Мафія мама / Mafia Mamma

Дата публікації: 2023-06-26 12:00

Рік: 2023
Режисер: Кетрін Гардвік,
Актори: Алессандро Брессанелло, Алессандро Кремона, Альфонсо Перуджині, Вінченцо Пірротта, Джузеппе Дзено, Джуліо Корсо, Дора Романо, Едуардо Скарпетта, Моніка Беллуччі, Софія Номвете, Тім Дейш, Томмі Роджер, Тоні Коллетт, Франческо Мастроянні,
Тривалість: 1 год. 41 хв.
Кошторис: -
Касові збори: $ 6 900 000
Рейтинг IMDB: 5,3 / 10

Дві головні причини, через які я подивився “Мафія мама”, – це обіцянка пародії на мафіозні фільми з крутою мама-босом на чолі спектаклю і Тоні Коллетт в ролі цієї самої мами-боса. Якісні пародії я дуже ціную і передивляюся по декілька разів, а Тоні Коллетт своєю грою в “Ножі наголо” продемонструвала, що з неї може вийти дуже цікавий владолюбний персонаж. Нажаль, по обох пунктах був повний облом.

Головна героїня Крістін (Тоні Коллетт), працює в рекламному бізнесу, де її не тільки ніхто не цінує, але й ставляться до неї з презирством. Коли її син від’їжджає на навчання в коледж, Крістін застає свого чоловіка з коханкою в підвалі свого будинку. Життя, здається, руйнується і нічого доброго більше ніколи не буде. Але все змінюється, коли Крістін отримує несподіваний дзвінок від Б’янки (Моніка Беллуччі) з Калабрії. Та повідомляє Крістін про смерть дідуся, про необхідність відвідати його похорони та розглянути заповіт. Опинившись в Італії, Крістін наївно вважає, що успадкувала виноробний бізнес, і поводиться відповідно. А насправді, їй доведеться очолити мафіозну сім’ю Бальбано, яка саме в цей момент веде боротьбу на смерть з іншою сім’єю Романо. Далі ми дізнаємось, як їй це вдалося, враховуючи, що головною метою поїздки Крістін до Італії була не смерть дідуся, а реалізація лозунга “Їж, молись, трахайся!”

Читати:  Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

Ідея сюжету має великий потенціал. Я просто таки собі уявляв як американська домогосподарка, опинившись в самому центрі мафіозних розбірок перероджується, бере справи в свої руки і методично, з гумором та іронічною посмішкою знищує ворогів одного за одним. Насправді ж півтори години ми дивимось на жінку середніх років, яка удає, що мафіозні розбірки – це така забава, трошки моторошна але не дуже суттєва. Значно важливіше для Крістін знайти доброго коханця для втілення свого лозунга в життя.

Тобто, це ніяка не пародія на “Хрещеного батька”, як може здаватися з назви фільму. “Мафія мама” більше нагадує “Загублене місто” з Сандрою Буллок та Ченнінгом Татумом. Теж жінка за п’ятдесят (хоча тут за сюжетом їй лише 40) крутить роман зі значно молодшим за неї чоловіком. Теж опиняється в екзотичній для себе місцевості і мусить виплутуватись із різних халеп. Теж на допомогу їй із самих Штатів поспішає великих розмірів афро-американська подруга з аналогічних розмірів самовпевненістю. І так само фільм буквально напічканий штампами на будь-який смак.

Фільм міг би врятувати якісний гумор, але і з ним тут великі проблеми. Не буду приховувати, кілька разів я посміхався, а один раз навіть засміявся. Але ще більше разів мені хотілося припинити перегляд через надмірну кількість крінжу на екрані. Приблизно, як в тому ж “Загубленому місті” або в свіжому серіалі Арнольда Шварценеггера “ФУБАР”. На щастя фільм тривав не довго, тож я зміг його додивитися.

Тоні Коллетт, на яку я покладав великі сподівання, відверто розчарувала. Ну зовсім не її масштаб грати таких дуреп, яким в фільмі все вдається не через їх винятковий розум і не через збіг обставин, а тільки тому, що в сценарії так написано. Можна було б запитати, чому Тоні Коллетт взагалі погодилася зніматися в цьому фільмі, але її ім’я в списку продюсерів “Мами мафії” говорить про те, що це був її свідомий вибір. Тим гірше для неї. Якщо вона хоче, щоб її запам’ятали в ролі недоумкуватої жінки середнього віку, яка поводиться як підліток з підвищеним лібідо, то їй це вдалося. І недоумкувата не в гарному сенсі, як Леслі Нільсен в “Голому пістолеті”.

Читати:  Рембо: перша кров / First Blood

Якщо ви вирішите подивитись “Мафія маму”, то сильно ризикуєте просто змарнувати час. Я не можу сказати, що цей фільм повний провал; перед очима надалі є кілька інших прикладів. Але це зовсім не пародія на мафіозні фільми, яка заслуговує на увагу. Єдине, що пов’язує “Мафія маму” з “Хрещеним батьком” це постійне згадування класики Френсіса Форда Копполи головними персонажами фільму. І це зовсім не робить його кращим. Подивіться краще чудову пародію 1998 року з Ллойдом Бріджесом “Мафія!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *