Реальна любов / Love Actually

Дата публікації: 2023-12-25 03:00

Рік: 2003
Режисер: Річард Кертіс,
Актори: Алан Рікман, Білл Наї, Біллі Боб Торнтон, Г'ю Ґрант, Емма Томпсон, Ендрю Лінкольн, Кіра Найтлі, Колін Ферт, Ліам Нісон, Мартін Фрімен, Роуен Аткінсон, Томас Броді Сенгстер, Чиветел Еджіофор,
Тривалість: 2 год. 15 хв.
Кошторис: $ 40 000 000
Касові збори: $ 248 300 000
Рейтинг IMDB: 7,6 / 10

“Реальна любов” – британська романтична різдвяна комедія режисера Річарда Кертіса. В головних ролях зіграли зірки британського кіно Г’ю Ґрант, Кіра Найтлі, Алан Рікман, Емма Томпсон, Чиветел Еджіофор, Ліам Нісон, Мартін Фрімен, Колін Ферт та інші. При бюджеті в 40 мільйонів доларів фільм приніс майже 250 мільйонів касових зборів. Прем’єра фільму відбулася 14 листопада 2003 року.

Про що цей фільм?

Сюжет “Реальної любові” зав’язаний на 10 любовних історіях за участі великої кількості героїв різного соціального статусу, віку та характеру. Тут можна зустріти постарілу рок-зірку, учня початкової школи, дублерів еротичних сцен, юнака, якому ніхто не дає, і навіть самого прем’єр-міністра Великої Британії. Попри те, що кожна історія має свій розвиток, під кінець фільму виявляється, що більшість персонажів якимсь чином пов’язана між собою.

Події в фільмі починаються за 5 тижнів до Різдва і тривають до самих свят, коли наступає кульмінація кожної історії кохання. А щоб у глядачів не виникло враження, що далі герої “жили довго і щасливо”, наприкінці нам показують коротенький епілог зі станом речей через місяць після “фіналу”. З нього стає краще зрозуміло, що життя триває і як би добре чи погано все не було, крапку в ньому ставити ще зарано.

Переваги та недоліку фільму

“Реальна любов” давно отримала статус одного з найкращих різдвяних фільмів і, здавалося б, навіщо знову писати про фільм, з яким і так все зрозуміло. Але сенс все-таки є, оскільки завжди будуть люди, що подивляться цей фільм вперше, а окрім того, мене не дуже хвилює культовий статус фільму — я просто пишу сподобався він мені чи ні і пояснюю чому. Дуже суб’єктивно і з великою повагою до думки решти глядачів та критиків.

Читати:  Привиди у Венеції / Haunting in Venice

Я вже не перший раз подивився “Реальне кохання” і нічого особливого до нього так і не відчув. Не тому, що фільм поганий, а просто так не тягне мене його передивлятись. Можливо, через його поверховість, коли намагались в один фільм вмістити купу різних моралей і в результаті вийшов вінегрет зі смаком таких різних продуктів, що рецептори просто не знають, на якому з них зупинитись і що відчувати. А можливо, просто не зайшов мені цей фільм так, як деякі інші. Таке теж буває.

У фільмі було багато дуже захопливих моментів, деякі з них дуже кумедні, як історія дублерів еротичних сцен, інші неймовірно трагічні, як невдалий роман дівчини з важко хворим братом. Після перегляду дуже приємно згадувати як зіграли Мартін Фріман та Колін Ферт, а також Роуен Аткінсон з Аланом Рікманом в одній, але дуже комічній сцені. І звісно, пантоміма з плакатами, яка перетворилась на окремий троп.

Але також був і відвертий крінж, як в майже всій історії з прем’єр-міністром та в історії зі школярем. В цих випадках імена Г’ю Ґранта та Біллі Боба Торнтона, Ліама Нісона та Томаса Броді Сенгстера повинні були б виправити ситуацію, але насправді від того, що такі актори були змушені нести таку маячню стає ще гірше. Такому шлаку місце в найбанальніших різдвяних комедіях, а зовсім не в культовому фільмі.

Найбільшою перевагою фільму є показ багатьох відтінків любові, від моторошно-чорного до полум’яно-червоного. Мало коли можна водночас побачити стільки різних фіналів і закінчити перегляд з думкою, що жодній людині щастя не гарантоване. В цьому сенсі “Реальна любов” є де-факто енциклопедією романтичних комедій, в якій кожен може знайти щось для себе.

Читати:  Рольові ігри / Role play

Але це є і його найбільшим недоліком — ніби знаходишся на виставці картин, кожна з яких намагається перебрати увагу на себе, але коли починаєш до неї вдивлятися, то зразу помічаєш відсутність глибини. А в деяких випадках ще й криві лінії, поганий підбір фарб та неохайні мазки.

Чи варто дивитись “Реальну любов”?

Безумовно, варто. Так само як на увагу заслуговує будь-який перевірений часом фільм. В ньому дуже багато цікавих і не дуже історій кохання, які дають доволі непогане уявлення про те, яка це складна штука. Одночасно з тим він доволі поверхневий, а деякі сюжетні лінії тримаються виключно на відомих іменах акторів. Тим не менш, це непогана розвага принаймні на один раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *