Дата публікації: 2023-05-02 12:00
Рік: 2022
Жанри: драма, романтичне, трилер,
Режисер: Майк Вайт,
Актори: Адам ДіМарко, Беатріче Гранно, Бруно Гуері, Вілл Шарп, Гейлі Лу Річардсон, Дженніфер Кулідж, Джон Гріс, Елеонора Романдіні, Лео Вудалл, Майкл Імперіолі, Меґан Фегі, Нікола ді Пінту, Обрі Плаза, Сабріна Імпаччіаторе, Сімона Табаско, Тео Джеймс, Том Голландер, Фарід Мюррей Абрагам, Федеріко Скрібані, Федеріко Ферранте, Франческо Зекка,
Країна: Італія, США,
Тривалість: 7 год. 13 хв.
Кошторис: ~ $ 18 000 000
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 7,9 / 10
Я був вражений першим сезоном “Білого лотоса”, тому очікування від другого були дуже високі. Вони повністю виправдалися, але при цьому сезони зовнішньо дуже різні і між ними варто зробити паузу. Камеральна атмосфера гавайського острова різко контрастує з бурхливим італійським життям в самому центрі сицилійської туристичної перлини Таорміна. Але спосіб подачі матеріалу залишився незмінним – інтрига з трупом на початку, велика кількість актуальних тем, якісні діалоги, класна акторська гра і казкові краєвиди у чудовому музичному супроводі. Цікаво, що місцевість суттєво вплинула на сюжет другого сезону. Спочатку автор серіалу Майк Вайт планував зробити головною темою владу і гроші, але передумав, побувавши в численних італійських палаццо. Жодних фінансів! Тільки кохання, пристрасть, зради, збочення і вбивства. Проте, вибравши такий напрямок, Майк Вайт створив не чергову мильну оперу, а дуже глибоку і цікаву історію.
Скрізь всі сюжетні лінії червоною ниткою проходить тема сексу. Тема подружніх стосунків була і в першому сезоні, але тут акцент переводиться на секс. Нібито він не є головним в історії двох пар Дафні і Кемерона та Гарпер і Ітана, фокус залишається на питанні “що краще: бути поверхневим і насолоджуватись життям, чи ставитись серйозно до кожної дрібниці і забути, що таке пристрасть?” Тим не менш секс постійно присутній, як інструмент для підігрівання емоцій і виявлення правдивої сутності персонажів.
Конфлікт поколінь показаний в стосунку до жінок, а отже питання сексу не уникнути: три покоління чоловіків родини Ді Грассо спілкуються з жінками і обговорюють жінок. Цей хід на перший погляд виглядає надуманим, але одночасно дозволяє зазирнути в глибини чоловічо-жіночих стосунків. Кожен з цієї трійці в чомусь правий і в чомусь неправий. Нам залишають додумати самим, який робити висновок.
Тема непристосованості суспільства до потреб не-гетеро людей теж невід’ємно пов’язана із сексом. Не маючи можливості відкрито бути самою собою, менеджер готелю Валентина виплескує своє роздратування на всіх навколо. Це дуже наглядно демонструє, як нетолерантне суспільство може зіпсувати життя нормальній людині, яка мала нещастя народитися “не такою”.
Невміння багатійки Тані та її асистенки Порши користуватися тим, що вони мають, змушує їх шукати насолоду де тільки можна, і невідворотно призводить до сексу з малознайомими людьми. Спочатку Таня і Порша здаються дуже різними, але згодом стає зрозумілим, що Порша – це така собі міні-я Тані – не знає чого хоче, не може знайти себе в цьому світі, очікує, що Італія змінить її життя, хоча всі її проблеми йдуть зсередини. Вона дозволяє собі страждати в місці, де місцеві італійці вимушені обслуговувати приїжджих багатіїв, зовсім не розуміючи, як і Таня, що в цьому світі вона не жертва, а привілейована особа.
Тема відірваності багатіїв від реалій – присутня в кожній лінії, як і в першому сезоні. Мені кинулось у вічі, як гості припускають, що місцеві італійці живуть в Таорміні, а виявляється, що майже всі вони з Катанії. Таорміна – маленьке містечко, туристична перлина, більшість елементарно не може дозволити собі там жити. Не дивно, що місцеві працівники живуть в Катанії – великому місті найближчому до Таорміни. Але туристам не приходить це в голову.
Відірваність від реалій продовжується і в темі повернення емігрантів до своїх джерел. На перший погляд тема заїжджена і банальна, але як у випадку з корінними народами Гаваїв в першому сезоні представлена і точка зору місцевих, тих хто залишився. Розв’язка нестандартна і демонструє відсутність розуміння наслідків своїх вчинків у зовнішньо приємних і добродушних людей. Одночасно вона залишає варіанти для інтерпретації, змушує повертатися до неї, обдумувати і обговорювати.
Кожна тема показана з багатьох сторін, з цікавими деталями і високоякісними діалогами. Тому навіть знаючи чим все закінчиться, можна передивлятись і отримувати насолоду, просто від розвитку подій. Так само, як кожну класну книгу хочеться перечитувати заради самого тексту. Частина сюжетних ходів залишається без пояснення – можна гратися в різні трактування. До того ж, при повторному перегляді починаєш помічати деталі, які спочатку здавалися неважливими, але насправді підказували куди веде кожна лінія. Звичайно і тут вистачає обманок, але справжніх підказок все одно достатньо. Що казати, коли вже сама заставка натякає на те, чого варто очікувати від другого сезону – отже дивіться на неї уважно.
Чудовою новиною, яка зовсім не дивує, є продовження серіалу на третій сезон. Майк Вайт дуже довго працює в Голлівуді, але успіх такого рівня для нього є новиною. Він навіть іронічно коментує популярність “Білого Лотоса” словами “я хакнув код”. Коли я шукав інформацію про Майка Вайта, то зі здивуванням впізнав на фото актора з чудового фільму “Школа Року” з Джеком Блеком. Більше я його ніде не бачив, хоча він багато грав і знімав. “Якби я знав, що труп на початку настільки підвищує кількість переглядів, то я б помістив труп і на початку “Просвітленої” (іншого свого серіалу)” – говорить Майк Вайт. Мабуть варто подивитись “Просвітлену” – у цього серіалу зараз рейтинг 7.6 і зростає популярність – схоже після “Білого Лотосу” багато хто захотів з ним познайомитись.
Як і в першому сезоні тут немає голлівудських зірок першого плану, але всі актори неперевершено відіграли свої ролі. Найбільшу увагу привертають відомі імена. Таня у виконанні Дженніфер Кулідж, як і раніше викликає одночасно відразу своїм ставленням до людей, як до сміття, і співчуття своєю непристосованістю до реального життя. Фарід Мюррей Абрагам – патріарх родини Ді Грассо – похилого віку ловелас, який не бачить нічого поганого в своїй поведінці. Попри загальну негативність персонажа, він зачаровує своїм шармом. Цікаво, що пару тижнів тому його попросили на вихід із серіалу “Мітичний квест” через сексуальні домагання – так життя перетинається з екранним вимислом. Майкл Імперіолі, ще одне відоме ім’я завдяки “Клану Сопрано”, весь час ходив сумний, що не заважало йому розважатися з місцевими дівчатами. Обрі Плаза, яка нещодавно зіграла красуню-суперагента в фільмі Гая Річі “Операція “Фортуна”” поруч з Джейсоном Стейтемом і Г’ю Грантом, тут отримала більш підходящу для себе роль – дуже розумну, але не дуже щасливу дружину новоспеченого багатія Ітана. Дуже цікаво було дивитися, як вона намагається розібратися в подружніх проблемах. Нарешті, Том Голландер неперевершено зіграв сибарита Квентіна, готового на все заради краси. Ще раз повторюся, що це тільки відомі імена, решта акторів, включно з багатьма італійськими акторами, зіграла не менш чудово.
Зйомки відбувалися в різних куточках Сицилії. Головна локація – це п’ятизірковий готель Сан Доменіко в Таорміні. Він знаходиться високо на горі, а внизу під ним немає жодного пляжу, хоча нам і регулярно показували, як гості готелю спускаються вниз позасмагати і поплавати в морі. Насправді, сцени на пляжу знімалися в містечку Чефалу, що в майже трьох годинах їзди від Таорміни. Ще трохи далі знаходиться столиця Сицилії Палермо, де Таня дивилася “Мадам Батерфляй” в компанії Квентіна, а Порша відривалась з Джеком. Нарешті, на південному сході острова розташоване містечко Ното, де Дафні і Гарпер насолоджувались ночівлею в старовинному палаццо.
Другий сезон “Білого лотосу” повністю виправдав очікування. Він настільки ж цікавий і глибокий, як перший сезон, але значно яскравіший, більш загадковий та небезпечний. Як гарну книгу його можна дивитись і передивлятись, насолоджуючись акторською грою, діалогами, краєвидами та відкриваючи все нові нюанси. Однозначно рекомендую всім любителям якісного небанального кіно.