Дата публікації: 2023-11-20 12:00
Рік: 2020
Жанри: документальне,
Режисер: Аластер Фотергілл, Джонатан Г'юз, Кіт Шолі,
Актори: Девід Аттенборо,
Країна: Великобританія,
Тривалість: 1 год. 23 хв.
Кошторис: -
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 8,9 / 10
“Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті” – це британський документальний фільм 2020 року, зроблений на замовлення Нетфлікс. Автор фільму, видатний британський натураліст Девід Аттенборо, позиціонує його, як “показання свідка”, в яких він ділиться своїми спостереженнями про зміну стану планети з моменту початку своєї професійної діяльності до нинішніх днів. Девід Аттенборо аналізує негативний вплив людства на природу та розповідає про шляхи виправлення становища. Фільм вийшов на Netflix 4 жовтня 2020 року одночасно із супутньою книгою “Життя на нашій планеті”.
Фільм “Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті” починається кадрами з Прип’яті, демонстрацією страшенних наслідків, спричинених людською халатністю та необережністю. Далі Аттенборо розповідає про ключові моменти своєї кар’єри, що розпочалася в 1950-х на BBC, та зміни на планеті з часу його народження у 1926 році. Він показує, як сильно зменшилися райони дикої природи в різних регіонах світу через діяльність людини. Девід Аттенборо порівнює нинішні зміни з попередніми періодами вимирання на Землі і приходить до висновку, що зараз динаміка зміни клімату на нашій планеті дозволяє стверджувати, що на Землю очікує чергова катастрофа планетарного масштабу. І на відміну від попередніх трагічних змін, які відбувалися протягом мільйонів років, нинішня починає свій відлік 200 років, від часів промислової революції. І якщо вам здається, що Чорнобильська катастрофа була найбільшою трагедією, то приготуйтесь побачити щось значно страшніше.
Девід Аттенборо з науковою точністю передбачає можливе майбутнє планети, якщо людська діяльність залишиться незмінною. Він наводить приклади незворотних подій, таких як деградація Амазонки та втрата льоду в Арктиці, і порівнює ситуацію з потягом зі зламаними гальмами, що котиться в прірву: спочатку рух невеликий і здається, що все під контролем, але з кожною хвилиною під власною вагою потяга швидкість тільки збільшується. Так само початкове танення льоду в Арктиці спричиняє ще швидше танення наступних ділянок, і жодні намагання людини вже не зможуть зупинити цей процес. А результатом кількох таких змін, що відбуваються по всій планеті одночасно, стане серйозна зміна клімату, яка унеможливіть життя на планеті не тільки для сотень мільйонів тварин, але й для нас самих.
Ми часто забуваємо, що теж є тваринами, і надто сильно покладаємося на свою здатність пристосовуватись до змін клімату завдяки новим технологіям. Зміни, які відбуваються з Землею зараз, не можна скомпенсувати жодними досягненнями науки. А якщо комусь і вдасться вижити в прийдешньому армагеддоні, то тільки мегабагатим покидькам на зразок Ілона Маска.
Проте, Девід Аттенборо також дає кілька порад, як зменшити негативний вплив людської діяльності на клімат, і пропонує дієві заходи, такі як відновлення біорізноманіття, розширення використання відновлювальної енергії та зміни в харчуванні, які можуть уникнути катастрофи та сприяти сталому майбутньому. Цю частину фільму схвалюють або критикують в залежності від політичних поглядів, закидаючи автору ігнорування проблем людей з менш заможних країн. Мовляв, в Південній Америці або Азії людям немає що їсти, а якийсь привілейований англієць закликає їх відмовитись від єдиного способу вижити, обмежуючи вирубку лісів, вилов риби та використання горючих копалин. Також, жодні зусилля країн Заходу нічого не змінять, якщо такі велетенські країни, як Китай та росія, продовжуватимуть нищити природу. Все це правда і повинно бути враховано, але одночасно ми повинні розуміти, що іншого шляху у нас немає, що вирубаючи ліси та спалюючи нафту, людство живе коштом своїх дітей та онуків. А, можливо, хтось з нас і сам стане свідком загибелі майже всього живого на планеті.
“Девід Аттенборо: Життя на нашій планеті” чудовий і страшний фільм, який аргументовано пророкує загибель життя на Землі. Він є унікальним в тому плані, що показує зміни на Землі за життя лише однієї людини, видатного британського натураліста 93-річного сера Девіда Аттенборо. Цей фільм обов’язково треба подивитися всім.
Ця людина, як рабовласник, їздила по світу та забирала тварин від їх сімей та з природньої середи їх життя. Не бачу, чому його вважають героєм. Той самий недорозвинений кат, який вирішив, що має право втручатись у чуже життя. Одні робили це з чорношкірими людьми, а він зі своїми приятелями — з тваринами. Читаючи його книжки, я була просто вражена його жахливими діями та тим, скількох тварин від позбавив домівок та сімей.. Цікаво, як би хтось з “благою” метою приїхав до нього, забрав його або його дітей з дому та просдив у клітку на все життя (ну нібито щоб врятувати гомосапієнсів від відмирання), йому б норм було?
Це не ззозахисник. Це живодер.
Це якось змінює сутність фільму? Його не треба слухати зараз, бо колись він робив жахливі з сучасного погляду речі, про які сам тепер жалкує.