Добрі передвісники / Good Omens

Дата публікації: 2023-11-13 12:00

Рік: 2019 2023
Режисер:
Актори: Адріа Архона, Анна Максвелл Мартін, Девід Теннант, Джек Вайтголл, Джозі Лоуренс, Джон Гемм, Майкл МакКін, Майкл Шин, Міранда Річардсон, Ріс Шерсміт, Сем Тейлор Бак, Стів Пембертон,
Тривалість: 11 год (2 сезони по 6 серій по 55 хв.)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,0 / 10

“Добрі передвісники” – британсько-американський серіал спільного виробництва Amazon та BBC за мотивами однойменного роману Террі Пратчетта та Ніла Ґеймана. Перший сезон з’явився у 2019-му році й він розповідав описану в романі історію. Другий сезон був створений без Террі Пратчетта, який помер у 2015-му році, проте за участі Ніла Ґеймана, який виступив шоу-раннером, тобто керівником проєкту, та сценаристом. В головних ролях зіграли Майкл Шин та Девід Теннант.

В першому сезоні розповідається про те, як двоє друзів архангел Азирафаїл та демон Кроулі намагаються врятувати Землю від Армагеддону. Вони давно полюбили життя на Землі та товариство один одного і не готові розлучатися із цим, навіть якщо на то воля божа. Для цього вони збираються знайти Антихриста, який зараз перебуває в чудовому підлітковому віці, і переконати його не знищувати Землю. От тільки вони не знають, що ще в дитинстві Антихриста переплутали з іншою дитиною і він потрапив до випадкової англійської родини, де він може зараз без зайвої уваги виконати своє призначення.

Сюжет другого сезону немає жодного значення.

У серіалу “Добрі передвісники” є дві сильні сторони — провокаційний сюжет на біблійну тему та пара головних акторів Майкл Шин — Девід Теннант. Зрозуміло, що на першому місці через свою величезну популярність тут повинен бути Девід Теннант, але в серіалі Майкл Шин ні в чому йому не поступається. На жаль, слабких сторін теж вистачає — дуже обережне поводження з темою християнства, коли питання підіймаються важливі, але гострі кути по можливості зрізано, так щоб нікого сильно не образити, і загальна атмосфера блазнювання-кривляння, де всі персонажі гротескні в зовнішності й поведінці.

Читати:  Троль / Troll

Перший сезон був екранізацією успішної книги, що вийшла в далекому 1990-му році й отримала нагороду за найкращий фентезійний роман року. Я колись давно починав його читати, приваблений музикою Queen, яка постійно звучала в автомобілі Кроулі, але так і не дочитав. А ось кінореалізація мені сподобалася, багато в чому завдяки чудовому Девіду Теннанту. Якраз перед тим я подивився шикарний серіал “Бродчерч” і “Добрі передвісники” дали змогу ще трошки понасолоджуватися грою цього актора. В парі з ним грав Майкл Шин, якого раніше я ніде не бачив, але як архангел в сумнівах він мені дуже сподобався. В другопланових ролях теж з’являлися відомі й не дуже актори, серед яких порадувала присутність Джона Гемма (Божевільні / Madmen), та пари Ріс Шерсміт — Стів Пембертон (У дев’ятому номері / Inside No. 9 – дуже рекомендую). Сюжет залишався заплутаним та не дуже пасував до мого смаку, але все разом можна було один раз подивитися.

Другий сезон Ніл Ґейман вигадав самостійно і це, мабуть, зробило “Добрі передвісники” малооглядальним. До всіх попередніх проблем з ванільною критикою християнства та нескінченним кривлянням додалися брак інтриги рівня першого сезону і постійне витрачання часу на побічні непереконливі сюжетні лінії. Не залишало враження, що творці серіалу (Ґейман) тупо заповнюють шість оплачених серій по годині кожна, і брак фантазії намагаються компенсувати показом Теннанта і Шина, яких глядач і так любить. На декого це справило враження, але так добрі серіали не роблять. Я мужньо тримався до кінця четвертої серії, а далі вирішив, що воно того не варто.

Говорять, що “Добрі передвісники” можуть отримати навіть третій, фінальний сезон. Сюжет для нього Ґейман нібито обговорював з Пратчеттом ще при написанні книги понад тридцять років тому. В такому разі є сподівання, що третій сезон буде кращим за другий, але напевно не зможе підтримати рівень першого сезону.

Читати:  Критичний баг / BigBug

Отже, якщо вам подобається несерйозне фентезі на біблійну тему або ви фанатієте від Девіда Теннанта, то вам варто подивитися перший сезон “Добрих передвісників”. Можливо, після його перегляду ви захочете прочитати однойменну книгу Террі Пратчетта та Ніла Ґеймана. Але в жодному разі не марнуйте свій час на другий сезон, який тупо рубить бабло на фанатах, яким хочеться ще більше Кроулі та Азирафаїла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *