Провулок цукеркових тростинок / Candy Cane Lane

Дата публікації: 2023-12-10 10:00

Рік: 2023
Режисер: Реджинальд Хадлін,
Актори: Девід Алан Грір, Джилліан Белл, Едді Мерфі, Кен Маріно, Кріс Редд, Нік Офферман, Робін Тід, Трейсі Елліс Росс,
Тривалість: 1 год. 57 хв.
Кошторис: $ 45 000 000
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 5,6 / 10

“Провулок цукеркових тростинок” – американська різдвяна комедія, зроблена на замовлення Amazon Prime Video. Режисером фільму став Реджинальд Хадлін, а в головних ролях зіграли Едді Мерфі, Трейсі Елліс Росс, Джилліан Белл, Нік Офферман, Кріс Редд та Девід Алан Грір. Прем’єра фільму відбулася 1 грудня 2023 року.

Сюжет фільму розповідає про американську родину Карверів з вулички, яка раз на рік перетворюється на “Провулок цукеркових тростинок”. А все тому, що на Різдво вся вулиця змагається за звання найкращого різдвяного будинку. Чотири роки поспіль це змагання вигравав сусід Карверів, заповнюючи все вільне місце на своїй ділянці надувними фігурами Санта Клауса та інших різдвяних персонажів. Натомість Кріс Карвер (Едді Мерфі) всі свої прикраси власноручно робив в майстерні і вважає, що саме він заслуговує на перемогу. Тім більше, що за три дні до Різдва Кріса звільнили з праці і він серйозно налаштований взяти головний приз, який в цьому році складає цілих 100 тисяч доларів. Для цього він купує в підозрілому різдвяному магазинчику величезну механічну ялинку, але пропускає повз вуха застереження про додаткові умови, написані на чеку дрібним шрифтом.

Спочатку все йде дуже добре. Санта своїм чарівним пальцем запалює декорації кожного будинку Провулка цукеркових тростинок, серед яких будинок Карверів приголомшує найбільше. Але на ранок всі дерев’яні фігурки з ялинки зникають. Кріс Карвер підозрює в крадіжці сусіда, хоча зразу видно, що принаймні частина них перетворилась на справжніх тварин і тут явно не обійшлось без магії. Коли Кріс повертається до різдвяного магазинчика, то довідується, що його хазяйка Пеппер (Джилліан Белл) є злою ельфійкою, з якою він підписав страшну для себе угоду. Про це Крісу розповідають мініатюрні зачаровані чоловічки схожі на різдвяні прикраси — Піп (Нік Офферман), Ліхтарник Гері (Кріс Редд) та Корделія (Робін Тід). Тепер Кріс, щоб врятуватись, повинен виконати підписано умову — до визначеного часу зібрати всі чарівні кільця, інакше Пеппер так само зачарує і його.

Читати:  Найкраще. Різдво. У житті! / Best. Christmas. Ever!

Мені дуже хотілося подивитися некрінжову різдвяну комедію, щоб не доводилося постійно собі нагадувати, що треба терпіти, бо такий от жанр. “Провулок цукеркових тростинок” з цим завданням на початку впорався дуже добре. Ніхто не поводився, як лялька, яку смикають за нитки, проблеми головних героїв виглядали справжніми, а реакції на них незвично нормальними. Після “Родинного обміну” це було як ковток свіжого повітря. Далі в сюжет втрутилася магія і з правдоподібністю стало важче, але дивитись все одно було цікаво. Але фінальна метушня суттєво змазала враження від фільму — з традиційної різдвяної моралі акцент раптом змістився на вміння перехитрувати супротивника, до якої долучився навіть сам Санта Клаус. Ок. Якщо на думку авторів на Різдво головне бути кмітливим та винахідливим, то це якось надто сильно відходить від канонів різдвяної історії, впроваджених Чарльзом Дікенсом. Не те щоб я був сильно засмучений тим як розвивались події в фільму. Зовсім ні. Його було цікаво дивитись практично весь час, окрім надто хаотичної кінцівки. Але все ж таки очікування після чудового початку були значно вищими, ніж те, що вийшло в результаті.

Едді Мерфі був головною причиною, що змусила мене подивитись цей фільм. Я ще пам’ятаю його “Поліціанта з Беверлі Гіллз”, “Помінятись тілами” та “Поїздку до Америки” та наступний неоглядальний мотлох. В останні 20 років Едді Мерфі перетворився для мене виключно на голос Віслюка зі “Шрека” – теж дуже круто, але все ж таки це не те ж саме, що головна роль в фільмі. Тут було приємно побачити, що він надалі може пристойно і ненатужно грати. Перша половина фільму взагалі була шикарною в цьому плані, і тільки під кінець він більше посміхався своєю голлівудською посмішкою, ніж власне грав.

Читати:  Довбуш

Але справжнє задоволення від фільму було в іншому — в закрученому сюжеті та класному гуморі. Автори постаралися, щоб у фільмі не було провисань, і наповнили кожну хвилину чимось цікавим і кумедним. Не все воно було однакової якості, але там де не витягували жарти втручалась динаміка, і навпаки.

Справжньою родзинкою фільму стала трійця зачарованих чоловічків — Піп, Ліхтарник Гері та Корделія. Вони дуже різні, кожен зі своїм характером і дуже цікаво анімовані — ніби дивишся на живі різдвяні скляні прикраси. Піпа озвучив чудовий Нік Офферман (“Парки та зони відпочинку”, “Останні з нас“) – він серйозний, розсудливий та виглядає як персонаж з книг Дікенса. Ліхтарник Гері говорить голосом Кріса Редда, учасника “Суботнього вечора в прямому ефірі” (SNL – Saturday Night Live) – у Кріса дуже цікава комедійна вимова і тут у нього вийшов відпадний хтивий ліхтарник, особливо смішний на контрасті з Піпом та Корделією. Єдине, що деякі жарти Гері, мабуть, не підходять наймолодшим глядачам, але через свій вік, вони їх скоріш за все і не сильно зрозуміють.

Отже, “Провулок цукеркових тростинок” виявився доволі пристойною різдвяною комедією, яку варто подивитися зараз і до якої можна повертатися на майбутніх святах. Порадував Едді Мерфі, якого я давно не бачив в нормальних фільмах, та чудові Нік Офферман з Крісом Реддом. До того ж у фільмі багато екшену та прикольного гумору, тому якщо у вас є така можливість, то дайте цьому фільму шанс. На жаль, Амазон не зробив нормальної озвучки для українців, обмежившись субтитрами, але можливо це й на краще — тут особливо важливо почути оригінальні голоси акторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *