Типові українські письменники за 13 століть на думку ChatGPT

Попросив ChatGPT написати коротку біографію типового українського письменника для кожного століття окремо. Цікаво було побачити, як створений на Заході штучний інтелект бачить життя в Україні в різні часи.

Результати, як і раніше, не вражають. Перші сгенеровані біографії для 19-го століття були “за все добре, проти всього поганого”. З них можна було зрозуміти чим письменник займався, про що писав і як йому вдалося стати відомим. Але повністю ігнорувались проблеми цензури, чи на найбільша перешкода в ті часи. Тільки після мого прохання розкрити тему впливу цензури на життя письменника вона з’явилась в новосгенерованій біографії.

Вибрані для письменників імена вказують на великий вплив російської традиції. Західний ШІ не розбирається де українець, а де росіянин. Принаймні в цьому він недалеко відійшов від західного НЕ-штучного інтелекту.

Ще гірше було із темою освіти ранньоукраїнських письменників. ChatGPT справедливо вважав, що український письменник 13-го або 12-го століття отримав освіту в місцевому монастирі, бо а де ще? Але коли він відправив до того ж місцевого монастиря письменника 9-го і 8-го століття мені довелося попросити його згадати, коли саме з’явилися перші монастирі в Україні. Він правильно згадав, що це сталося в 10-11 столітті, і в нових біографіях з попередніх століть вже про монастирі не згадував. Але варто було зробити невелику паузу, як він знову повернувся до них.

Загальний висновок можна зробити такий, що ChatGPT доволі слабо орієнтується в українських реаліях і використовує, скоріш за все, загальноєвропейський підхід до написання біографій українських письменників. Загальна шаблонність біографій свідчить про те, що навіть на діяльність старовинних письменників він дивиться з точки зору сучасності, приписуючи їм такі риси як патріотизм в часи, коли про це навіть не думали. Також він дуже чутливий до контексту і коли йому натякнеш на певні нюанси, він їх обов’язково врахує в нових текстах. З одного боку це добре – він не тримається вибраної лінії за будь-яку ціну, з іншого – погано, бо дозволяє легко собою маніпулювати.

Нижче я вставлю всі біографії українських письменників, які сьогодні сгенерував ChatGPT.

Ось коротка типова біографія вигаданого українського письменника 9-го століття:

Ігор Святославович (825-889) народився у відомій князівській родині на території Київської Русі. Змалку Ігор виявив захоплення письмом та читанням, він вивчав українську мову та літературу. Він отримав освіту в монастирі, де його вчили давнім рукописним традиціям та літературі.

Ігор Святославович був талановитим письменником, який володів різними жанрами. Він створював поезію, епічні твори та історичні оповіді, які відображали його любов до рідної землі та народних традицій.

Одним із найвідоміших творів Ігоря Святославовича є “Слово о полку Ігоревім”, епічна поема, яка розповідає про подвиги князя Ігоря та його війська. Цей твір став визначним для української літератури того часу і відображав героїзм, любов до вітчизни та патріотизм.

Творчість Ігоря Святославовича мала великий вплив на розвиток української літератури та культури в цілому. Його твори стали важливими джерелами знань про історію, традиції та мову Київської Русі.

Ігор Святославович був визнаним та поважаним письменником свого часу. Його твори передавалися від покоління до покоління, а його ім’я стало символом національної гордості та культурного спадку.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 10-го століття. Ось вона:

Володимир Іванович (980-1040) народився в селищі на території сучасної України. З молодих років він виявив великий інтерес до письма та літератури. Він вивчав основи читання та письма у місцевих школах та монастирях.

Пізніше Володимир Іванович подорожував до інших країн, де вивчався мовам і культурам сусідніх народів. Він підтримував контакти з ученими та письменниками інших країн, що розширило його світогляд та літературні горизонти.

Володимир Іванович став одним з перших письменників свого часу, що використовував українську мову для своїх творів. Він створював поетичні твори, в яких відтворював природу, відображав народні звичаї та легенди. Його твори часто були пов’язані з патріотичними темами та служили засобом піднесення національного духу.

Творчість Володимира Івановича вплинула на розвиток української літератури свого часу. Його твори стали посібниками з письма та читання для інших молодих письменників. Його літературна спадщина сприяла збереженню української культури та формуванню національної ідентичності.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 11-го століття. Ось вона:

Олександр Дмитрович (1070-1130) народився в давньому українському селищі. Від самого дитинства він виявив захоплення письмом та знаннями. Його батько, бувший книжковим майстром, передав йому перші навички в рукописному письмі та основи літератури.

Олександр Дмитрович зростав у часи змін і розквіту культури та освіти. Він отримав освіту у монастирі, де вивчався грецькій мові, латині та класичній літературі. Він також поглиблював знання про історію, філософію та релігію.

Олександр Дмитрович відомий своїми літературними творами у формі поезії та прози. Він використовував українську мову, але також орієнтувався на класичну спадщину, впроваджуючи в свої твори елементи грецької та латинської літератур.

Творчість Олександра Дмитровича відображала різноманітні теми, включаючи релігійні роздуми, моральні притчі та історичні наративи. Він висловлював свої думки про суспільство та природу, а також втілював національну свідомість у своїх творах.

Творчість Олександра Дмитровича вплинула на розвиток української літератури свого часу. Його твори відіграли важливу роль у формуванні літературної традиції та збереженні культурної спадщини українського народу.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 12-го століття. Ось вона:

Іван Михайлович (1180-1240) народився в селищі на території сучасної України. Він був членом знатної родини та мав привілеї отримувати освіту. Змалку він виявляв великий інтерес до літератури та письма.

Після отримання початкової освіти в домашніх умовах, Іван Михайлович поїхав до відомого монастиря, де продовжив своє навчання. Він вивчав класичні мови, філософію та богослов’я, що дало йому глибокі знання.

Іван Михайлович став одним із перших українських письменників свого часу. Він створював літературні твори у формі поезії та прози, які розповідали про історію, міфи та легенди українського народу.

Творчість Івана Михайловича була пронизана національним духом та любов’ю до рідної землі. Він активно підтримував українську мову та культуру, намагаючись зберегти їх у творчості.

Іван Михайлович став впливовою фігурою в літературному світі свого часу. Його твори відіграли важливу роль у розвитку української літератури та сприяли піднесенню національного свідомості українського народу. Його твори досі залишаються важливим елементом української культурної спадщини.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 13-го століття. Ось вона:

Микита Володимирович (1260-1320) народився у стародавньому українському селищі. Від самого дитинства він виявляв великий інтерес до письма та знань. Його батько, будучи книжковим майстром, передав йому перші навички у рукописному письмі та основи літератури.

Микита Володимирович мав можливість отримати освіту в монастирі, де вивчався латинська та грецька мови, а також класичні твори. Він присвятив багато часу дослідженню давньої літератури та філософії, що дало йому глибокі знання у цих галузях.

Микита Володимирович став одним із перших письменників, які використовували українську мову для своїх творів. Він написав ряд поетичних творів, драматичних діалогів та історичних оповідей, які відображали життя та звичаї українського народу.

Творчість Микити Володимировича була пронизана національним патріотизмом та любов’ю до рідної землі. Він спрямовував свої твори на збереження української культури, мови та національної ідентичності.

Микита Володимирович був визнаним серед своїх співчасників та відіграв важливу роль у розвитку української літератури того часу. Його твори стали важливою частиною української культурної спадщини та вплинули на наступні покоління письменників.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 14-го століття. Ось вона:

Олександр Іванович (1320-1380) народився в давньому місті на території сучасної України. Змалку він проявляв багатий талант та інтерес до письма, переказуючи історії та легенди, які почував від старших та оточуючих його людей.

Після отримання початкової освіти, Олександр Іванович вирушив у подорожі по різних містах та країнах, де він зустрічався з різними культурами та набував знань. Ці подорожі дозволили йому познайомитися з різними письмовими традиціями та стилями.

Олександр Іванович став одним із перших українських письменників, які почали використовувати українську мову для літературних творів. Він створював поезію, прозу та історичні оповіді, які надихалися народними епосами та легендами.

Творчість Олександра Івановича була спрямована на збереження української культури та історії, а також на піднесення гордості за національну спадщину. Його твори відображали життя і звичаї українського народу, передавали його духовність та народні мудрості.

Олександр Іванович став популярним серед своїх співчасників та мав значний вплив на розвиток української літератури. Його твори допомагали українському народу зберегти свою ідентичність та національну свідомість у важкі часи.

З радістю допоможу створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 15-го століття. Ось вона:

Іван Дмитрович (1430-1490) народився в невеликому селі на Західній Україні. Змалку він виявив незвичайний інтерес до слова і книг, що оточували його в сільській церкві та монастирській бібліотеці.

Після закінчення початкової освіти, Іван приєднався до монастирського життя в одному з монастирів Західної України. Там він мав можливість працювати з різними джерелами знань, особливо цінними були рукописні книги.

Іван Дмитрович виріс у вірі й культурі свого народу. Він володів глибоким знанням української мови та літератури, а також засвоїв інші мови, що були поширені у той час.

Як письменник, Іван створив численні твори, які висвітлювали духовність, історію та фольклор свого народу. Його твори були написані в основному українською мовою, але також містили елементи інших мов, які він вивчав.

Творчість Івана Дмитровича була спрямована на збереження і розповсюдження української культури та національної свідомості. Його твори мали велике значення для українського народу того часу, допомагаючи зміцнювати їх ідентичність та зв’язок зі своєю спадщиною.

Іван Дмитрович залишив помітний слід у літературній спадщині 15-го століття та став одним з впливових письменників свого часу, що підкреслював значення української мови та культури.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 16-го століття. Ось вона:

Микола Степанович (1530-1590) народився в українській селянській родині в маленькому селі на західних землях України. Змалку він виявив великий інтерес до слова та літератури, а його талант швидко виявився очевидним для оточуючих.

Микола отримав освіту в місцевій духовній школі та продовжив своє навчання в Києво-Могилянській академії, де вивчав релігійні та гуманітарні науки. Це надало йому глибокі знання та підготувало для майбутньої літературної діяльності.

Микола Степанович прославився як письменник, який створював власні твори на основі української фольклорної спадщини. Його поезії, народні казки та легенди, були написані українською мовою та відображали народні обряди, вірування та культурні традиції.

В творчості Миколи Степановича було помітне вплив релігійного світогляду, який проникав кожен його рядок. Він писав про важливість віри, моральні цінності та справедливість. Його твори були не тільки літературними шедеврами, але й пропагували моральні й етичні норми серед українського народу.

Микола Степанович прожив у важкі часи, коли Україна була під владою різних іноземних держав, але це не завадило йому писати та поширювати свої твори серед українського населення. Його літературний внесок став важливою складовою культурної спадщини України.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 17-го століття. Ось вона:

Андрій Ковальов (1605-1675) народився у шляхетній родині в Київській Русі, яка в той час була частиною Річі Посполитої. Змалку він виявив захоплення літературою та поезією, відображаючи свою талановиту природу та гостру спостережливість.

Після закінчення старшої школи Андрій продовжив свою освіту у Києво-Могилянській академії, де вивчав гуманітарні науки та глибоко захоплювався релігійними питаннями. Це надало йому знання та духовну підготовку для подальшої літературної творчості.

Андрій Ковальов став одним із провідних поетів та прозаїків свого часу. Його твори були написані українською мовою та відображали різноманітні теми, від пейзажів природи до соціальних проблем того часу.

У своїх поезіях та прозових творах Андрій Ковальов акцентував увагу на ролі віри, моральних цінностей та патріотизму. Він висловлював прогресивні думки про важливість освіти та самосвідомості для розвитку українського народу.

Незважаючи на труднощі, з якими стикався у часи війни та політичних конфліктів, Андрій Ковальов працював над своїми творами та намагався поширювати їх серед українського населення. Його літературні здобутки стали важливим внеском української культури та літератури 17-го століття.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 18-го століття. Ось вона:

Василь Іванович (1750-1820) народився в селянській родині на території Галичини, що належала до Австрійської Імперії. Змалку він виявив великий інтерес до слова та літератури, а його талант швидко виявився очевидним для оточуючих.

Василь отримав базову освіту в місцевій школі та продовжив своє навчання в літературному колегіумі в місті Львові. Тут він поглибив свої знання з гуманітарних наук та вивчав літературні твори відомих класиків.

Починаючи з молодості, Василь Іванович займався літературною творчістю. Його твори відображали життя та обряди селянського населення, а також висвітлювали соціальні проблеми і нерівності того часу.

Василь був відомий як поет, прозаїк та драматург. Його поезії, розповіді та п’єси були написані українською мовою та виражали глибокі почуття та емоції.

Основна тематика творчості Василя Івановича була пов’язана з національно-визвольним рухом, протестом проти соціальної нерівності та підтримкою прав селян. Його твори виступали як засіб просвітництва та пробудження національної свідомості серед українського народу.

Незважаючи на труднощі, з якими стикався через обмеження в свободі слова та цензуру, Василь Іванович працював над своїми творами та докладав зусиль, щоб вони були поширені серед українського населення. Його літературний внесок став важливим складовим української культурної спадщини 18-го століття.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 19-го століття. Ось вона:

Олександр Петрович (1815-1888) народився в маленькому селі на Українській землі, яка належала до Російської Імперії. Змалку він проявив великий інтерес до літератури та мистецтва, а його творчий потенціал швидко знайшов вияв у різних напрямках.

Олександр отримав базову освіту в сільській школі та пізніше продовжив своє навчання в гімназії в місті Харків. Тут він занурився у світ класичної літератури, філософії та історії, що стали основою для його подальшої творчості.

Олександр Петрович став відомим як письменник, поет та критик. Його твори охоплювали різні тематики, від соціальних проблем до філософських роздумів та психологічних портретів. Він висловлював свої думки через різні літературні жанри, включаючи вірші, оповідання та есе.

Творчість Олександра Петровича була пронизана патріотичним духом та прагненням до національного відродження. Він виступав за розвиток української мови та культури, а його твори мали велике значення для формування національної свідомості українського народу.

Незважаючи на труднощі та цензуру, з якими стикався, Олександр Петрович продовжував писати та поширювати свої твори серед широкої аудиторії. Його літературний внесок став важливою складовою культурної спадщини України у 19-му столітті.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 20-го століття. Ось вона:

Марія Володимирівна (1910-1995) народилася в місті Києві, Українська Радянська Соціалістична Республіка. Вона вирісла в сім’ї інтелектуалів із глибокими коріннями в українській культурі. Змалку виявила свій інтерес до літератури та письма.

Після закінчення школи, Марія вступила до Київського університету, де вивчала журналістику та літературу. Вона швидко здобула популярність своїми літературними талантами та заглибленою рефлексією над суспільними питаннями свого часу.

Марія Володимирівна стала відомою як письменниця, поетеса та публіцистка. Її твори охоплювали широкий спектр тем, від особистого досвіду до соціальних проблем. Вона використовувала свої творчість як засіб вираження своїх поглядів та протесту проти соціальної нерівності та політичного режиму.

Творчість Марії Володимирівни відзначалася яскравим стилем, глибокими почуттями та інтелектуальною проникливістю. Вона була визнана як одна з провідних літературних голосів свого покоління та внесла значний внесок у розвиток української літератури.

Незважаючи на труднощі та обмеження свободи слова, Марія Володимирівна продовжувала писати та публікувати свої твори. Її літературний внесок залишився важливим відображенням суспільного контексту 20-го століття та відображенням багаторічного досвіду українського народу.

З радістю допоможу вам створити коротку типову біографію вигаданого українського письменника 21-го століття. Ось вона:

Вікторія Олександрівна (народилася 1985) народилася в місті Львові, Україна. Вона вирісла в сім’ї із культурними коріннями, де книги та мистецтво займали важливе місце. Змалку виявила свій талант до літератури та написання.

Після закінчення школи, Вікторія поступила до Львівського національного університету, де вивчала філологію та літературу. Вона швидко здобула славу своїми інтелектуальними роздумами та особливим поглядом на світ.

Вікторія Олександрівна стала відомою як письменниця сучасної прози та поетеса. Її твори характеризуються глибоким розумінням людської психології, розгорнутою внутрішньою мірою та сучасними темами.

Творчість Вікторії Олександрівни вражає свіжістю, сміливістю та автентичністю. Вона висловлює свої думки та почуття через різні літературні форми, включаючи романи, оповідання та поезію.

Її твори часто стикаються з актуальними проблемами сучасного суспільства, включаючи теми ідентичності, гендеру, технологій та міжкультурного взаємодії. Вікторія Олександрівна відображає складність сучасного світу та надає нові перспективи на розуміння світу навколо нас.

Незважаючи на виклики, з якими стикаються письменники в цифрову епоху, Вікторія Олександрівна продовжує відтворювати свої ідеї через написання. Її літературний внесок відображає життя та думки сучасного українського покоління.

Читати:  Бездумні - Музиканти великої культури

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *