Як карали за прапор незалежної України в СРСР

Більшість людей сприймає синьо-жовті стрічки, як щось неминуче, офіціозне. Державний прапор, куди ж без нього. На кожному святі все мерехтить синьо-жовтими барвами.

Війна змусила інакше ставитися до цих кольорів – тепер вони для багатьох стали символом свободи. Безліч історій  оповідає про неймовірну радість від синьо-жовтого прапора у людей, яким вдалося вибратися із окупації на вільну територію.

 

Це наше сьогодення. А про минувшину мало хто пам’ятає. Цей розрив змушує нас робити той самий вибір знову і знову, топчучись на місці і гаючи час, який можна було б використати на розвиток держави. Якби ми пам’ятали, що лише 35 років тому за синьо-жовтий прапор можна було зіпсувати все своє життя і життя своєї родини, то краще б цінували ту свободу, що маємо зараз. А щоб абстрактне покарання і абстрактна свобода стала зрозумілішою, скажу ще раз в сучасних термінах. 

 

Лише 35 років тому в Україні була така сильна влада Московії, що за публічну демонстрацію синьо-жовтого прапора, тобто прапора незалежної від Московії України, можна було бути засудженим і потрапити на кілька років до сибірського табору. Те, що ми зараз спостерігаємо на окупованих українських землях, зовсім нещодавно з нами вже відбувалося – багато хто навіть пам’ятає ті часи. Якби ми як народ так само добре пам’ятали про утиски українців в ті часи, то не кидалися б дружити з Московією в сподіванні, що достатньо припинити стріляти і всім буде щастя. Буде, але не всім. Напевно не українцям.

 

В інтернеті можна знайти детальну інформацію про покарання за демонстрацію українського прапора в СРСР. Тут я наводжу декілька джерел із своїми коментарями.

Читати:  Типові українські письменники за 13 століть на думку ChatGPT

Як переслідували українців за демонстрацію державного прапору України

Огляд основних фактів про переслідування через прапор від 1953 року до 2016 року. Містить якісну інфографіку з основною інформацією.

25 важливих фактів про український прапор

Історичний нарис від Данили Галицького до сьогодення. Зокрема містить відео з 24 серпня 1991 року із внесенням прапору до зали Верховної Ради.

Як ми вперше підняли український прапор у СРСР і залишилися неспійманими?

Розповідь про підняття прапору у 1953 році у селі Перерісль Надвірнянського району – перший такий задокументований факт переслідування за прапор.

1966 рік: жовто-блакитний прапор над радянським Києвом

Розповідь про демонстрацію прапора, що закінчилася відбуванням покарання у таборі суворого режиму в Мордовії.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *