47 Ронінів / 47 Ronin

Дата публікації: 2023-12-04 10:00

Рік: 2013
Режисер: Карл Рінш,
Актори: Асано Таданобу, Джін Аканіші, Кері-Хіроюкі Тагава, Кіану Рівз, Ко Шібасакі, Рінко Кікучі, Хіроюкі Санада,
Тривалість: 2 год. 8 хв.
Кошторис: $ 175 000 000
Касові збори: $ 151 783 839
Рейтинг IMDB: 6,2 / 10

“47 Ронінів” – американський історичний фентезі бойовик режисера Карла Рінша, для якого цей фільм виявився першим і останнім в його режисерській кар’єрі. Фільм є фентезійною інтерпретацією японської легенди про 47 самураїв. В головних ролях зіграли Кіану Рівз (“Швидкість”, “Матриця”, “Джон Уік“) та Хіроюки Санада (“Росомаха”, “Швидкісний потяг“, “Джон Вік 4“). При бюджеті близько 200 мільйонів доларів в прокаті фільм зібрав лише 150 мільйонів і вважається одним з найбільших провалів в історії Голлівуду.

Сюжет обертається навколо напівяпонця напіванглійця вигнанця Каї (Кіану Рівз), який живе у середньовічній Японії в провінції Ако і змушений терпіти погане ставлення до себе з боку майже всіх. Ну, майже всіх, тому що дочка правителя Асано, який є хазяїном Каї, Міка закохується в нього, попри презирство самураїв до його змішаного походження. Але це не єдина проблема правителя Асано — лорд Кіра, церемоніальний майстер Сьоґуна, хоче захопити Ако з допомогою демонеси Мідзукі. Незважаючи на спроби Каї врятувати свого хазяїна все закінчується погано — Асано помирає, Каї продають в рабство, а головного радника Асано Оїші (Хіроюки Санада) та всіх його людей оголошують ронінами — самураями без хазяїна — та забороняють їм мститися за смерть Асано. І не було б ніякої легенди, якби вони мовчки послухалися свого Сьоґуна.

Цей фільм я подивився 10 років по тому, як він з’явився на світ. До перегляду я нічого про нього не знав, і на мене не тиснув факт його провалу в прокаті. Мабуть, тому, я отримав непогане задоволення від перегляду, тим більше, що тут знову можна було побачити Кіану “Джона-Уіка-Нео” Рівза та Хіроюки Санада, який мені вже встиг сподобатися в “Швидкісному потязі” та четвертому “Джоні Віку”.

Читати:  Маестро / Maestro

Чудова фентезійна картинка з японським середньовічним колоритом, якісна гра акторів, зворушлива історія — що тут може не сподобатись? Я припускаю, що просто зірки погано склалися, бо якщо навіть в “47 ронінів” можна до чогось причепитись, то він все одно залишається дуже класним фільмом в порівнянні з більшістю одноденок, якими нас постійно завалюють. І він абсолютно точно не заслуговує свого низького рейтингу в 6.2 бали на IMDB.

Знавцям може не сподобатись те, що з класичної легенди зробили “Володаря перснів по-японські”. Але якій відсоток глядачів насправді знав про існування легенди до перегляду і кому це насправді заважало? Мені, навпаки, було цікаво наприкінці фільму довідатись, що це не повна вигадка голлівудських фантазерів, а історія з глибоким корінням в японській культурі.

Найголовніше, що як самостійна історія фільм “47 ронінів” є дуже цікавим. В ньому є своя мораль, побудована на співчутті напівкровці, якого суспільство не хоче визнавати, хоча він ані завинив, ані здатен щось змінити. Зворушливою є історія самураїв у вигнанні, які з гідністю виконують свою жертовну місію. Магічні атрибути додають незвичності, але не перетворюють фільм на чергову банальну фентезі-пригоду. Нарешті, середньовічна японська культура продовжує бути екзотичною та привабливою, а таланти Кіану Рівза, Хіроюки Санади та решти акторів тримають рівень акторської гри на високому рівні.

Я без сумнівів рекомендую “47 ронінів” всім любителям бойового фентезі, якщо ви ще не встигли його подивитись. Він вам повинен сподобатись незалежно від того любите ви середньовічну Японію чи є фанатом Кіану Рівза. Це просто класний фільм, якому з якоїсь причини не пощастило отримати те, на що він заслуговує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *