Кіт у чоботях 2: Останнє бажання / Puss in Boots: The Last Wish

Дата публікації: 2023-03-02 12:00

Рік: 2022
Режисер: Джоел Кроуфорд,
Актори: Антоніо Бандерас, Антоніо Мендес, Бетсі Содаро, Вагнер Моура, Гарві Гіллен, Давайн Джой Рендольф, Джон Малейні, Олівія Колман, Рей Вінстон, Сальма Хаєк, Самсон Кайо, Флоренс П'ю,
Тривалість: 1 год. 42 хв.
Кошторис: $ 90 000 000
Касові збори: $ 449 000 000
Рейтинг IMDB: 7,9 / 10

Кіт у чоботях (Антоніо Бандерас) влаштовує грандіозну фієсту в маєтку губернатора, поки того немає вдома. Всі веселяться, співають і радіють присутності славного героя Кота у чоботях. Радіють, аж поки раптом не з’являється губернатор з охороною. Він чомусь не радіє присутності Кота у чоботях, а, навпаки, сильно засмучується. Мабуть, тому, що його не запросили на фієсту в його власному будинку.

Гвардія губернатора атакує Кота у чоботях. Кіт у чоботях однією лівою розправляється з нападниками, але випадково розбуджує лісового велетня. Той ще менше в захваті від того, що фієста відбувається без нього, йде до міста і влаштовує погром. Кіт у чоботях вимушений рятувати місто та його мешканців, тим більше, що всі вони без тями закохані в народного героя у чоботях.

І ось коли велетень вже лежить переможений на головній площі славного міста Кордоба Дел Мар, а Кіт у чоботях готовий заспівати свою переможну пісню, на нього падає велетенський дзвін і вбиває. До смерті. Виявляється, для Кота в чоботях це була вже восьма котяча смерть, і місцевий лікар (Антоніо Мендес) наполегливо рекомендує йому піти на пенсію. А тут ще й моторошний незнайомець у вигляді вовка з червоними очима (Вагнер Моура) вселяє в Кота такий нелюдський жах, що пенсія залишається єдиним розумним варіантом.

І так безславно і закінчилась би історія легендарного Кота у чоботях, якби не Золотоволоска (Флоренс П’ю) і Три Ведмеді (Олівія Колман, Рей Вінстон і Самсон Кайо). На замовлення дуже багатого і дуже жадібного Великого Джека Горнера (Джон Малейні) вони шукають Кота у чоботах, щоб той виконав для Джека брудну роботу — вкрав мапу з розташуванням Зірки Бажань. Джек дуже хоче володіти всього-на-всього всією магією світу і Зірка Бажань йому повинна в цьому допомогти.

Тільки от Коту у чоботях після втрати восьми життів теж дуже придалося б виконання бажання, щоб повернути собі впевненість і колишню славу. Заради цього він готовий боротися з Великим Джеком Горнером, Золотоволоскою, Трьома Ведмедями, Кицькою М’яколапкою (Сальма Хаєк). Та навіть із самою смертю. Бо врешті-решт він не якийсь помийний кіт, а сам Кіт у чоботях!


Взагалі-то, я не збирався дивитися “Кота у чоботях 2”. Перегляд першого фільму, який відбувся дуже давно, залишив в моїй свідомості тільки переконання в тому, що єдиного по-справжньому вартого уваги Кота ми вже побачили в другому “Шреку” і далі нічого цікавого вже не буде. Але надто добрі відгуки отримав новий мультфільм, щоб його ігнорувати. До того ж він вже встиг заробити майже пів-мільярда доларів в прокаті, а минуло лише трохи понад два місяці з дня прем’єри. Не “Аватар”, звичайно, і навіть не “Аватар 2”, але все одно дуже круто. Тому я взявся за перегляд не тільки без остраху, а й навіть з деяким оптимізмом. І він себе виправдав. Я насправді залишився дуже враженим побаченим. Можливо, це і не рівень першого чи другого “Шреків” (тут занадто багато метушні й біганини), але за останні багато років це найкращий мультфільм такого плану, який я бачив. Як і в “Шреках” в ньому багато відсилань до різних казок і їхніх творчих переосмислень, тому я не порівнюю “Кота 2” з “Рапунцель” або “Країною льоду”, які свого часу мені теж дуже сподобались.

Читати:  Життя з самим собою / Living with Yourself

Тим не менш спочатку “Кіт в чоботях 2: Останнє бажання” змушує напружитись. Радісні співи, бійки й нескінченне вихваляння Кота в чоботях тим, що він є Котом в чоботях (якщо вам набридло постійно повторення імені головного героя в короткому описі, то ви зрозумієте про що я говорю) – це було по-справжньому сумно. Потім тональність кардинально змінилася — і це теж не було так, щоб дуже весело. На щастя, велика кількість дуже непоганих жартів дозволила дотерпіти до початку справжнього екшену, і тоді вже стало зрозуміло, що мультфільм є вартий зароблених грошей.

Після появи Золотоволоски й Трьох Ведмедів події активно розвиваються, даруючи все нових персонажів і все нові приколи. Дивитися це було дуже цікаво. Якщо основна тема пошуку Зірки Бажань всіма персонажами й тема втечі від старості/смерті Котом у чоботях були більш-менш типовими, то безліч додаткових ліній і жартів постійно дарували щось неочікуване. А під час другого перегляду я вже просто насолоджувався очікуванням класних жартів і продовжував радіти тим, які не впіймав переглядаючи “Кота” перший раз.


Сам Кіт у чоботях якраз не дуже сильно вразив. Метаморфози, які з ним відбувалися, не були чимсь революційним. Прикольно, але без захвату. Хоча й озвучував його, як і раніше, чудовий Антоніо Бандерас. До речі, раджу подивитись коротенький ролик, де він кумедно розповідає історію Кота у чоботях за 90 секунд. Це може додати кайфу при перегляді мультфільму.

Кицька М’яколапка справила дуже подібне враження — якісно, добротно, зірковий, хоча і немолодий, голос Сальми Хаєк, але не більше. Вони з Котом постійно бодалися, як і треба кожній колишній парі, у якої ще не повністю згас вогник почуттів. Та лише на них двох мультфільм не втримався б. Було б щось на зразок “Квитка до раю“, мабуть. На щастя, тут дуже багато інших колоритних персонажів.

Передусім це песик на ім’я Перріто (іспанською це і буде “песик”). Він стає головним другом Кота в чоботях попри бажання останнього. Само собою напрошується порівняння з Віслюком і Шреком, але Перріто має зовсім іншу особистість і зовсім по-іншому впливає на сюжет. Не хочу спойлерити, але момент з вибором шляху до Зірки Бажань є дуже крутим, навіть філософським. За що Перріто окрема велика подяка!

Читати:  Чим ми займаємося в тінях / What We Do in the Shadows

Золотоволоска і Три Ведмеді — це не тільки цінний міх, але ще й купа кумедних жартів і шикарний англійський акцент. Нажаль, чути його тільки в оригінальній озвучці, але це той випадок, коли краще включити субтитри, ніж втрачати кайф. Усі чотири персонажі з цієї гоп-компанії постійно сваряться з оточуючими й між собою, а Золотоволоска вирішує своє власне завдання, чим створює додаткове напруження і кумедні ситуації.

Нарешті, Великий Джек Горнер з голосом американського коміка Джона Малейні. В Україні про нього, напевно, нічого не знають, а в Англії він є доволі відомим персонажем. Автори мультфільму це чудово розуміли й зробили для неангломовного світу невеличке пояснення. Додам тільки, що образ Джека Горнера використовується для зображення особи, яка намагається урвати найкращий шматок пирога і використовує для цього свій великий палець. За кількасот років існування Джека Горнера він багаторазово використовувався навіть в політиці, як карикатура на жадібних політиків. Зараз це міг би бути Путін, який засунув свій великий палець в пиріг з написом “Україна”. Не дивно, що в мультфільмі він зображений ще гірше — Маленький Джек Горнер виріс і перетворився на Великого Джека Горнера. Тепер йому не достатньо отримати найкраще, він хоче отримати все!

Джека Горнера намагається наставити на правильний шлях Етичний Цвіркун — така собі пародія на Джиміні Крікета, який намагався те ж саме зробити з Піноккіо. Хоча розмови Етичного Цвіркуна з Джеком Горнером не займають багато екранного часу, він використав його з максимальною користю — не для Джека, для глядача. Персонаж вийшов колоритний і дуже смішний.

Ледве не забув про шикарного Вовка в каптурі з червоними очима. Він не просто ефектно ганяє Кота в три хвости, а й змушує замислитись про тлінність буття.


Буває так, що навіть якісні складники не гарантують смачного блюда. На щастя, в “Коті у чоботях 2” все добре і нема на що нарікати. Я б його, навіть, поставив тут же поруч зі “Шреком” і “Шреком 2” – настільки сильно мені сподобався цей мультфільм.

Дещо дивує вибір візуального стилю, в який переходить мультфільм під час боїв, переслідувань та інших надто активних дій. Він нарочито графічний, спрощений. Можна навіть запідозрити авторів в економії коштів, але потім дивишся на кошторис в 90 мільйонів і якось не віриш, що це було головним мотивом такого вибору.

“Кіт у чоботях 2: Останнє бажання” – класний мультфільм з цікавим сюжетом, яскравими персонажами, великою кількістю переосмислювань відомих казок і якісним гумором. Рекомендую дивитися всім, найкраще з оригінальною звуковою доріжкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *