ФУБАР / FUBAR

Дата публікації: 2023-06-03 12:00

Рік: 2023
Режисер: Нік Сантора,
Актори: Адам Паллі, Апарна Бріель, Арнольд Шварценеггер, Барбара Ів Гарріс, Габріель Луна, Дастін Мілліган, Девід Чинчилла, Девон Бостік, Джей Баручель, Енді Баклі, Мілан Картер, Моніка Барбаро, Рейчел Лінч, Скотт Томпсон, Стефані Сай, Том Арнольд, Тревіс Ван Вінкл, Фабіана Уденіо, Форчун Феймстер,
Тривалість: 7 год 40 хв. (8 серій)
Кошторис: -
Касові збори: -
Рейтинг IMDB: 6,5 / 10

Секретний агент ЦРУ Люк Брюннер (Арнольд Шварценеггер) живе подвійним життям, розповідаючи родині, що заробляє продажом фітнес тренажерів. Зрозуміло, що часу на родину у нього обмаль і тому дружина Люка Таллі (Фабіана Уденіо) покинула його ще 15 років тому. Тим не менш, Люк продовжує активно цікавитись життям своєї родини, паралельно з тим намагаючись повернути дружину. Це бути не дуже легке завдання, адже Таллі має нового бойфренда Донні (Енді Баклі) з дуже серйозними намірами.

Тим не менш, Люк налаштований повернути дружину за будь-яку ціну. Він планує виконати своє останнє завдання і піти на пенсію у 65 років, щоб мати змогу сфокусуватися на своїй сім’ї. Для цього він відправляється до Гайани, щоб врятувати секретного агента Панду з рук торговця зброєю Боро Полонії (Габріель Луна). Прибувши на місце, він дізнається, що секретним агентом Пандою є його донька Емма (Моніка Барбаро). Тепер Люку треба рятувати не тільки доньку, але й свої з нею стосунки. Емма, так само, як і дружина Люка Таллі, не може пробачити колишнього відсторонення Люка від родини, а тепер ще й дізнається про величезну брехню Люка. Сама вона так само бреше своєму нареченому Картеру (Джей Барушель) і влазить в такі ж самі проблеми, але це, звичайно, інше.


“ФУБАР” – це комедійно-пригодницько-драматичний серіал. Тут є спроба догодити всім одразу, показавши драматичну історію стосунків батька і доньки, чоловіка і дружини, нареченої та нареченого, пригодницьку історію про полювання на небезпечного злочинця і всунувши це все в формат сіткому, де головні герої безперервно жартують та кривляються.

Якби не Арнольд Шварценнегер, фільми з яким з 80-х років я передивляюся дотепер, то я б припинив перегляд вже після першого епізоду. І тільки необхідність віддати шану заслуженому актору змусила мене додивитися серіал до кінця. Найприкрішим є те, що якби в серіалі не було Шварценеггера, то я б його точно не дивився, а присутність Шварценеггера серіал теж кращим не зробила. Мені заходили тільки окремі жарти, окремі епізоди пригоди і окремі сцени з’ясовування стосунків. Більша ж частина була або нецікава або відверто крінжова.

Я не можу сказати, що серіал – повний відстій. Він достатньо поганий як на мій смак, але не гірше, ніж безліч інших сучасних серіалів-одноденок. Шаблонні сюжетні ходи, шаблонні персонажі, шаблонні жарти з мінімальними варіаціями не виглядають переконливо.

Реалістичність відсутня тут не тільки в сюжетних ходах та постатях головних персонажів. Події серіалу відбуваються по всьому світу, але природа усюди однакова. Тропічна Гайана з пожовклим листям на нетипових для тропіків деревах була одним з перших дзвіночків. Як можна було здогадатися насправді зйомки проводились в Канаді і це пояснює, чому природа в Гайані, Казахстані, Молдові і Росії абсолютно однакова.

Комп’ютерна графіка так необхідна для пригодницького жанру присутня тут рівно в тій кількості і якості, яка потрібна для ілюстрації ідеї вибуху. І на загально низькому рівні було б дивно, якби саме вибухи були б зображені максимально реалістично.


Серед акторів сподобалися буквально одиниці. Сам Арнольд Шварценеггер виглядав явно не на своєму місці, через це найбільш прикро. В серіалі він грає 65-річного чоловіка, хоча неозброєним оком видно, що він значно старший, до того ж всі знають, що на момент зйомок актору було 75 років. В екшн-сценах відразу зрозуміло де грає сам Шварценеггер, а де його дублер, і різниця ця грандіозна. Якщо говорити про стосунки з донькою, то акторка Моніка Барбаро є на 43 роки молодшою за Арнольда Шварценеггера і на екрані виглядає не як донька, а як онука. Дружину Таллі зіграла акторка Фабіано Уденіо, молодша від Шварценеггера на 17 років, і його спроби повернути значно молодшу дружину виглядають м’яко кажучи дивними. Єдине що в звичайних розмовних сценах він виглядав, як треба, жартував, іноді навіть вдало. Але загальне враження все одно залишається таким, що він не був на своєму місці.

Читати:  Добрі передвісники / Good Omens

Мені абсолютно незрозуміло чому це питання не можна було вирішити краще, підібравши відповідних за віком акторів, або врахувавши реальний вік акторів в сценарії. Сільвестру Сталлоне в “Королі Талси” не доводилося прикидатися молодшим за себе, його 75 років виявилися важливою частиною сценарію. Навіщо було вже на самому початку “ФУБАР” підкладати йому таки свиню залишається загадкою.

Донька Люка Емма вийшла на диво пристойно, хоча персонаж у неї був прописаний відверто ідіотський. Найталановитіший агент ЦРУ, що працює під прикриттям і роками вводить в оману свою родину і нареченого, не може здогадатися, що її батько займається тим самим. Так всі і повірили. А величезний показник IQ чомусь не дозволяє їй знайти логічне і найменш болісне для всіх рішення в стосунках з батьком та нареченим. Якби вона була талановитим підлітком, я б ще міг зрозуміти її емоційну гойдалку, але їй більше за 30 років, тож персонаж виглядає гранично неправдоподібно. Тим не менш, Моніка Барбаро якимось чином зіграла цю шизофренію цілком пристойно. Іноді її відверто заносить, іноді вона просто відпрацьовує сцену, але переважно їй співчуваєш через її людяність і намагання зробити все якнайкраще.

Один з найкращих акторів серіалу – це Тревіс Ван Вінкл. Його персонаж агент Алдон – це такий собі мачо красень, вовк-одинак, який звик, що жінки падають до його ніг без зайвих зусиль з його боку. Це могло бути зіграно стандартно, і він міг запалювати не гірше за напарницю Ру, але Тревіс Ван Вінкл зіграв його дуже стримано з глибиною, не характерною для більшості акторів “ФУБАРу”. За сюжетом він теж виявляється не тільки тим, за кого його сприймають, але навіть до перетворення від виглядав гідно, на відмуну від Ру, яка весь час носила маску нахабного клоуна, невідомо з якою метою.

Ще можна згадати бойфренда Таллі Донні, якого зіграв Енді Баклі, відомий своєю роллю Девіда Воллеса в популярному серіалі “Офіс”. Тут він з’являвся небагато, але виглядав цікаво. Мені все здавалося, що зараз поруч з ним з’явиться Майкл Скотт, але, нажаль, “ФУБАР” – це не “Офіс”.

Але більшість персонажів і те, як вони були зіграні, викликає спротив. Головний поганий герой Боро у виконанні Габріеля Луни – це квінтесенція картонного пафосу, хоча сам актор досить відомий завдяки фільму “Термінатор: Фатум” і серіалу “Останні з нас“. Навіть найменшої глибини думок у нього не спостерігається, розмовляє він лозунгами, притаманними всім поганим хлопцям в усіх фільмах. Його не шкода, бо картон немає почуттів, а хотілося б чогось кращого, бо навіть погані хлопці повинні бути людяними.

Винятково дратувала секретна агентка Ру у виконанні Форчун Феймстер. Акторка передусім відома, як стендап комік і складається враження, що кожну свою репліку вона вимовляла так, як це роблять стендапери на сцені – з великим напором і претензією на гумор. Вже в першому епізоді така манера гри сильно здивувала. Ру без розкачки почала наїжджати на всіх навколо так, ніби їй всі винні. До того ж репліки Ру жартами можна було назвати з великою натяжкою. Який сенс було вкладено авторами серіалу і самою Форчун Феймстер в таку гру, окрім як бісити глядача, мені незрозуміло.

Читати:  Мавка. Лісова пісня

Фабіана Уденіо (дружина Люка Таллі) передусім запам’яталася своєю роллю Алотти Фагіни в фільмі про Остіна Паверса. Тут же вона більшість часу позувала на камеру і демонструвала свої шикарні зуби. Здавалося за хвилину вона триматиме в руці тюбік зубної пасти, як в рекламному роліку. Від цієї передпенсійного віку Барбі ви нічого доброго не побачите, її дерев’яність може конкурувати тільки з дерев’яністю головного героя. Можливо, це і була задумка авторів, але мені це дуже не сподобалося.

І це ще не все. Наречений Емми Картер (Джей Баручель) – це такий триндець, перед яким відступають і Боро, і Ру і Таллі. Джей Баручель – відомий актор, сценарист і комік – примудрився зіграти абсолютно жалісну нікчему, на яку справжня Емма і не подивилася б. Припускаю, що він так бачив свого персонажа, але хтось міг би йому підказати, що це повний промах. Що при всіх своїх тарганах Емма і Картер страшенно несумісні. Що жоден притомний глядач не повірить, що найталановитіша агентка ЦРУ впаде в екзистенційну кризу через це непорозуміння.


Будь-яке шоу повинно розважати, комедія, трагедія, горрор чи щось інше. “ФУБАР” розважає, може, одну десяту часу. Це стається завдяки цікавим пригодницьким ситуаціям або смішним жартам. Абсолютну більшість часу серіал не залишає жодних емоцій, шаблонні події зіграні з шаблонною автоматичністю. І ще одну десяту часу, якщо не більше, серіал відверто дратує. Тупими агресивними жартами, неправдоподібними ситуаціями, картонними персонажами і ідіотизмом сюжетних ліній. Припускаю, якби прибрати з нього всі ці дратівливі елементи, то поляризація у відгуках критиків і глядачів була б меншою. Середня оцінка на IMDB у 6.5 балів складається переважно з дуже позитивних і дуже негативних відгуків. Впевнений, що за негативні відгуки відповідає величезна доля крінжу в усіх елементах “ФУБАРу”.

Навіть при врахуванні усіх нюансів “ФУБАР” значно поступається серіалу “Король Талси” із вічним конкурентом Арнольда Шварценеггера Сільвестром Сталлоне в головній ролі. “Король Талси” ідеально врахував типаж Сталлоне і створив серіал саме під нього так, що хоча там достатньо комедійних ситуацій сам Сталлоне попри солідний вік виглядає круто і цікаво. А сюжет, незважаючи на деяку шаблонність, не виглядає цирковою виставою. До того ж найбільш комічні персонажі “Короля Талси” не є настільки примітивними, як більшість персонажів “ФУБАРу”.

Назва серіалу “ФУБАР” є військовим акронімом, що розшифровується як “облажався до невпізнання” (fucked up beyond all recognition). Якщо ви не настільки хардкорний фанат Арні, що готові насолоджуватись будь-чим аби там грав Арнольд Шварценеггер, то скоріш за все цю фразу ви застосуєте до самого серіалу “ФУБАР”. Нажаль, попри рекламну кампанію, в якій актор стверджує “Я повернувся”, це не до кінця є правдою. Сам актор дійсно повернувся на екран, але та магія, за яку ми всі його любимо, зникла без сліду. Натомість, нам пропонують дешевий серіал з шаблонним сюжетом, картонними персонажами і величезним міскастінгом, починаючи із самого Арнольда Шварценеггера. Я подивився серіал “ФУБАР” тільки не знак пошани до актора, але у мене рука не підніметься пропонувати його комусь ще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *