Плазуни / Reptile

Дата публікації: 2023-11-11 12:00

Рік: 2023
Жанри: трилер,
Режисер: Ґрант Сінґер,
Актори: Алісія Сільверстоун, Ато Ессандох, Бенісіо дель Торо, Джастін Тімберлейк, Доменік Ломбардоцці, Ерік Богосян, Карл Глусман, Майк Пневскі, Майкл Пітт, Матильда Лутц, Френсіс Фішер,
Країна: США,
Тривалість: 2 год. 14 хв.
Кошторис: $ 150 000 000
Касові збори: - (стрімінґ Нетфлікс)
Рейтинг IMDB: 6,8 / 10

“Плазуни” є американським кримінальним трилером продукції Нетфлікс. Це режисерський дебют Ґранта Сінґера, в якому йому пощастило працювати з відомими голлівудськими зірками: Бенісіо дель Торо, Алісією Сільверстоун та Джастіном Тімберлейком. Фільм був найбільш огляданим на Нетфліксі в жовтні протягом трьох тижнів.

У фільмі розповідається про розслідування вбивства дружини заможного рієлтора Вілла Грейді (Джастін Тімберлейк) в маленькому американському містечку. Зібрати докази, допитати свідків та знайти вбивцю пощастило детективу передпенсійного віку Тому Ніколсу (Бенісіо дель Торо), який разом зі своєю дружиною Джуді (Алісія Сільверстоун) намагається позбутися привидів минулого та підібрати якісну сантехніку для свого будинку.

Дві години чотирнадцять хвилин свого життя я витратив на перегляд цього розрекламованого фільму з бюджетом у разючі 150 мільйонів доларів і тепер просто зобов’язаний розплутати останню загадку — на що пішли всі ці шалені гроші?

Найбільший відсоток повинен був дістатися головним зірками фільму — глядач обов’язково захоче в черговий подивитись на сумний, але мужній погляд Бенісіо дель Торо, насолодитись формами Алісії Сільверстоун та із задоволенням пересвідчитись в тому, що Джастін Тімберлейк як не вмів грати, так і не вміє. Додамо сюди ще кілька відомих імен меншого масштабу, таких як Френсіс Фішер, яка продовжує зображати мати Роуз з “Титаніку”, тільки тепер у неї не вибрикувата донька, а слухняний хлопчик, та Доменіко Ломбардоцці, який минулого року своєю бичачою шиєю булив Сільвестра Сталлоне в “Королі Талси”, а тепер намагається повторити номер з Бенісіо дель Торо з таким же успіхом, і акторська зарплатня росте, як на дріжджах.

Читати:  ФУБАР / FUBAR

Наступною статтею видатків повинен був стати музичний супровід. Якщо у звичайних трилерах напружена музика грає в основному в найбільш відповідальні моменти, то в “Плазунах” вона замовкає тільки, якщо її ну зовсім не вдається всунути в сцену. Наприклад, її довелося вимкнути під час вечірки, бо там вже грала танцювальна музика, і паралельний музичний ряд виглядав би дивно. Не сумніваюсь, що у своїх майбутніх фільмах Ґрант Сінґер розв’язувати цю проблему, створивши спеціальну “напружену музику для вечірок”, але в цьому фільмі він ще не піднявся до таких висот. Зрозуміло, що створення по-справжньому якісного музичного супроводу вимагає великих коштів, а якщо ним безперервно треба заповнювати понад дві години екранного часу, то мені навіть страшно уявити скільки це коштувало Нетфліксові.

Нарешті, історія і сценарій. Великих зусиль вимагало вигадати новаторську ідею про небезгрішного, але маніакально чесного поліціянта, поставити його в центр теорії змови містечкового масштабу, обкласти обманками та подробицями, які не мають жодного впливу на розвиток історії, та зібрати всі ці частини в одного напівживого монстра. Результат вийшов настільки геніально загадковий, що довелося там і сям розкладати зрозумілі простим смертним символи. Наприклад, зміїна шкіра в напівпустому домі на самому початку не вводить в оману, змушуючи думати про отруйних змій, а натякає всім нам про приховану сутність персонажів. Або сцена з парафіном на долонях наприкінці фільму не натякає на спробу приховати відбитки пальців, як можна наївно подумати, а символізує відновлення й очищення головного героя.

Все не є тим, що здається — посилають нам сигнали творці фільму. А щоб глядачі ще менше напружували мозок, то цю ідею винесли навіть в назву фільму. І це був дуже вдалий хід, оскільки в усіх інших детективних трилерах, що я дивився, персонажі завжди чесно розкривали свою сутність на самому початку і в жодному разі не заслуговували на прізвисько “плазун”. На щастя, завдяки Нетфліксові тепер я знаю, що життя значно складніше, ніж здається. Безумовно, подібна революція не могла відбутися за три копійки.

Читати:  Джентльмени / The Gentlemen

Ви вже зрозуміли, що я в захваті від фільму, який зовсім не вводить в транс і не дратує своєю очевидною зневагою до глядачів. Шкода, що відвідувачі популярних кіносайтів Rotten Tomatoes та IMDB не повною мірою оцінили геніальність “Плазунів” і виставили йому посередні оцінки. Але хто дивиться на ті оцінки, правда?

Отже, якщо у вас є дві години чотирнадцять хвилин вільного часу, ви нарешті закінчили працювати й хочете відпочити після важкого трудового дня, приготували чіпси-пиво-піцу і зручно вмостилися на дивані, то передивіться ще раз “Друзів”, Теорію Великого Вибуху”, “Барбі” або “Джон Вік 4”, тільки не марнуйте свій дорогоцінний час на “Плазунів”, не накручуйте йому переглядів, а то не дай боже вони ще зроблять продовження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *