По той бік життя / Afterlife

Дата публікації: 2023-10-26 12:00

Рік: 2019 2020 2022
Режисер: Ріккі Джервейс,
Актори: Даян Морґан, Девід Бредлі, Керрі Годліман, Пол Кей, Ріккі Джервейс, Том Басден, Тоні Вей,
Тривалість: 9 год. (18 епізодів по 30 хв.)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 8,4 / 10

“По той бік життя” – комедійно-драматичний серіал, написаний, спродюсований, знятий і (частково) зіграний одним з найкращих британських коміків Ріккі Джервейсом. Перший сезон з’явився на Нетфлікс в березні 2019-го року, а третій і останній в січні 2022-го року.

“По той бік життя” розповідає про журналіста дуже провінційної газети Тоні Джонсона, чий світ перевертається з ніг на голову після смерті дружини від раку грудей. Тоні не знає, як далі жити, і вибирає найбільш руйнівний для себе і всіх навколо спосіб – робити все, що йому заманеться. Цю надлюдську можливість підживлює його рішучість покінчити життя самогубством, коли все стане надто важким. Всі три сезони ми будемо спостерігати за спробами Тоні знайти відповідь на дуже болючу загадку – навіщо йому жити в цьому світі без коханої дружини.

Якби не авторство Ріккі Джервейса, я б можливо і не звернув увагу на “По той бік життя”, занадто багато зараз випускають кіно і тв продукції і надто сумно виглядає ідея серіалу на папері. Те, як Ріккі Джервейс втілив цю ідею в життя, я вважаю, є абсолютно геніальним. Всі три сезони дивляться на одному диханні, якість зовсім не зменшується, і всі вони складаються в одну велику історію з початком і кінцем. Після другого сезону серіал набув неабиякої популярності і дуже тішить, що Ріккі не став стригти бабло, а елегантно поставив крапку в третьому сезоні. Не сумніваюсь, що багато глядачів було цим рішенням розчаровано.

Читати:  Стати Ворреном Баффетом / Becoming Warren Buffett

“По той бік життя” є ніби антиподом типових ситкомів та більшості серіалів загалом. Тут немає складних життєвих ситуацій, привабливих героїв та героїчних вчинків. Навпаки, більшість персонажів виразно посередні звичайні люди, про яких не пишуть в газетах і з якими нічого не трапляється. Тим не менш, кожен з них чогось хоче від життя, а життя хоче від нього, і, на диво, відповідь завжди знаходиться навіть там, де її не очікуєш. А якщо точніше, то саме там де не очікуєш, звикнувши до сучасних стандартів художньої творчості. В серіалі багато начебто безвихідних ситуацій і філософських міркувань, і через це, попри свою удавану буденність, він виглядає глибшим більшості сусідів по плейлисту Нетфліксу.

В серіалі багато чорного гумору, дуже доречного і влучного. Злість Тоні та спосіб, яким він карає людей, що перешли йому дорогу, викликає заздрість, не сумніваюсь, що багато хто віддав би чимало, щоб могти робити те, що і Тоні. Ріккі Джервейс майстерно втілився в його роль, при цьому він зовсім не схожий на найбільш популярного свого персонажа – Девіда Брента з оригінального британського “Офісу”, Тоні це не постарілий Девід, а повністю інша особа, сумна, цинічна, зла і, попри все, неймовірна кумедна.

Ще в “По той бік життя” можна побачити акторку Даян Морґан, також відому за роллю Філомени Канк в шоу “Щотижневик Чарлі Брука” та власних мок’юментарі “Канк про Британію” та “Канк про Землю”. Хоча її Кет в “По той бік життя” сильно відрізняється від Філомени Канк, і навіть зовнішність зуміли змінити настільки, що я не зразу зрозумів, що це та ж сама акторка, спільні риси все ж таки присутні. Головна риса Філомени Канк – її хворобливе бажання розібратися в складних і не дуже речах вкупі з страшенною обмеженістю. Перед Кет не стоїть питання чим займався король Артур в Камелоті, але незграбність і вузьке мислення лізуть з неї з усіх щілин. При цьому, як і будь-якому іншому персонажу “По той бік життя”, Кет не можливо не співчувати. Всі вони людяні, як звичайні люди, і всі їхні проблеми так само близькі кожному з нас.

Читати:  Квиток До Раю / Ticket To Paradise

Ще в серіалі можна побачити Девіда Бредлі, якого фанати Гаррі Поттера знають під ім’ям Арґуса Філча, а фанати “Гри престолів” під ім’ям Волдера Фрея. Тут у нього більш мирна і менш зловісна роль – він грає хворого на деменцію батька Тоні. За ним доглядає медсестра Емма в будинку престарілих, і певний час здається, що вона може стати відповіддю на проблему Тоні, але це було б занадто просто для Ріккі Джервейса.

З “По той бік життя” у мене немає жодних “але”, його обов’язково треба дивитися, настільки це класний серіал. Ну і ще порадіти за Ріккі Джервейса, якому нарешті вдалося перевершити свій “Офіс”, якщо і не в комерційному плані, то в якості і глибині напевно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *