Доставка до Різдва / Jeszcze przed świętami

Дата публікації: 2023-12-27 08:00

Рік: 2022
Режисер: Александра Кулаковска, Мачєй Приковскі,
Актори: Дорота Кольак, Марек Каліта, Мірослав Бака, Моніка Фрайчик, Пьотр Пацек,
Тривалість: 1 год. 37 хв.
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 5,5 / 10

“Доставка до Різдва” – польська різдвяна трагікомедія режисерів Александри Кулаковскої та Мачєя Приковского. В головних ролях зіграли Моніка Фрайчик та Пьотр Пацек. Прем’єра фільму відбулася на Нетфлікс 6 грудня 2022 року.

Про що цей фільм?

Сюжет “Доставки до Різдва” розповідає про невеселу долю самотньої мами Мариші, яка працює кур’єром в приватній фірмі доставки, та в Різдвяний вечір замість святкувати разом із сином вимушена ганяти по всій Варшаві та околицях, щоб повернути різдвяні подарунки їх справжнім власникам. А все тому, що один не дуже розумний і дуже закомплексований менеджер вирішив довести Мариші, що він є лев.

Серед посилок Мариші опинився дуже важливий подарунок, долею якого надмірно переймається хлопець Кшишєк. Він не сильно довіряє Мариші, втручається в її працю, хамить і взагалі поводиться як слон в посудній лавці. Але плюнути на все і відправитись святкувати він теж не може, бо від подарунка залежать його заручини, а отже Кшишєк приречений бути з Маришею, а Маришя з Кшишькєм. Принаймні, в цей день, щоб встигнути все що треба доставити до Різдва.

Що тут добре, а що не дуже?

“Доставка до Різдва” – дуже польський фільм в тому сенсі, що сумної трагедії тут багато, а веселої комедії стільки ж, скільки в польській посмішці. Я не маю на увазі, що більшість польських фільмів будуть схожими на “Доставку до Різдва”, а скоріше, що в ньому добре показано польський настрій і польську ментальність. А фільми в Польщі, як і в Україні, бувають дуже різними.

Читати:  Снігова спільнота / La sociedad de la nieve

Фільм відмовляється від дешевих жартів та натомість зосереджується на глибоких переживаннях головних героїв. Навіть комічні ситуації зображені так, що замість сміху вони викликають почуття жалю, болю, співчуття або нечастої радості. Тому “Доставку до Різдва” варто подивитись, коли вам потрібен заряд оптимізму, але тонкий і делікатний, без неонових ламп та феєрверків.

Щодо формату, то фільм трохи нагадує “Реальну любов”, тільки з виразною головною лінією. Що і зрозуміло з сюжету – історія Мариші та Кшишька тримає на собі сюжет, а побічні історії органічно його доповнюють. Чесно кажучи, мені такий формат подобається значно більше.

Особливістю сюжету є те, що кожен помилково доставлений подарунок докорінно змінює життя отримувачів. Насправді цікаво спостерігати, як, на перший погляд, незначна дрібниця вносить достатньо великий хаос в почуття героїв, щоб спровокувати їх на неочікувані дії.

Неочікувано сподобались самі зйомки та гра акторів. Я не дуже розбираюсь в польському кінематографі, але все одно не очікував такої майстерності в фільмі, який я подивився тільки через різдвяність. Особливо сподобалась гра Моніки Фрайчик, яка витримала весь марафон зі своєю Маришєю, та Дорота Кольак, що зіграла Естер – жінку пенсійного віку, яка даремно шукає уваги та турботи від свого чоловіка.

Мабуть, в “Доставці до Різдва” є і щось не дуже вдале, але я навіть не можу впевнено сказати що саме. Цей фільм не шедевр, його напевно не будуть передивлятись на кожні свята. Але мені він подобається таким яким він є – скромним, добрим, чутливим.

Чи варто його дивитись?

“Доставка до Різдва” – чудовий кандидат на вечірній перегляд під час зимових свят. Це дуже зворушлива трагікомедія, яка на прикладі кількох польських пар демонструє складність життя та потрібного кожній людині кохання. Можливо, він не стане вашим улюбленим різдвяним фільмом, але подивитися його точно варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *