Серіал “Бодкін” / “Bodkin”

Дата публікації: 2024-07-08 04:49

Рік: 2024
Режисер: Джез Шарф,
Актори: Вілл Форте, Девід Вілмот, Девід Пірс, Кріс Воллі, Робін Кара, Чарлі Келлі, Шівон Каллен,
Тривалість: 6 год. (7 епізодів по ~ 50 хв.)
Кошторис: -
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 7,0 / 10

“Бодкін” – американо-ірландський детективний серіал, створений англійським сценаристом Джезом Шарфом. Головну роль виконує американець Вілл Форте, йому допомагають ірландська акторка Шівон Каллен та британка Робін Кара. Решту персонажів за незначним винятком зіграли ірландські актори. Прем’єра серіалу відбулася на Нетфлікс 9 травня 2024 року.


Американський подкастер Гілберт Пауер приїздить до маленького ірландського містечка Бодкін, щоб записати свій новий подкаст про вбивство. Пауер прославився своїм дебютним подкастом, в якому він розповів історію своєї хворої на рак дружини, і тепер шукає можливості створити новий продукт для своїх слухачів. В Бодкіні 25 років тому загинуло троє людей і Пауер сподівається дізнатися правду та розповісти про неї в своєму подкасті. Йому допомагають асистентка Еммі та журналістка-розслідувачка Дав, що вимушена була залишити Лондон через смерть свого інформатора. Бодкін зустрічає компанію мальовничими краєвидами, Гіннесом та народними піснями, але все є зовсім не таким казковим, яким видається на перший погляд.


Ідея “Бодкіна” виникла у шоураннера Джеза Шарфа тоді, коли він почув історію про американця Девід Руперта, що разом зі своєю дівчиною приїхав на відпочинок до Ірландії. Руперту здавалося, що він потрапив до Діснейленду – трава була зеленою, Гіннесс надзвичайно смачним, а люди привітними. Він й гадки не мав, що знайомі його дівчини, з якими вони тусили, належали до Ірландської Республіканської Армії (ІРА).

Відразу попереджаю, що ІРА в Бодкіні не буде, проте буде багато таємниць, темних справ та насилля під привітною маскою гостинності. Так само наївний американець буде змушений позбутися невірного уявлення про Ірландію, як про казкову країну, та зустрітися з болючою реальністю. А місцевий колорит за задумом Джеза Шарфа повинен був привабити глядача так само як це сталося з серіалом “Гра в кальмара”.

Для більшої правдоподібності сюжету в написанні сценарію разом з трьома американськими сценаристами та британцем Шарфом брали участь ще й три ірландські сценаристи. Тому в “Бодкіні” можна побачити американський ритм, що рухає історію вперед, англійську неспішність, що дозволяє поринути з головою в момент, та ірландську автентичність.

На мій погляд, ця комбінація вийшла дуже вдалою. Вона дозволила створити унікальний рецепт, не схожий ні на що інше. Різноманітні рецензенти постійно порівнюють “Бодкін” з іншим детективним серіалом “Вбивства в одній будівлі”, але на мою думку цього не варто робити. Єдиною спільною рисою між цими двома серіалами є подкаст, як ідея. Але зараз всі записують подкасти і цього відверто мало, щоб називати серіали подібними.

Читати:  Серіал "1670"

Хоча “Бодкін” ще називають чорногуморним трилером, гумор тут не грає головної ролі. Це передусім трилер, а вже потім “з елементами чорного гумору”. В цьому плані він значно ближчий до британських серіалів “Бродчерч” та “Доктор Мартін” (хоча це й не детектив), ніж до американських “Вбивств в одній будівлі”. У “Вбивствах” постійно пам’ятаєш, що дивишся сумну, але комедію, а в “Бодкіні” дивишся справжній детектив.

А от з чим варто було б порівняти “Бодкіна”, так це з серіалом “Тед Лассо“. Там теж американець приїздить до Європи, щоправда, до сусідньої Англії, а не до Ірландії. Він теж спочатку радіє місцевому колориту і відчуває себе, як у казці. Так само дізнається, що насправді все не так райдужно. І в головній ролі там теж виступає колишній учасник “Суботнього вечора в прямому ефірі”. До речі Вілл Форте та Джейсон Судейкіс з 2003 по 2010 виступали разом в цій передачі. Звісно, “Тед Лассо” це все одно передусім комедія і в цьому плані він значно ближчий до “Вбивств в одній будівлі”, ніж до “Бодкіна”.

В “Бодкіні” багато яскравих персонажів другого плану, зіграних ірландськими акторами. Головний з них це мутний тип Шеймус Галлагер, зіграний Девідом Вілмотом, але вирізняються й інші персонажі. Якщо слухати з оригінальною озвучкою, то окрім автентичного зовнішнього вигляду вони можуть порадувати й автентичною вимовою. Мені доводилося працювати з ірландцями і скажу, що без звички розібрати їхній акцент дуже важко, але тим цікавіше. А тут всі говорять без жодної знижки для непідготовленого вуха. Спочатку доводиться рятуватись вимовою Вілла Форте, але потім звикаєш і стає простіше.

Ще серіалу закидають, що він використав всі можливі кліше про ірландців і через це виглядає надто штучним. Мені важко, як його сприймають ірландці, але як іноземцю мені не здається, що тут забагато шаблонів, і не здається, що наявні шаблони якось псують видовище. До того ж більшість стереотипів обігрується в гумористичному стилі, а не сприймається серйозно, мовляв, це і є справжня Ірландія. Врешті-решт таким і був задув шоураннера Джеза Шарфа – показати, що тут вам не Діснейленд. Але щоб це зробити, спочатку треба показати Діснейленд, тобто шаблони. Отже, тут не можу ні до чого причепитися.

Читати:  Шалений Макс: Фуріоса / Furiosa: A Mad Max Saga

Щодо сюжету та його розвитку, то тут все більш-менш стандартно. Жодних інновацій я тут не побачив, провалів теж не було, за подіями спостерігати цікаво і невеличкі сюжетні ляпи не псують загального враження. Тверда четвірка.

Проте дуже сподобалася акторська гра. І на першому плані тут зовсім не головний герой у виконанні Вілла Форте. Мені давно хотілося подивитися на нього десь ще окрім “Суботнього вечора в прямому ефірі”, але він мені ніяк не траплявся. Колись давно він зіграв невдалого напарника Барні Стінсона в серіалі “Як я зустрів вашу маму”. Там йому вдалося зіпсути коронну фразу Барні, переіначивши її на “It’s gonna be legendary … wait for it … dary!” Тут він зіграв рівно, комічно-драматично, але без ефекту “вау”. Добрий середняк, не більше.

Натомість Шівон Каллен надзвичайно круто зіграла журналістку Дав. У неї руйнується життя через смерть інформатора, а важке дитинство привчило її битися за себе в кожній ситуації. В цьому вона є повною протилежністю наївного Гілберта, який не хоче наражатися на неприємності і приїхав лише, щоб записати подкаст. Дав не схильна до сентиментів, і побачивши можливість хапається за неї обома руками, навіть якщо для цього треба збрехати, підставити друга або порушити закон. Така собі цілеспрямована і безпринципна жіночка, з якою на щастя теж наприкінці відбувається трансформація в кращий бік.

А справжньою зіркою серед місцевих мешканців є контрабандист Шеймус Галлагер, зіграний Девідом Вілмотом. Точніше, нам зразу не говорять, що він контрабандист, інакше було б не цікаво. Але в ньому сидять такі сурові вовки, що коли в нього поганий настрій, то ховайся, хто може. Проте, коли він в доброму гуморі, то може бути найприємнішою людиною на світі. Це просто фантастичні перетворення і зіграні вони відповідно. “Вбивства в одній будівлі”, з якими серіал постійно порівнюють, і близько не стояли.


Серіал “Бодкін” дуже міцний середняк з унікальним шармом. Тут є цікавий сюжет, якісна акторська гра з проблисками геніальності та дуже атмосферне вигадане ірландське містечко Бодкін. Елементи чорного гумору додають цікавинки, але не перетворюють серіал на комедію. Це захоплива детективна історія з багатьма загадками, темним минулим та реальним насиллям, в якій все не є тим, чим здається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *