Стати Ворреном Баффетом / Becoming Warren Buffett

Дата публікації: 2023-11-18 12:00

Рік: 2017
Режисер: Пітер В. Кунхардт,
Актори: Білл Ґейтс, Воррен Баффет, Говард Баффет, Мелінда Ґейтс, Пітер Баффет, Сюзі Баффет, Чарлі Мангер,
Тривалість: 1 год. 25 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 7,5 / 10

Цей документальний фільм 2017-го року розповідає про життя та кар’єру одного з найуспішніших та найвпливовіших інвесторів сучасності Воррена Баффета. Його детально розпитують про зростання, захоплення математикою, навчання, одруження, кар’єру та родину. Окрім самого Баффета в фільмі з’являється його колега Чарлі Мангер, друзі Білл та Мелінда Ґейтс, а також родина: покійна колишня дружина Сюзан і діти Говард, Пітер та Сюзан.

Якщо ви вирішили подивитися цей фільм чисто для практичної вигоди, щоб дізнатися як же Воррену Баффету вдалося заробити свої мільярди й використати це для знання для власного збагачення, то ви будете розчаровані. Жодних секретів Воррен Баффет у фільмі не розкриває. А загальновідомий підхід Баффета, що полягає в прискіпливому вивченні фінансового становища компанії та любові до Кока-коли, секрету не становить. Натомість фільм фокусується на персоні Баффета, як він ріс, що формувало його характер та як це вплинуло на його кар’єру та приватне життя.

Воррен Баффет був тим генієм, що добре знається на цифрах і погано на людях. Навіть коли збиралася родина, він часто був присутній тільки фізично, думками знаходячись серед фінансових звітів та бізнес-новин. Журнал The New Yorker чудово це підсумовує: “Є ще один парадокс, про який розповідає фільм: якості, через які Баффету було важко мати справу з людьми, зробили його таким блискучим інвестором. Це також здатність відсторонитися від емоцій, бути раціональним у той час, коли інші люди діють нераціонально, і бути спокійним, коли інші бояться.”

Читати:  Маестро / Maestro

Уявлення про генія, як про людину не з цього світу, давно закріпилося в людській свідомості. Воно нормалізує його невміння заводити нормальні стосунки та бути по-справжньому щасливим, адже він присвячує своє життя видатній справі, якою будуть захоплюватися багато наступних поколінь. “Стати Ворреном Баффетом” дуже несміливо намагається це заперечити, демонструючи жахливі наслідки такого підходу для приватного життя генія. Можливо, хтось інакше сприйме відхід коханої дружини Баффета, яка і зробила його тим генієм, якого ми знаємо, я ж вважаю, що це величезна життєва поразка для нього і сум в словах 83-річного Воррена Баффета це підтверджує. А поява пари Ґейтсів у фільмі тільки підкреслює контраст між щасливим подружжям і самотнім в душі Ворреном Баффетом.

“Стати Ворреном Баффетом” нагадало мені про свіжу документалку “Слай“, в якій Сільвестр Сталлоне відверто каже, що кар’єра часто заважала підтримувати нормальні сімейні стосунки. і винить себе за колишню байдужість до дружини і дітей. Воррен Баффет не настільки щирий, але цей послання легко читається між рядків. Арнольд Шварценеггер попри грандіозний успіх на трьох фронтах теж не зміг зберегти родину, про що розповідає в фільмі “Арнольд“. Мені здається нам варто прислухатися до цих голосів і припинити ідеалізувати успішних людей тільки через їхню блискучу кар’єру.

Документальний фільм “Стати Ворреном Баффетом” не є шедевром, не містить якихось одкровень, але його варто подивитись, як приклад життя успішної людини в сучасному розумінні цього слова. Подивитись і в черговий раз переконатись, що кар’єрний успіх дуже часто йде в парі з сімейними поразками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *