Життя на нашій планеті / Life on Our Planet

Дата публікації: 2023-11-23 12:00

Рік: 2023
Режисер: Адам Чепмен, Барні Ревілл, Гісле Свердруп, Нік Скулінгін-Джордан, Софі Ланфер,
Актори: Морган Фрімен,
Тривалість: ~ 6.5 годин (8 епізодів по 40-50 хв.)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,1 / 10

“Життя на нашій планеті” – американський документальний фільм, зроблений на замовлення Нетфлікс. Його продюсером став Стівен Спілберг, а у роль ведучого втілився Морган Фрімен. У фільмі показується історія життя на Землі з наголосом на еволюційному розвиткові. Серіал складається з восьми епізодів по 40-50 хвилин кожний. Сцени супроводжуються часовою шкалою, щоб глядач зміг легко зрозуміти коли саме відбуваються події.

Епізод 1. “Правила життя” – охоплює походження життя, принципи еволюції та різноманітні приклади, включаючи полювання Смілодонів на Титаніса, гніздовище Майозавра та спроби самки Тиранозавра вполювати Трицератопса, а також демонстрацію еволюційної боротьби між рослинами та гусінню.

Епізод 2. “Перший кордон” – описує первісну еволюцію життя в морях Землі від Передкембрійського періоду до Девонського, висвітлюючи розвиток планктону, панування безхребетних, етапи еволюції Трилобітів та Цефалоподів, вплив масових вимирань, а також зміни на суходолі.

Епізод 3. “Загарбники землі” – висвітлює еволюцію від початкового створення ґрунту до масового вимирання у Пермському періоді, зосереджуючись на розвитку різних видів та природних явищах, демонструючи також різноманітні взаємодії тварин.

Епізод 4. “Холоднокровно” – в Тріасовому періоді після масового вимирання Лістрозавр спочатку стає панівним видом, але потім вимирає через появу хижаків. Рептилії домінують в морі та на суходолі. В Юрському періоді морські черепахи стикаються з хижаками, а відеофрагменти демонструють боротьбу тварин у різних середовищах.

Епізод 5. “У тіні гігантів” – розповідає про еволюцію життя на Землі, зосереджуючись на Юрському та Крейдовому періодах, коли сильна вулканічна діяльність та інші зміни призводять до масового вимирання та розвитку динозаврів. Показано полювання, еволюцію рослин та взаємодію тварин.

Читати:  Бджоляр / The Beekeeper

Епізод 6. “З попелу” – розповідає про останній день Крейдового періоду, де динозаври та інші тварини опиняються під ударом астероїда, який призводить до вимирання життя на Землі. Події включають масове вимирання, адаптацію уцілілих організмів та еволюцію екосистем після удару. Показано різноманіття природи, включаючи появу колібрі, полювання сов та птахів, які використовують свої адаптивні механізми для полювання та живлення.

Епізод 7. “Успадковуючи Землю” – розглядає адаптацію та еволюцію різноманітних видів ссавців від кінця Юрського періоду до кінця Плейстоцену. Демонструється поведінка різних тварин, включаючи пошук їжі, полювання та змагання за партнерів.

Епізод 8. “Епоха льоду та полум’я” – охоплює еволюцію Землі від початку Плейстоцену до Голоцену, висвітлюючи льодовикові періоди, зміни клімату, вимирання мегафауни, та вплив людської діяльності, яка може призвести до шостого періоду вимирання на Землі. Показано полювання левів на стадо мамонтів, та демонструється взаємодія людини з природою, яка призводить до формування сучасного світу.

Цей серіал варто подивитися, якщо ви цікавитеся походженням та розвитком життя на Землі, або просто любите якісне документальне кіно. Тут можна прослідкувати багаторазові цикли появи-розвитку-загибелі живих істот на Землі, коли кожного разу з уцілілих крихт життя відновлюється в абсолютно іншій формі. Розповідь супроводжується детальними прикладами, в яких реальні знімання в наші дні чергуються з комп’ютерною графікою. Зроблено це настільки якісно, що практично не відчуваєш переходу від реальності до штучної картинки і навпаки. Ще в серіалі класний музичний супровід, головна тема якого може посперечатися з музикою найбільших кінохітів.

Однак, не все в “Житті на нашій планеті” ідеально. Сценарій залишає багато питань в плані наративу та виборі ілюстративного матеріалу: причини еволюційного розвитку не завжди очевидні, акцент на одних темах та оминання інших іноді складає враження поверховості, а надмірне використання сучасного знімання видається недоречним для серіалу, 99% часу якого присвячено подіям давнього минулого. До того ж заспокійливий голос Моргана Фрімена замість збуджувати інтерес часом елементарно усипляє.

Читати:  Життя до 100 років: Таємниці блакитних зон / Live to 100: Secrets of the Blue Zones

Мені було цікаво подивитися цей серіал, хоча його і не можна назвати шедевром. “Життя на нашій планеті” не просто намагається розповісти про еволюцію, а робить це відповідно до власного художнього стилю, який попри свою високу якість залишає багато питань до серіалу загалом. Але якщо ви давно не дивились високобюджетних документальних фільмів про еволюцію, то “Життя на нашій планеті” може бути якраз тим, що вам треба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *