Вони прийшли разом / They came together

Дата публікації: 2023-03-12 12:00

Рік: 2014
Жанри: комедія,
Режисер: Девід Вейн,
Актори: Білл Гейдер, Девід Вейн, Джейсон Мандзоукас, Джек МакБраєр, Джеффрі Дін Морґан, Джон Стамос, Ед Гелмс, Еллі Кемпер, Емі Полер, Зак Орт, Кен Маріно, Кенан Томпсон, Кобі Смолдерс, Крістофер Мелоні, Лінн Коен, Майкл Йен Блек, Майкл Мерфі, Майкл Шеннон, Макс Ґрінфілд, Мелані Лінскі, Мікаела Воткінс, Морін Мюллер, Нора Джонс, Норін ДеВулф, Пол Радд, Рендолл Парк, Тейона Парріс,
Країна: США,
Тривалість: 1 год. 23 хв.
Кошторис: $ 3 000 000
Касові збори: $ 82 780
Рейтинг IMDB: 5,6 / 10

Моллі та Джоел (Емі Полер та Пол Радд) разом зі знайомою парою Карен і Кайлом (Еллі Кемпер та Білл Гейдер) вечеряють у Нью-Йоркському ресторані і розмовляють про те та інше. Слово за слово мова зайшла про те, як же познайомилися Моллі та Джоел. І хоча це була довга історія, запасів вина в ресторані вистачило на те, щоб дослухати її до кінця.

На самому її початку Моллі володіла маленьким магазинчиком солодощів, а Джоел працював менеджером у великій корпорації по виробництву тих же солодощів. Моллі несе радість дітям, роздаючи цукерки наліво і направо, а Джоел крокує вгору корпоративними сходами, знищуючи такі, як у Моллі маленькі незалежні магазинчики і несучи шалені прибутки до кишені своєї бездушної корпорації.

Одного дня Джоел дізнається, що його дівчина Тіффані (Кобі Смолдерс) зраджує йому з колегою-конкурентом з праці Тревором (Майкл Йен Блек). Серце Джоела розбито. Спочатку він відправляється до сусіднього бару, заливати горе алкоголем, а потім починає пошуки нових романтичних стосунків, які приводять його до Моллі. Вони знайомляться на Геллоувінській вечірці, і Джоел з першого погляду не подобається Моллі. А як могло бути інакше? Кому сподобається бездушна корпоративна акула, що знищила твою дитячу мрію продавати солоденькі цукерки? На щастя в світі існує художня література, і це повністю змінює весь перебіг подій!


“Вони прийшли разом” неймовірно кумедний фільм, в якому висміюється все, що можна зустріти в романтичних комедіях і на що вистачило екранного часу. Але це не звичайна пародія, коли автори беруть стандартну історію і фантазують на тему “що могло піти не так?” Тут, якраз, все пішло так, як треба, жодних сюжетних несподіванок. Тобто “несподіванки” є, але рівно там, де вони і повинні бути за законами жанру, і ти на них очікуєш.

Режисер фільму “Вони прийшли разом” Девід Вейн жорстко зафіксував сюжет, персонажів і змусив їх виконувати всі ті ж самі рухи, що і в традиційних романтичних комедіях. А гумористичний ефект досягається тут абсолютною гіпертрофованістю кожної ідеї, яка потрапила до фільму. Якщо Моллі все життя мріяла працювати в магазині солодощів і радувати дітей, то цукерки вона роздаватиме безкоштовно, і її абсолютно не турбуватиме доля бізнесу. А коли прийде час сумніватися у прийнятому рішенні, то в одній сцені ви побачите стільки сумнівів, що їх вистачило б на цілий серіал.

Читати:  Добрі передвісники / Good Omens

Зрозуміло, що при такому підході не може й мови бути про хоч найменшу мотивацію персонажів. Тут не йдеться про рівень достовірності мотивації, немає сенсу аналізувати чому Джоел спочатку викликав у Моллі відразу, а потім раптом перетворився на кохання всього життя. Звичайно, автори не можуть повністю проігнорувати цей перехід, але роблять це нарочито прямолінійно, так, щоб жодної підозри на наявність власної волі у персонажів не залишилося. Вони закохуються і розбігаються виключно тому, що так написано у сценарії. Якщо примружитись, то можна побачити ниточки, за які їх смикають протягом всього фільму.

Я це все пишу для того, щоб пояснити як саме я дивився цей фільм і чому він мені сподобався. Я люблю гумор в усіх його проявах, особливо в таких абсурдистських, як в “Вони прийшли разом”. Цей фільм не шедевр, його важко поставити поруч з культовими “Аероплан!” чи “Гола зброя”, але він має своє унікальне почуття гумору, яке вирізняє його серед решти пародійних комедій. Ну, а якщо ви звикли до абсурду “Монті Пайтона” або скетчів “Суботнього вечора в прямому ефірі”, то вам цей фільм точно сподобається.

Враження що дивишся більш глибокий фільм, ніж просто пародію на ромкоми, підсилюється наявністю великої кількості відомих американських комедійних акторів. Якщо в “Як я зустрів вашу маму” персонаж Кобі Смолдерс зображує пародію на романтичні стосунки, то тут це пародія на пародію – мета-пародія. А ще в фільмі присутні Ед Гелмс і Еллі Кемпер з “Офісу”, Мелані Лінскі з “Два з половиною чоловіки”, той самий Пол Радд, який до того як стати Людиною-Комахою грав в “Друзях” і цілий набір зірок “Суботнього вечора в прямому ефірі” (SNL – Saturday Night Live) – Емі Полер, Білл Гейдер, Кенан Томпсон. В епізодах засвічуються Адам Скотт, зірка серіалів “Парки і зони відпочинку” та “Поділ“, та Майкл Шеннон – чудовий Волт Тромбі з “Ножі наголо” та Біла Смерть зі “Швидкісного поїзду“. І це я не згадав ще купу акторів, які грали або грають у популярних американських серіалах.

Дуже сподобалося те, як нам подають історію стосунків Моллі і Джоела. Вони сидять в ресторані із знайомою парою Карен та Кайлом та розповідають, як вони познайомилися. Затравка дуже схожа на те, що було в “Як я зустрів вашу маму”, тільки тут Карен та Кайл не просто бурчать у відповідь, а дуже дотепно реагують на почуте. Власне, складається враження, що вони єдині живі персонажі в цьому фільмі. Такий собі голос розуму, що постійно нагадує глядачеві: “не переймайся, ми пам’ятаємо про тебе і розуміємо, що ти не віриш жодному слову героїв цього фільму, але саме так і було задумано!” Ну і гра Еллі Кемпер та Білла Гейдера тут – це чисте задоволення.

Читати:  Серіал "Білий лотос / The White Lotus". 2-й сезон

Про акторську гру важко сказати щось конкретне, коли задачею кожної акторки та кожного актора є зображення життєрадісних, або не дуже ідіотів. Кожен був на своєму місці, а якщо щось і пішло не згідно сценарію, то ми навряд чи про це здогадаємось – в морі абсурду будь-що можна сприйняти за режисерський задум. Пол Радд давно відомий вмінням грати не тільки пафосних персонажів, а й добряче з них сміятися. Емі Полер пройшла школу “Суботнього вечора в прямому ефірі” і зіграла рівно, як і треба було для цієї ролі. Те ж саме можна сказати і про решту акторів – якісно, смішно, без захвату.

Хоча фільм, передусім, цікавий своєю ідеєю мета-пародії на романтичні комедії, в ньому було кілька ну дуже смішних жартів. Не буду переповідати всі, щоб не псувати перегляду, але не можу не згадати розмову Джоела з барменом. В ній засмучений Джоел сидить в барі, бармен бачить це і говорить: “здається, у тебе був поганий день”. На що Джоел відповідає: “ага, розкажи мені про це”, не очікуючи відповіді. Але бармен розповідає: “ну, ти прийшов сюди, виглядаючи як лайно, і майже нічого не кажеш”. Джоел: “you can say it again (можеш це повторити)” (це сталий вираз, який означає повну згоду зі сказаним і відповідати на який теж не треба). І бармен повторює: “ну, ти прийшов сюди, виглядаючи як лайно, і майже нічого не кажеш”. Джоел: “ага, розкажи мені про це”… І цей цирк повторюється, поки у Кайла не уривається терпець і він не перериває Джоела. Сцена настільки абсурдна, що я б поставив її поруч із найкращими скетчами “Монті Пайтон”.

Важко однозначно рекомендувати “Вони прийшли разом” через його абсурдність. Я бачив багато незадоволених людей, які рознесли фільм на друзки, мабуть, сприйнявши його за справжню романтичну комедію. Якщо ж дивитись на нього як на пародію на пародію на пародію, то можна отримати чимале задоволення. Принаймні мені він дуже сподобався і я планую не раз переглядати його в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *