Де подівся “Капітан Україна”?

Шукав інформацію по давно анонсованому фільму “Капітан Україна”, який “не буде дешевою копією Марвел чи DC”, оскільки в нашому випадку комікси ні до чого. Так стверджує режисер фільму Любомир Левицький в численних інтерв’ю. Останнє з них датовано січнем цього року, і з нього можна дізнатися, що кіна не буде. Буде серіал. Але це не точно.

Сьогодні фільм «Капітан Україна» тимчасово зупинено через неможливість повернути назад приватну інвестицію, яка була закладена в рамках нашого бізнес-плану. А також історія сама по собі довоєнна і стало питання, чи змінювати історію, чи повернутися до неї в мирний час. І рішення прийшло само собою. Мій американський друг, продюсер та сценарист Адам Сігель, який багато працює з Україною, наполіг на тому, щоб почати писати серіал на основі цієї концепції та легенди. Тому зараз ми у процесі написання першого сезону серіалу, який стане спін-офом фільму. Всі події в серіалі відбуваються з початку повномасштабного вторгнення і будуть вести глядача до тієї історії, яка сталася в кіно.

А от процес зйомок самого фільму відновиться вже тільки після нашої перемоги та встановлення безпеки в країні, бо люди не надто активно ходять у кіно, коли є проблеми з безпекою. 

Джерело: mind.ua

Дуже шкода, хоча і повністю зрозуміле рішення. Нажаль, ми, мабуть, ще нескоро побачимо пригоди капітана, бо навіть після перемоги Росія нікуди не зникне скоріше за все, і небезпека залишиться.

А побачити хотілося б. Порівняння з Марвелом тут, всі розуміють, дуже недоречне: без їхнього бюджету нам тягатися з американським кіногігантом – тільки привселюдно ганьбитися. А за бюджет останніх Месників, який становить біля 350 мільйонів доларів, Україна могла б зняти під 200 своїх стрічок, 1.5 – 2 мільйона кожна.

Читати:  Відгуки на фільм "Мій двійник-робот"

Сподівання були на цікавий сюжет, джерелом натхнення для якого стала історія полтавського письменника Юрія Будяка, який на початку ХХ століття поїхав до Африки, щоб долучитися до армії бурів в боротьбі проти англійських завойовників. В Російській Імперії тоді було справою честі допомагати будь-яким борцям з англійським імперіалізмом, тож не дивно, що Юрій Будяк в рядах тисяч авантюристів відправився боронити інтереси голландських колоністів. Там він дослужився до капітана армії і навіть врятував від розстрілу Вінстона Черчилля. Бури, нібито, не могли вимовити його прізвище і називали його Капітан Україна. Але головним героєм фільму планувався не він, а його правнук, який має надприродні здібності і врятувати Україну.

Звучить це все настільки цікаво, наскільки ж і сумнівно в плані реалізації. По-перше, той самий бюджет, а по-друге, загальна якість сучасного українського кінематографу. Сподівання тільки на вдачу режисера Любомира Левицького, в доробку якого успішні “Штольня” та “Скажене весілля 3”. Сподіваюся, що він знайде спосіб рано чи пізно закінчити стрічку і віддати її на поталу глядачам та критикам. Принаймні постер до фільму вже готовий.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *