Чудова історія Генрі Шугара та інші історії

Дата публікації: 2023-10-07 10:07

Рік: 2023
Жанри: драма, комедія,
Режисер: Вес Андерсон,
Актори: Бен Кінгслі, Бенедикт Камбербетч, Дев Пател, Ральф Файнс, Річард Айоаді, Рупер Френд,
Країна: США,
Тривалість: 37 хв., 17 хв., 17 хв., 17 хв.
Кошторис: -
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 7,0 / 10

Цей огляд міг би складатися з однієї фрази – ПЕРША В ІСТОРІЇ ВІДЕОКНИГА, ДИВИТИСЯ ВСІМ! А тепер трошки деталей.

“Чудова історія Генрі Шугара”, “Лебідь”, “Щуролов” та “Отрута” – короткометражки, зняті за оповіданнями англійського письменника Роальда Даля. Того, що написав “Чарлі та шоколадна фабрика”, “Великий дружній велетень”, “Матильда” та багато інших творів. Нові екранізації надихаються значно менш відомими творами Даля, проте значно коротшими. До того ж спосіб екранізації справляє враження ніби слухаєш прочитану по ролях аудіокнигу, але заразом бачиш акторів озвучки, які за допомоги декорацій, костюмів, та інших засобів намагаються проілюструвати сказане. І це саме ілюстрація, а не повноцінна акторська гра, не театральна постановка і не художній фільм. Якщо персонаж має що сказати, то він говорить, якщо ні, то з відсутнім виразом обличчя чекає на свою чергу. Найцікавіше, що дивитися на ці відеокниги зовсім не так нудно, як може здаватися, через неймовірний стиль візуалізації і дуже тонкий гумор, доданий нарочито стриманим стилем акторської гри.

Припускаю, що своїм успіхом ці короткометражки, попри свою новизну, передусім завдячують режисеру Весу Андерсону (“Готель “Ґранд Будапешт”, “Астероїд-Сіті” та багато інших). Можливо, інший режисер теж зміг би створити щось подібне, але надто легко в цих екранізаціях впізнається пастельна естетика Веса Андерсона. “Чудова історія Генрі Шугара” – це без жодних сумнівів його фільм. Якщо роботи Веса Андерсона вам не подобаються, то можливо і ці фільми не справлять на вас враження. Тоді треба почекати поки інші режисери спробують свої сили в жанрі відеокниги. На мене ж такий підхід справив дуже сильне враження. Навіть незважаючи на доволі слабкі сюжети.

Читати:  Життя до 100 років: Таємниці блакитних зон / Live to 100: Secrets of the Blue Zones

Я не великий фанат Роальда Даля, як письменника. Мені подобаються окремі його праці, але переважна більшість його творів змушують замислюватись звідки у нього така популярність. Наприклад, “Чарлі і шоколадна фабрика” є безумовним шедевром дитячої літератури, а її продовження “Чарлі і великий скляний ліфт” вражає своєю поверховістю. Щось подібне і з цими короткометражками. Після їх перегляду ви будете згадувати не сюжет, а окремі сцени, оригінальний візуальний стиль, і чудових акторів, які з гідністю впоралися з надскладним завданням зіграти не граючи.

Головну скрипку тут грає любитель великої російської культури Ральф Файнс (я вже пройшовся по цій його особливості в огляді фільму “Меню”), який не зважаючи на політичну недалекоглядність є одним з найкращих акторів сучасності. В цих короткометражках він грає самого Роальда Даля і привабливо-огидного щуролова. Бенедікт Камбербетч тягне на собі “Чудову історію Генрі Шугара” та “Отруту”, при чому в “Отруті” він це робить практично без жодного руху. Решта акторів теж грає дуже класно – Бен Кінгслі, Дев Пател, Руперт Френд і легендарний Моріс Мос із серіалу “Айтішники” Річард Айоаді. Можливо, менш якісний акторський склад і не зміг би як слід втілити в життя задум Веса Андерсона. В будь-якому разі дуже приємно бачити таких класних акторів, які не ховаються за гримом Волдеморта або Доктора Стренджа, а роблять те, за що їх цінують справжніх акторів.

Отже, ці чотири історії, якщо і не зробили революцію в кінематографі, то напевно створили новий жанр, який я можу назвати відеокнига. А захоплююча естетика режисера Веса Андерсона в поєднанні з неймовірною рамочною акторською грою чудових акторів Ральфа Файнса, Бенедикта Камбербетча та інших дозволили отримати справжнє задоволення від перегляду перших зразків відеокниг. Насолоджуйтесь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *