“Поділ” або “Розрив” (англ. Severance) — це науково-фантастичний серіал, створений Деном Еріксоном, знятий під керівництвом Бена Стіллера та Аойф МакАрдлі. Перший сезон дебютував на платформі Apple TV+ у лютому 2022 року, а 17 січня 2025 року глядачі нарешті дочекаються продовження. Серіал здобув популярність завдяки поєднанню в своєму сюжеті корпоративного абсурду із глибокими філософськими роздумами про людську природу.
Зміст
Сюжет
Події серіалу “Розрив” розгортаються навколо корпорації Lumon Industries, яка впровадила технологію “розриву”. Ця процедура дозволяє розділити пам’ять працівників на дві частини: “робочу” та “особисту”. Головний герой, Марк, починає розкривати змову, яка охоплює обидві сторони його існування. Другий сезон ще сильніше заглиблюється у внутрішній світ персонажів і продовжує розповідати інтригуючу історію, (як завжди) залишаючи більше питань, ніж відповідей.
Що хвалять
Другий сезон серіалу “Розрив” отримав надзвичайно високі оцінки критиків, які отримали змогу подивитися перші 6 епізодів другого сезону. На платформі Rotten Tomatoes його рейтинг складає 95%. Більшість рецензентів наголошують на майстерності сценаристів і режисерів, які змогли поглибити сюжет і зберегти напругу.
Як пише Джефф Юінґ у своєму відгуку: “Сезон 2 ‘Поділу’ бере все найкраще з першого сезону й подвоює ефект завдяки ще дивнішим загадкам і ще більшому абсурду логіці корпоративного кошмару”.
Однією з головних переваг серіалу залишається його здатність балансувати між фантастикою та реальністю. Тім Стівенс вважає, що “магія другого сезону у тому, наскільки чудернацьким він може бути, при цьому залишаючись впізнаваним відображенням нашого світу”.
Візуальна складова також не залишила байдужими критиків. Як відзначає Адам Бладворт: “Це один із найбільш візуально епічних серіалів на телебаченні просто зараз”.
Що критикують
На щастя не всі критики піддалися загальній ейфорії і тому маємо кілька критичних зауважень.
Деякі рецензенти вважають, що серіал втратив частину своєї оригінальності. Наприклад, Браян Еґґерт вважає, що “другий сезон коломутить воду, розповідаючи багатшу, але менш захоплюючу історію” і додає, що “другий сезон став похмурішим через повну відмову від ексцентричного гумору першого сезону”.
Ще одним аспектом, який викликає суперечності, є повільний темп розвитку подій. Як пише Саманта Нельсон: “Шоу витрачає забагато часу на пояснення правил світу, щоб рухати історію вперед”.
Висновок
Другий сезон “Поділу” або “Розриву” попередньо підтверджує статус одного з найоригінальніших серіалів сучасності. Він зберігає сильні сторони першого сезону (тут моя рецензія на перший сезон: Серіал “Поділ” / Severance – 1-й сезон), додаючи історії нової інтриги. Проте деякі критики наголошують, що серіал став складнішим для сприйняття, а його темп іноді може відлякати нетерплячих глядачів.
З цих висновків може скластися враження, що позитивні відгуки дають ті, хто хотів повторення першого сезону, тільки більше і краще. Навіть якщо серіал виправдав ці конкретні очікування, це не значить, що всі глядачі залишаться задоволеними. Якщо серіал насправді позбувся своєї ексцентричності та унікальності, то один цей фактор може перекреслити всі інші позитивні. Перший сезон “Поділу” став культовим, тому другий сезон не може бути просто дуже добрим. Але дочекаємося 17 січня і подивимося, що вийшло у Бена Стіллера та компанії.