивитись з України, то ви там у себе в Відні і Європах загалом саме так і виглядаєте. По вас прилітають російські безпілотники і ви кілька тижнів з’ясовуєте що ж це було. Не можна сказати, що ви не пробуєте щось зробити, поліція в фільмі теж намагалася втихомирити порушників спокою. Тільки коли проти вас діють рішучо і швидко ви саме так і просідаєте. В нашій уяві. Бо велика частина вас бореться ж за мир, за перемовини і проти постачання зброї. Ну так грузинські бандити вам і продемонстрували, що з вами буде, якщо ви такими методами спробуєте навести лад у себе вдома. До того ж, західні глядачі не мають аналогічних претензій до сцен в Грузії, оскільки в їхніх очах все, що на схід від Відня, це Азія, де люди живуть в хаосі, а закони не працюють. Можливо, після перегляду цього фільму вони почнуть про щось здогадуватись. Коротше, в моїх очах сцена в Відні однозначно додала балів картині.

В підсумку, “Евакуацію 2” цікаво було переглянути, як зразок сучасного бойовика, що намагається завоювати більш широку аудиторію, ніж “Евакуація”. Фільм доволі непоганий за винятком пари нюансів, але нічого видатного в ньому все ж таки немає. Цілком можу порекомендувати переглянути на відпочинку після трудового дня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *